UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2021 році

В Україні останнім часом триває тенденція розпаду і розвалу шахт, їх стан останні десятиліття занепадний і проблемний. Але на них продовжують працювати люди, і багатьох цікавить, коли шахтарям підвищать зарплату в Україні 2021?

зарплати шахтарям в Україні

Аналітичні дані за останні 7 років показали, що загальний показник видобутку вугілля на 1 тонну знизився в 3 рази, тобто до 3,5 млн тонн. За рахунок цього знизився і рівень заробітку на 1 тонні і, отже шахта не має коштів, щоб виплатити працівникам належні гроші.

За офіційними даними заборгованість шахти перед працівниками становить майже 1 млрд гривень. І щодня ці довго зростають, адже шляхи вирішення проблеми поки не знайдені, нові методики не розробляються. На останньому місці обговорення Екологія, охорона праці та багато іншого.

На вугледобувних підприємствах всього працює більше 35000 чоловік, з них тільки 20% пенсіонери, які мають додаткову статтю доходів, іншим співробітникам просто нема на що жити!

Причини зниження ефективності

Важливо, що крім зниження видобутку і» плачевного ” стану самих шахт, основна проблема – це зниження вартості електрики, особливо позначається неможливість споживачів платити авансом. У минулому році після запуску електростанцій, тариф знизився більш ніж на 10%.

Велику роль зіграв вірус COVID-19, який зупинив практично всю промисловість, розділив світовий ринок споживачів.

Довгостроковий план

Останні новини Про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2021 році повідомляють, що не так давно КМ України розробив план за яким держава виділяє понад 1 млрд гривень для погашення всіх боргів. Цей проект був схвалений Верховною Радою України, але поки ці зміни не вступили в силу, все було «зіпсовано» пандемією. Як тільки буде успішно впроваджено план заходів щодо виходу з кризи, пов’язаної з короновірусом, заходи з погашення заборгованості будуть негайно приведені в дію.

Але, на жаль, поки уряд не афішує, коли саме буде проходити погашення заборгованості і рефінансування шахтарів в майбутньому, а також за рахунок чого хочуть виконати оголошену виплату. Адже доведеться урізати одну зі статей витрат, щоб виділити шукані кошти, щоб зарплата Шахтаря в Україні стала конкурентоспроможною.

За словами колишнього прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, в уряді напрацьовують зміни до бюджету, щоб виділити додаткові гроші. Сьогоднішній уряд стверджує, що країна не може постійно дотувати збиткові шахти і буде в майбутньому розроблений комплекс з підвищення ефективності шахт і погашення заборгованості працівникам.

Яке розроблено миттєве рішення?

Шахтарі вже виходили на головну площу столиці з протестами, тому для уникнення повномасштабних бунтів уряду необхідно швидко знайти ефективне рішення, щоб забезпечити підвищення зарплати шахтарям в Україні 2021.

Сьогодні КМ України виділяє практично 170 млн гривень, щоб частково погасити заборгованість по заробітній платі шахтарям, які працюють на вугільних об’єднаннях:

* «Первомайськвугілля»;

* «Лисичанськвугілля».

За даними профспілки гірників на 2021 рік, незважаючи на часткове погашення, спостерігається чергове накопичення боргів, на даний момент заборгованість на вугледобувних підприємствах зросла в 1,5 рази.

Нові “слуги народу” заклали в державний бюджет не тільки гроші на часткове погашення боргів, а й розробили фінансову схему держфінансування всієї вугільної галузі на 3,5 млрд гривень.

зарплати шахтарям

Майбутнє вугільнодобувних підприємств в Україні

Нова влада впритул зайнялася розвитком промисловості та інфраструктури в Україні, питання розвитку та підвищення ефективності вугледобувних компаній стоїть одним з перших. У планах збільшити частку генерації енергетики до 2050 року на 70% більше. При цьому враховується організація робочих місць, перекваліфікації тисячі українських шахтарів, які можуть залишитися без роботи.

Сьогодні великі обороти в Україні питання розвитку “зеленого тарифу”, на цьому тлі минулого року виступив міністр енергетики та навколишнього середовища України.

Олексій Оржель організував презентацію про кампанію розвитку в Україні зеленої енергетичної трансформації. Термін виконання Концепції поставлений 2050 рік, цього часу вистачить для перекваліфікації працівників, облаштування основних потужностей і отримання високої ефективності концепції.

Цікаво! Молода і активна школярка зі Швеції Грета Тунберг не так давно “підняла хвилю” турботи і захисту навколишнього середовища, виступивши в ООН. Привертаючи увагу до проблем великих мегаполісів, розвитку промисловості і вугледобувних організацій, кожна країна тепер намагається «зловити світовий хайп» на тлі екологічної кризи.

Україна не стала винятком, і нова концепція формування зеленого тарифу для Українців – це не що інше, як бажання взяти участь у світовій концепції захисту навколишнього середовища.
На сьогоднішній день Українська електрифікація формується в наступному процентному співвідношенні:

  • атомна енергетика-50%;
  • теплова генерація, на базі вугледобувних компаній-30-35%;
  • зелена електрифікація-15-20.

Компанія нового міністра навколишнього середовища заснована на зниженні процентного співвідношення (хоча б на 25-30%) використання атомної енергетики і заміна її на «зелений тариф».

В цілому кампанія передбачає перехід енергетики на відновлювані джерела (до 70%), але в українських умовах виконати це на 100% вельми проблематично, незважаючи на бажання сучасної молоді дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

Внаслідок перебудови ринку енергетики, буде знижено видобуток вугілля і закриті деякі шахти – це означає, що велика частина українців залишиться без роботи і засобів до існування. Щоб у майбутньому українські шахтарі не “обвалили” центр зайнятості у пошуках роботи наведену концепцію зміни внутрішнього ринку енергетики необхідно проводити грамотно.

Міністерство соціальної політики спільно з профспілкою гірників розробили спеціальну програму переорієнтації. Це дозволить провести скорочення шахтарів у 2021 році в Україні з мінімальними кадровими втратами, а також не дати людям зубожіти.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.