UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Останні новини про індексацію зарплати медсестри в Україні у 2020 році

Реформування медичної сфери дозволило багатьом фахівцям, особливо сімейним лікарям, збільшити місячну зарплату і істотно поліпшити умови роботи. Безперечно, кращим стало і положення інших медичних працівників. Реформування наступних гілок медицини триватиме і в наступні роки, а тому актуальним залишається питання: коли медсестрам підвищать зарплату в Україні.

зарплата медсестри

Формування зарплати

Оскільки медичні сестри працюють в різних ланках медицини, для них поки, як і в попередні роки, передбачається нарахування окладів по тарифній сітці. Оскільки остання змінюється в Україні три рази в рік, то можна розраховувати, що вже з першого числа нового року оклад працівників бюджетної сфери збільшиться.

Медичні сестри можуть розраховувати на 6-9 тарифні розряди відповідно до присвоєної їм категорії та особливості роботи, яку вони виконують.

Так, фахівці з шостим тарифним розрядом, що не мають присвоєної категорії, можуть розраховувати на мінімальний місячний дохід у розмірі 3006 грн. (до 2019 р. – 2785 грн, а в 2018 р. – 2555 грн.).

На сьомий розряд можуть претендувати працівники з другою категорією. Підвищення зарплати медсестрам в Україні 2020 цього рівня відбудеться до суми 3192 грн. (у 2019 р. було 2958 грн., а в 2018 р. – 2713 грн.).

Восьмий розряд і прив’язаний до нього коефіцієнт матимуть фахівці з першою категорією. Сума до нарахувань у цьому випадку 3400 грн. (в 2019-му – 3150 грн., а в 2018 р. – 2890 грн.).

Найвищий розряд, який передбачається урядом для медсестри – дев’ятий. З нового року такі фахівці отримуватимуть по 3586 грн. (в 2019-му вони отримували по 3325 грн, а в 2018-му – за 3048 грн.).

Оклад – це базова частина, але не вся зарплата. До цієї суми обов’язково також потрібно дораховувати і різні премії, доплати і надбавки.

Важливим моментом залишається те, що отримувати менше, ніж певний державою зарплатний мінімум на поточний рік, працівник бюджетної сфери не може. З першого дня 2020 року «мінімалка» становить 4173 грн. Таким чином, навіть якщо за відпрацьовану норму робочого часу за місяць нараховується оклад шостого розряду, все одно зарплата медсестри в Україні не повинна бути менше, ніж 4713 грн. Це своєрідний парадокс тарифної системи і гарантованих соціальних норм.

Доплата

Робота працівників медичної сфери досить специфічна і часто небезпечна. Посадова інструкція медичних сестер передбачається ряд обов’язків, за які вони гарантовано отримуватимуть підвищену зарплату.

  1. Відповідно до чинного законодавства, усі працівники медичної сфери обслуговування можуть отримувати надбавку в розмірі 10% від свого окладу за роботу з дезінфікуючими засобами. Нарахування відбувається прямо пропорційно відпрацьованому часу. Тобто, за період відпустки працівникові буде пораховано лише 10% від половини місяця.
  2. За роботу з медичними відходами. Дорахувати в такому випадку потрібно таким же чином, як і в попередньому варіанті. Правда, відсоток за таку роботу трохи вище-12.
  3. Збільшення робочої зони. Звичайно, за порушення норм виконання роботи кожен бюджетник може розраховувати на певну компенсацію. За згодою сторін це може бути фінансова винагорода, додаткові вихідні тощо. На медичних сестер часто переводять додаткову роботу. Доплата цього роду може мати постійних характер, бути разовою або періодичною.
  4. За вислугу років. За багаторічний стаж працівники медичної сфери також можуть отримувати своєрідну постійну премію. Так, за виконання своїх обов’язків більше 3-х років, працівник отримає доплату до своєї ставки 10%. Працюючи більше 10 років, можна претендувати на додаткові 10%. А за тривалий період роботи понад 20 років – на 30%.
сокращение медсестер

У новому році медичний працівник зможе отримувати і в рази більшу зарплату. Якщо медична сестра працює в складних умовах (наприклад, в інфекційній лікарні, радіологічному чи психіатричному відділенні, займається стерилізацією інструменту тощо) спеціальна тарификационная комісія може прийняти рішення про збільшення її заробітної плати на 15, 25, 30 або 60%. Тарифікаційна комісія є місцевим органом медичного закладу, і формується на вимогу головного лікаря. Обов’язково входять до неї: сам керівник установи, заступник керівника з економічних питань (або бухгалтер), фахівець відділу кадрів.

Чи вплине на оклад реформування?

Розпочата міністром Супрун реформа медичної сфери, безумовно, вплине на суми зарплат і лікарів і медичних сестер. Для них фактично не буде яких-небудь обмежень по заробітній платі, але виникне природна конкуренція між медичними установами за професійних працівників. Отже, втратити роботу можуть ті працівники, які звикли «відсиджуватись» на роботі і мало цікавляться професійним розвитком. Адміністрація закладу має проводити переговори з приводу очікуваної заробітної плати медсестри, і буде розробляти свої схеми мотивації людини, винагороди за типом приватних поліклінік та діагностичних центрів.

Індексація зарплат

Останні новини в індексації зарплати медсестри в Україні у 2020 році не дають остаточної відповіді щодо того чи можна розраховувати на збільшення прибутку медпрацівникам чи ні. Уряд повинен попередньо розрахувати індекс споживчих цін, а також індекс інфляції. Якщо останній буде більше, тоді, звичайно, всі громадяни, зайняті в бюджетній сфері, отримають компенсації, адже їх зарплати будуть проіндексовані.

Чи варто боятися скорочення?

Як стає зрозуміло зі слів міністра, скорочення медсестер у 2020 році в Україні не передбачається. Навпаки, сфера медичного обслуговування вимагає залучення більшої кількості кадрів для виконання різного роду медичних робіт. Проблемою для України залишається активний виїзд кваліфікованих фахівців медичної сфери за кордон. І це не дивно, адже заробітні плати в європейських країнах куди вище. Так, у сусідній Польщі медична сестра може отримувати від 800 до 1300 доларів. Заробітна плата фахівців цієї професії в Німеччині починається з суми 1000 євро, в Чехії – з 700 євро. Залишається сподіватися, що реформа Супрун все ж дійде до свого логічного завершення, і медичні працівники матимуть гідну зарплату.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.