UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні у 2022 році

Тривалий час вихователі було неможливо гарантувати гідний рівень доходу. Робота вважається не значущою та легкою, а зарплата не перевищує середньостатистичних показників. Це призвело до нестачі кадрів. Багато людей не хочуть працювати вихователями через те, що заробляють мало. Проте українська влада обіцяє виправити ситуацію. Багато працівників намагаються зрозуміти, коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні і чи це станеться насправді.

Що обіцяла влада

Народжуваність поступово знижується, але знайти вільне місце виявляється досить складним завданням. Однак у приватні організації простіше надійти, але й рівень оплати за послуги буде набагато вищим. Проблему можна вирішити завдяки підвищенню рівня доходу, адже саме за його допомогою слід стимулювати персонал.

Наприкінці 2019 року було дано обіцянки щодо того, що влада думає, як підвищити рівень оплати викладачам. Насамперед, це торкнеться тих, хто заробляє за мінімальними показниками. Через рік знову була дана обіцянка щодо планового підвищення зарплати, причому ЗМІ активно публікували відповідні новини. Проте всі обіцянки були реалізовані. Саме зростання мінімального доходу дозволяє розраховувати отримання оптимального доходу. Потім у персоналу дитсадків знову була явна і помітна надія, але пандемія коронавірусу внесла серйозні корективи.

Найкраще заробляють вихователі у Київській області, причому важлива наявність великого робочого досвіду. Потім знаходяться Дніпро та Одеса. Проте вихователі впевнені, що рівень доходу все одно не сприяє успішному вирішенню фінансових питань.

Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні у 2022 році

Багато вихователів уважно стежать за новинами, адже надія все одно зберігається. З 2022 року має розпочати реалізацію програми заходів, завдяки якій бюджетні працівники зможуть більше заробляти. Передбачається, що підвищення пов’язане з відсотковим співвідношенням окладу вихователів. Можливо, що зростання доходу становитиме 6%. Вивчаючи останні новини про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2022 році, можна бути впевненими в тому, що шанси на те, що уряд таки виконає дані обіцянки, залишається.

Якщо орієнтуватися на статистику, найменше заробляють працівники ДДУ. Таким чином, зміни, перш за все, стосуватиметься цих фахівців. Проте надто явного підвищення зарплати неможливо очікувати.

Передбачається, що також буде змінено тарифну сітку. Якщо вихователь має найвищу категорію, дохід може зрости на 35%. До того ж багато фахівців змінюють робоче місце і пробують себе в чомусь іншому, адже вони незадоволені своїм рівнем доходу.

Від чого залежить рівень зарплати

Українська влада зазначає, що дохід залежить від індивідуальних аспектів. Отже, зарплата вихователя дитячого садка в Україні формується на основі наступних критеріїв, які слід брати до уваги:

  • особливості графіка;
  • робочий досвід;
  • кваліфікація;
  • досягнення.

Потрібно розуміти, що розмір доходу пов’язаний із показником середньомісячного заробітку у певному населеному пункті.

Восени 2021 року відбулося підвищення зарплат ДДУ. При цьому враховують результати проведеної індексації. Для цього використовують кошти місцевих бюджетів, але при цьому поповнення суттєво зменшилося через пандемію коронавірусу, що призвела до явних проблем економіки.

Аналітики стверджують, що рівень доходу буде підвищений лише на 3%, що відповідає показнику інфляції. До того ж, розмір підвищення важливо узгодити з українською владою, що визначено законодавчими нормами, що діють у країні.

Отже, багато хто з нетерпінням очікує на те, що все-таки відбудеться підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні 2022, але дати 100% гарантії не вдасться. Певні відмінності пов’язані з умовами вихователів. Наприклад, наставники повинні не тільки виховувати дітей, а й продумувати заняття та готуватися до них, шукаючи цікаві матеріали, фільми та музику. Важливо розуміти, що в українських дитсадках вихователям справді складно працювати, адже умови та організація трудової діяльності не відповідає оптимальним показникам. У зв’язку з цим скорочення вихователів дитячого садка в 2022 році в Україні не можна допустити, адже це зумовить появу цілої купи небажаних проблем. Саме вихователь серйозно впливає на розвиток малюка і допомагає йому краще пізнати навколишній світ, зрозуміти себе та розкрити потенціал, повірити у можливості. На жаль, не завжди вдається легко та швидко відвести дитину до дитячого садка, що зумовлено явними проблемами з вихованням. Однак за правильних дій української влади вдасться суттєво покращити існуючу ситуацію.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.