UKRjizn.com
Image default
Допомога

Останні новини в Україні про допомогу матері одиночці

Ступінь розвитку і добробуту будь-якої країни вимірюється не лише економічними показниками, але і рівнем демографічної ситуації. Щоб підтримати сім’ї держава повинна забезпечити батьків достатньою фінансовою підтримкою. Йдеться про допомогу на дітей при народженні, виплати дітям-інвалідам, фінансову допомогу малозабезпеченим сім’ям. Окремої уваги заслуговує категорія одиноких батьків, які змушені в силу різних обставин ростити дітей поодинці.

Уряд планує збільшити прожитковий мінімум на душу населення, а разом з ним і зросте сума допомоги матері одиночці 2020 в Україні.

про допомогу матері одиночці

Кому присвоюють звання одинокого батька (матері / батька)?

Для початку необхідне чітке розуміння, хто потрапляє під статус людини, яка може претендувати на допомогу матері одиначки в Україні:

 • жінка (чоловік), яка (який) не перебуває в офіційному шлюбі з ким-небудь і займається вихованням дитини одноосібно;
 • жінки, якщо в свідоцтві про народження дитини вказана прізвище матері, а в графі батька стоїть прочерк або придумане ім’я;
 • ті, хто втратив чоловіка (дружину), але при цьому не отримують допомогу по втраті годувальника;
 • самотні усиновителі, якщо в документах малюка немає записів про біологічних батьків.

Варто звернути увагу на останні новини в Україні про допомогу матері одиначки. Згідно з внесеними змінами в законодавстві, допомогу зможуть отримувати і ті мами (батьки), які офіційно одружаться.

Випадки, коли матеріальна допомога не покладена:

 • Якщо мати (батько) одинак офіційно розписана з біологічним батьком (матір’ю) дитини, дотація в такому випадку буде неможливою.
 • За умови, що діти перебувають у школах-інтернатах на забезпеченні держави. Опікун або одинокий батько може претендувати на допомогу лише в період спільного проживання, наприклад, під час канікул.
 • Кровні батьки, які спільно проживають і виховують спільних дітей без навмисної реєстрації відносин з метою матеріальних дотацій.

Процес оформлення фінансової підтримки

Рішення про призначення допомоги матері одиначки в 2020 році в Україні приймає місцевий орган соціального забезпечення населення (СОЦЗАБЕЗ). Звертатися необхідно за місцем прописки матері і дитини. Якщо батько живе в іншому місці, то повинен надати довідку з місця реєстрації про наявність або відсутність там матеріальної допомоги по догляду за дитиною.

Список необхідної документації:

Заповнену на офіційному бланку заяву про надання матеріальної підтримки.

 1. Декларація доходів і майна заявника. Оформляється на спеціальному формулярі при обов’язковій наявності довідок про доходи всіх членів сім’ї, які проживають під одним дахом з особою, що подається на допомогу. Саме на її підставі, розраховується сума допомоги.
 2. Свідоцтво про народження дитини та виписка про її реєстрацію (1 частина 135 статті Сімейного кодексу), яку видає РАЦС. Власне ці два документи і показують, чи є батько у дитини. У разі народження малюка за межами рідної держави, потрібно іноземне свідоцтво про народження із зазначенням факту відсутності одного з батьків, засвідчене в Україні.
 3. Довідка з місця навчання дитини.
малюнок

Документи, що підтверджують отримання будь-яких соціальних виплат (з центру зайнятості, пільги у зв’язку з втратою годувальника).

Після вивчення всіх документів, призначається сума допомоги, яку мати одиначка буде отримувати протягом шести місяців. Через півроку, необхідно знову подати пакет документів. Якщо склад сім’ї і місце проживання не змінювалися, достатньо буде надати довідку про доходи та заповнити декларацію.

Соціальні виплати тривають до настання дитині 18 років або ж до 23, якщо вона отримує вищу освіту.

Мати одиначка, розрахунок допомоги в 2020 році в Україні

Цифри фінансової допомоги для кожного конкретного випадку різні і залежать від сумарного сімейного доходу, кількості років дитини і від величини прожиткового мінімуму для нього, передбаченого законодавством. Якщо бути точніше, то соціальну допомогу матері одиначки являє собою різницю між діючим прожитковим мінімумом в місяць на дитину відповідно до її віку і загального доходу сім’ї за один місяць в перерахунку на одного члена сім’ї.

Прожитковий мінімум для дітей:


• З 01.01.2020 р. (грн.):
для діток молодшого віку до 6 років – 1779;
шкільного віку до 18 років включно – 2218;
підлітків учнів у вузах до 23 років – 2102.


• На початку наступного року з 01.01.2021 р. передбачається зростання показників (грн.):
для діток молодшого віку до 6 років – 1929;
шкільного віку до 18 років включно – 2397;
підлітків учнів у вузах до 23 років – 2283.

малюк

Слід пам’ятати, що при обчисленні суми допомоги беруть до уваги, як доходи кожного працездатного в сім’ї, так і різні соціальні дотації. Наприклад, декретні та дитячі гроші по догляду за малюком до трьох років, виплати по інвалідності та безробіттю.

Наочний приклад розрахунку матеріальної допомоги

Склад сім’ї-чотири людини. Мама, вітчим, школярі 14 і 17 років. Мама отримує допомогу по безробіттю в сумі 1200 грн. кожен місяць. Офіційна заробітна плата не рідного батька 7000 грн.

Отже, сума допомоги матері одиначки в 2020 році в Україні буде розраховуватися таким чином:

 • загальний сімейний дохід = 7000 + 1200 = 8200 грн.;
 • дохід у перерахунку на одного члена сім’ї = 8200 / 4 = 2050 грн.;
 • розмір допомоги для підлітків = (2218 х 2) – (2050 х 2) = 336 грн.

Припинення виплат

У законодавчій базі існують певні правила, згідно з якими Допомога матері одиночці в Україні може бути скасована:

 • смерть дитини або батька, який отримував дотацію;
 • позбавлення батьківських прав або скасування в судовому порядку постанови про усиновлення;
 • вступ підлітка в офіційні відносини або працевлаштування (з 14 років);
 • взяття під варту батька;
 • виявлення випадку передачі неправдивої інформації в органи соціального захисту населення з метою отримання державного фінансування.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних з відміною посібників, дуже важливо вчасно надавати правдиву інформацію про будь-які зміни, що впливають на процес нарахування матеріальних виплат матерям одиначкам.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.