UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати терміновика в Україні у 2023 році останні новини

Після початку воєнних дій зарплату військовим підвищили на 30%. Додатково, згідно з указом президента, вони отримують від 30 тисяч до 100 тисяч грн. Але що очікується у 2023 році? Коли терміновикам підвищать зарплату в Україні? Денис Шмигаль сказав, що у державному бюджеті заплановано на захист України суму у 4 рази більшу, ніж у 2022 році.

Хто допомагає бюджету України?

Сума грошового забезпечення залежить від місця проходження служби, часу перебування у гарячих точках, посади. Заробітна плата складається з 2 частин: додаткова грошова винагорода та щомісячне грошове забезпечення. З початку війни додаткова грошова винагорода в Україні нараховується всіма видами силових структур.

На сьогоднішній день держава витрачає 75% фінансів на забезпечення військових та придбання зброї. За статистикою, Україна витратила на армію 156 млрд грн за 2021 рік. 2022 року місяць війни коштує 130 млрд грн. Допомога у фінансуванні Україна отримує від США та Європейського Союзу.

Максимально намагаються допомогти державі та приватні підприємці. При цьому додатковим стимулом для них стало просування ЗСУ на окупованих територіях. Згідно зі статистикою, ті підприємці, які нещодавно відкрилися і працювали на збиток, готові зазнати деякого часу для підтримки економіки. Також завдяки опитуванням стало зрозуміло, що 92% підприємств вірять у перемогу України. Більшість із них очікують, що це відбудеться у 2023 році.

Індексація

Останні новини про індексацію зарплати терміновиків України у 2023 році чекають із нетерпінням саме військові. Ціни на продукти змінюються практично щодня. Тому її планують провести з початку 2023 р. Підвищення зарплати також очікується відповідно до стажу роботи та військового звання.

Заробітна плата воїнам нараховується індивідуально. В умовах воєнного часу вона залежить від різних факторів. Наприклад, від звання, терміну служби, точності виконання наказів та часу знаходження на гарячих точках. Якщо боєць вважає, що нарахування зроблено неправильно, необхідно звернутися спочатку до командиру, а потім – на гарячу лінію.

Президент України після початку війни призначив додаткове грошове забезпечення. Воно становить 30 тис. або 100 тис. грн. Його нараховують усім, хто працює у силових структурах.

Коли збільшать зарплату?

Проект державного бюджету вже розроблено Кабінетом Міністрів України. Витратити планують 2,5 трлн. грн. При цьому доходи до державної скарбниці в Україні рівно в половину менше. Відповідно Кабінет Міністрів розраховує отримати цю суму з-за кордону.

Головним у планах на 2023 рік – це захист та звільнення окупованих територій. Війна дуже дорого коштує державі. Це стосується не лише фінансів, але страждає інфраструктура, люди та багато іншого. Потрібно максимально швидко звільнити територію.

Президент України у своєму інтерв’ю пояснив, що панується збільшення фінансування захисту України за рахунок зменшення зарплати та премії посадовцям. За планами витрати на заробітну плату чиновникам планують зменшити на 12 млрд грн.

Останнє підвищення зарплати терміновикам в Україні було 1 липня 2022 року. Оплату збільшено на 30%. Кабінет Міністрів України скасував обмеження щодо виплат військовим на час військового стану.

Міністр оборони України Олексій Резніков подякував українським захисникам за те, що більшість з них з’явилися самостійно у військкомати після початку бойових дій. Солдати термінової служби та контрактна армія змогли витримати удар супротивника до того, як прийде підмога. Причому для бійців на першому місці стоїть питання про те, як вигнати російських окупантів, а потім, скільки вони зможуть заробити. Володимир Зеленський вважає, що самі військові та їхні родини мають бути захищені. Саме тому він збільшив заробітну плату військовим.

Кого не закличуть служити?

Існує певний список тих, хто не підходить для термінової служби.

  1. За станом здоров’я. Існує певний перелік хвороб, при якому на війну не забирають.
  2. За сімейними обставинами. Наприклад, якщо людина доглядає інваліда або має під опікою 3 дітей.
  3. Студенти вищих навчальних закладів мають право на відстрочення до закінчення навчання.

Підвищення зарплати терміновикам: бути чи не бути?

В Україні 2023 року Верховна Рада розглядає питання щодо підвищення зарплати. Але поки що рішення не прийняте остаточно. Залежить від подій на фронті та допомоги західних країн. Україні надали кредит за дуже вигідними умовами. Але обставини настільки швидко та несподівано змінюються, що гарантувати щось на даному етапі часу абсолютно неможливо.

Ще до початку бойових дій в Україні, Зеленський запланував збільшити кількість та якість армії на 2024 рік та зробити її професійнішою. Він призначив збільшити заробітну плату всім військовим.

Скорочення терміновиків у 2023 році в Україні не очікується. Складне питання, коли закінчиться війна. Експерти сперечаються про дати. Одні стверджують, що капітуляція Росії відбудеться несподівано навесні 2023 року. Інші політики розраховують, що Україна знову стане вільною восени. Але, за словами Зеленського, навіть після закінчення війни, великі суми з державного бюджету перераховуватимуться на професійну армію України.

У зв’язку з контрнаступом української армії скорочення не буде. Навіть навпаки, знадобляться додатково воїни.

Пільги

Військові мають право на пільги та фінансову допомогу у розмірі 50% на лікування. Додатково вони мають знижку при оплаті комунальних платежів. Також пільги передбачено для батьків військового.

Фінансова допомога нараховується сім’ї воїна, який потрапив у полон. Але тільки якщо його захопили, а не здалися в полон самостійно.

15 млн виплачують сім’ї на похорон.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.