UKRjizn.com
Image default
Авто

Останні новини про розмитнення авто в Україні 2022

Правила розмитнення автомобілів на регулярній основі змінюються. У будь-якому випадку водіям важливо знати останні новини про розмитнення авто в Україні 2022 року, щоб орієнтуватися саме на них. Це дозволить унеможливити небажані проблеми, з якими могли б зіткнутися водії.

Основні особливості, на які важливо орієнтуватися

Автомобілісти повинні враховувати такі особливості:

 • Є можливість провести розмитнення для необмеженої кількості транспортних засобів. При цьому вік машини не відіграє будь-якої ролі. Проте, машини повинні відповідати встановленим стандартам, прийнятим у зв’язку із захистом навколишнього середовища. Для легкових машин мінімальна норма дорівнює Євро-2. Для решти транспорту норма виявляється вищою, а саме – Євро-5. В обов’язковому порядку транспортний засіб потрібно зняти з обліку з тієї держави, звідки планується транспортування на постійну основу в Україну.
 • Не можна реєструвати автомобіль, який був випущений чи зібраний у Росії.
 • Для проведення процедури з оформлення відводиться 10 днів після того, як було пройдено кордон. Інакше доведеться платити штраф. За невелике прострочення потрібно виплатити мінімальний штраф, причому він становитиме 17 тисяч гривень. Якщо минуло більше 30 днів, то розмір штрафу може бути збільшено навіть до 170 тисяч гривень.

Потрібно розуміти, що часом не потрібно проводити розмитнення машини у встановлений термін. До цих ситуацій відносять такі обставини:

 • Машина не перебуватиме в Україні на постійній основі. Підтвердженням будуть відповідні нотатки у закордонному паспорті. Проте не слід перевищувати термін 1,5 тижня.
 • Автомобіль перевозиться транзитом. В цьому випадку в Україні не потрібно проводити розмитнення.
 • Автомобілем володіє іноземець, який офіційно мешкає в Україні. Розмитнення не потрібно протягом 12 місяців, а поїздки будуть законними.
 • Українці володіють автомобілем та є співробітниками іноземних організацій. Вони можуть їздити іноземною машиною до 12 місяців після того, як транспортний засіб перетнув кордон.
 • Українці-автомобілісти перебувають на обліку у консульстві будь-якої іншої країни. Вони мають право їздити на машині без її розмитнення не більше 2-х місяців за цілий рік.

Важливо враховувати правила розмитнення авто в Україні 2022, щоб орієнтуватися саме на них і обов’язково дотримуватися. Це буде гарантія того, що вдасться уникнути небажаних проблем.

Скільки коштуватиме проведення процедури

Потрібно розуміти, що вартість розмитнення авто в Україні також регулярно змінюється. Зазвичай потрібно розраховувати на такі оплати:

 • Акцизний податок. Розраховується за затвердженою формою. Ставка прив’язана до типу двигуна. При цьому беруть до уваги вид двигуна (бензиновий або дизельний) та об’єм. Транспорт із дизельним двигуном обійдеться дорожче.
 • Митний збір. Він становить 10% ціни машини. Оплату потрібно внести відразу, адже інакше на митниці просто не пропустять. Проте його не потрібно платити, якщо на територію України ввозять електрокари. Якщо між двома країнами оформлено спеціальну торговельну угоду, то ставка буде нижчою. Насамперед Україна оформила відповідні договори з Європою.
 • ПДВ. становить 20%. Цей збір є одним із найбільших, але визнаний обов’язковим.

Необхідно розуміти, що ціна розмитнення авто обов’язково включає і додаткові внески:

 • Збір до ПФ. У цьому випадку враховують оцінну вартість автомобіля, акциз, мито та ПДВ. Також враховується відсоток, причому визначається тим, хто ввозить автомобіль і залежить від прожиткового мінімуму.
 • Плата за державну реєстрацію. Потрібно оплатити реєстрацію машини, купити бланк свідоцтва та номерний знак.
 • Транспортний податок. Він обов’язковий, якщо вартість автомобіля досить висока і при цьому йому має бути менше 5 років.

Як можна зрозуміти, передбачається внесення численних зборів. Саме з цієї причини може бути корисним калькулятор розмитнення авто в Україні 2022 року. З його допомогою вдасться правильно порахувати загальну вартість, яка буде обов’язковою при розмитненні транспортного засобу.

Наскільки подорожчала розмитнення машин

Передбачається, що вартість підтриманих автомобілів підвищуватиметься поступово, але при цьому загальне зростання становитиме 15-20%. В результаті розмитнення також виявиться дорожчим. Справа в тому, що акциз залежить від віку транспортного засобу.

До 8 лютого 2022 року доступні пільги при розмитненні «євроблях», але ця пропозиція дійсна лише для учасників Операції Об’єднаних Сил. До того ж, громадянин повинен був перебувати на території Операції більше 90 днів. Понад те, важливо підтвердити документально. Слід зазначити, що мито визначається роком випуску транспортного засобу, показниками встановленого силового агрегату. Пільги діють лише на легкові машини, а також вантажні автомобілі (маса не повинна перевищувати 3,5 тонн). У цій ситуації можна суттєво заощадити при оплаті за розмитнення, але у будь-якому разі важливо уважно вивчити вимоги і лише після цього орієнтуватися на можливість успішного використання послуги.

Під час розмитнення електрокарів також обов’язково оплата збору, що визначається характеристиками встановленого акумулятора. При цьому 1 кВт ємності коштуватиме 1 євро.

У будь-якому випадку надаються можливість вигідно пройти розмитнення, але умови та вимоги можуть змінюватися з урахуванням договорів із зарубіжними країнами та ситуації на автомобільному ринку.

Розмитнення авто в Україні 2022 за новими правилами

Розмитнення автомобілів має проводитися з урахуванням законодавчих норм, а ще важливо правильно провести розрахунки. Якщо норм та вимог законодавства України не буде дотримано, то власник транспортного засобу може зіткнутися з адміністративними санкціями, причому згодом автомобіль може бути конфіскований. У будь-якому випадку автомобілісти повинні розуміти, що всі документи обов’язково перевіряють, тому рано чи пізно правоохоронці дізнаються про те, що встановлених вимог не було дотримано.

Розмитнення обов’язково проводиться з урахуванням законодавчих норм. Насамперед, потрібно документально підтвердити свої майнові права на автомобіль. Також потрібно надати технічний паспорт на машину, страховий поліс, довідку про те, що автомобіль було знято з обліку в іншій державі. Не менш важливо знати, скільки коштує розмитнення авто в Україні, адже все-таки доведеться заплатити суму в обов’язковому порядку, а вартість завжди розраховується в індивідуальному порядку та за спеціальними формулами.

До кінця 2022 року на порталі державних послуг «Дія» може з’явитися послуга з розмитнення автомобілів, але влада має ухвалити певні зміни до законодавства. При цьому на запитання, чи можливе скасування розмитнення авто в Україні, відповідь буде негативною. Автомобілістам таки потрібно поставити на облік транспортний засіб, провести розмитнення з урахуванням законодавчих норм, але при появі нової послуги на державному порталі процедура буде швидшою і легшою для проведення.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.