UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Останні новини про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2022 році

Медичні працівники виконують дуже важливу місію, хоча їхня праця часто недооцінюється. Більш того, мова йде не тільки і не стільки про лікарів, скільки про молодшого медичного персоналу – медсестер і медбратьях, на яких буквально тримається лікарня.

Про те, що їх праця оплачується гранично низько, сказано вже багато, власне кажучи, питання підвищення заробітної плати залишається актуальним завжди. Прийшов час поговорити про те, що буде в найближчому майбутньому, тобто про те, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні.

Новини про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2022 році

Обіцянка президента

Не так давно в пресі стали з’являтися новини з приводу того, що Володимир Зеленський знову обіцяє збільшити заробітні плати у медиків. Інформація прозвучала на честь їхнього свята, власне кажучи, Коли був підписаний указ про те, що для медиків заробітна плата зросте. Її розмір не повинен бути менше 13 500 тисяч гривень, причому тут мова йде про молодшого персоналу співробітників не менше 20 000 гривень для кваліфікованих медиків з вищою освітою.

Якщо вірити словам в. Зеленського, то його співробітники зобов’язані зробити все для того, щоб подібні Суми стали реальністю не тільки теоретично, а й на практиці, тому що всі розуміють, що сьогодні все відбувається трохи інакше. Більш того, ведеться розмова з приводу того, щоб збільшити тариф медичних гарантій. Всі ці розмови ведуться якраз таки в рамках формування бюджету на 2022 року, це є чітким сигналом для того, щоб розуміти, наскільки престижною стає Професія медичного працівника.

Президент також закликає уряд враховувати мінімальний рівень заробітної плати для медиків, коли складатиме бюджет. Такі прості маніпуляції дозволить заздалегідь грамотно планувати розподіл фінансів, і тоді не стане питання з приводу того, де взяти гроші для того, щоб зарплата медсестри в Україні зросла.

Крім цього, президент закликає уникати такої ситуації, коли керівний склад організації в лікарні отримує 100 000 гривень за місяць, а звичайна рядова медична сестра ледве заробляє 7000 гривень – говорити про те, що це несправедливо, вже просто безглуздо.

Критика опозиції

Природно, обійтися без критики практично неможливо, так що позиціонери вже почали активно критикувати слова президента і говорять про те, що він вже колись давав подібні обіцянки. Ще восени минулого року звучала заява з приводу того, що мінімально лікарі повинні заробляти 25 000 гривень за місяць. Про це написав на своїй соціальній сторінці Павло Розенко. Медсестрам і медбратьям пропонують заробляти не менше 15 000 гривень за один місяць роботи.

Індексація зарплати медсестри в 2022 році

Природно, таких цифр ніхто не побачив. Тепер заявляють про те, що в середньому лікар повинен заробляти 20 000 гривень, а середній медичний персонал 13 000 гривень, таким чином, обіцянки президента знижуються?! У всякому разі саме такими будуть останні новини Про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2022 році.

Інфляція і зростання заробітних плат

Володимир Зеленський пропонує збільшити заробітну плату медичних працівників у два рази. Не складно порахувати, що якщо минулого року в середньому медик отримував 9000 гривень, то тут пропонується 20 000 гривень, якщо мова йде про молодшого персоналу, то 7,5 тисяч множаться на два. Економісти впевнені, що теоретично таке допустимо, але виробляти подібні маніпуляції необхідно не на шкоду і так ослаблений економіці. Якщо цього не враховувати, то можна очікувати негативних наслідків.

На сьогоднішній день в Україні числиться близько 175 000 лікарів. Якщо враховувати, що в середньому вони заробляють 10 000 гривень за місяць, то на виплати їм витратиться більше 25 мільярдів за один місяць. Середнього медичного персоналу є ще 400 000 чоловік. Середня зарплата в цій категорії населення становить шість половиною тисяч гривень за місяць. І для того, щоб збільшити її, необхідно витратити 44 мільярди гривень за один рік.

При цьому нехитрі розрахунки говорять про те, що зарплатний фонд для медицини повинен становити не менше 70 мільярдів гривень. І потрібно сказати, що подібне гроші є, тому що мільярдів гривень більше, ніж планувалося спочатку. Таким чином, теоретично можна сказати, що на збільшення заробітних плат медикам грошові кошти є.

Однак економіка це зовсім невипадково складна наука. На тлі точкового збільшення заробітних плат виключно в медичній сфері може відбутися негативний ефект для всієї економіки. У тому випадку, якщо країна не буде думати про економіку, а тільки направити всі зусилля на забезпечення матеріального рівня життя для окремих категорій бюджетних співробітників, з часом інші категорії населення просто воліють змінити країну проживання. У підсумку, при подібному розкладі, у виграші не залишиться ніхто. Тобто підвищення зарплати медсестрам в Україні 2022 має мати під собою комплексний підхід.

У держави немає власних грошей, і отримати їх країна може тільки за рахунок нормально працюючої економіки. Відповідно, резервні гроші доцільно вкладати саме в зростання економіки, інакше життя можна планувати виключно в борг.

Окремо експерти говорять про те, що зробити медицину в Україні більш матеріально забезпеченою та якісною дозволить розвиток страхової та приватної медичної практики. В даному випадку, якщо країна прийде до цього, то медицина стане просто частиною наповненні економіки, тобто фактором її розвитку, і не буде вимагати гроші гроші з державного бюджету.

Скорочення?

Наостанок варто сказати про те, що скорочення медсестер в 2022 році в Україні точно не планується. Тут і так спостерігається досить серйозні плинність кадрів, тобто постійно хтось приходить на роботу, хтось звільняються. 10 кадрів поки немає, але і від надлишку ніхто не страждає, відповідно скорочення працівників у цій сфері діяльності просто безглузді. І переживати про це не варто.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.