UKRjizn.com
Image default
Гороскоп

Останні новини в Україні про допомогу матері поодинці

Соціальні виплати на дітей багато в чому залежать від того, який зараз встановлений прожитковий мінімум. На 2022 рік вже розробили проект закону, в якому передбачено поетапне підвищення цих сум. Отже, можна розраховувати і на збільшення в такому напрямку, як сума допомоги матері-одиночці 2022 року в Україні.

Рівень прожиткового мінімуму для дітей на 2022 рік

Наразі встановлено такі цифри:

  1. У віці до 6 років – 2201 гривня.
  2. Від 6 до 18 років – 2744 гривень.

Для працездатних осіб та сама сума становитиме 2600 гривень. При втраті працездатності встановлюють рівень приблизно 2000 гривень.

Загальний прожитковий мінімум теж знаходиться приблизно в такому діапазоні. Він прямо пов’язаний з таким поняттям, як посібник матері поодинці в Україні.

Соціальна допомога для дітей з опікою та піклуванням

Зазвичай у таких ситуаціях платять два з половиною прожиткові мінімуми. Все залежить і від віку дитини. Найменші можуть розраховувати на майже 5500 гривень, з 6 років до повноліття це вже буде майже 7 тисяч гривень.

3,5 прожиткових мінімумів – розмір допомоги у разі інвалідності дітей. Тоді вже допомога сягає 7-9 тисяч гривень.

Додаткові виплати для матерів-одинаків

Якщо мати виховує дитину самостійно, розмір компенсацій у разі визначається окремо. Зазвичай це різниця між 100% прожиткового мінімуму та сукупним доходом сім’ї щомісяця у розрахунку кожного члена.

Про перерахування для вагітних

Термін виплати компенсацій визначається тим, скільки дітей виношують. Наприклад, у випадку з однією дитиною це 126 діб, а за наявності двох і більше малюків – уже 140. На 180 днів розтягується зазначений термін, якщо йдеться про постраждалих через катастрофу на Чорнобильській АЕС. У цьому випадку допомоги матері-одиначки у 2022 році в Україні теж з великою ймовірністю збільшать.

Про декретні виплати

Тут платять не менше ста відсотків від середньої винагороди за трут за місцем, де оформлено офіційну роботу. Для обчислення розміру компенсації за день суму за 12 місяців ділять на кількість діб, відпрацьованих фактично.

Що потрібно знати про оформлення документів?

Краще заздалегідь звернутися до консультантів у соцзабезах. Щоб отримати соціальну допомогу, потрібно зібрати такі папери:

  1. Висновок із центру соцслужби у справах сім’ї. У документі окремо вказують фізичне місце проживання дитини хоча б з одним із батьків.
  2. Не обійтися без довідки, що підтверджує місце проживання.
  3. Метрика на дитину, у якій відсутній запис про одного з батьків.
  4. Заява, складена у письмовій формі.

Копія рішення щодо усиновлення потрібна за наявності відповідного статусу.

Досягнувши повнолітнього віку дітьми додатково збираються довідки з навчальних закладів, від імені керівників. Це ж підтверджують останні новини в Україні про допомогу матері поодинці.

Додатковий список пільг та прав

Розмір звичайної соціальної пільги – 150% на кожну неповнолітню дитину, яка знаходиться на вихованні. Це автоматично зменшує суму зарплати, яка оподатковується.

Є й інші пільги, доступні громадянам цієї категорії:

  1. Ліквідація підприємства – єдина причина, через яку роботодавець може звільняти одиноких матерів за своєю ініціативою. При цьому він має вирішувати будь-які проблеми, пов’язані з працевлаштуванням.
  2. Отримання оплачуваних 10-денних відпусток або 15-денних, якщо вона виховує двох та більше дітей. До 17 календарних днів збільшується час відпочинку у разі дітей-інвалідів.
  3. Жінкам не можна відмовляти у працевлаштуванні лише через наявність у неї дітей. Це рішення можна оскаржити письмово.
  4. Відсутність випробувального терміну.

Коли у виплатах можуть відмовити?

І тому існує не так багато причин:

  1. Наявність хоча б одного автомобіля або іншого транспортного засобу, придбаного на пільгових умовах, у тому числі через соціальні служби.
  2. У сім’ї є будинок чи друга квартира.
  3. Якщо хтось із членів сім’ї за рік до звернення придбав квартиру чи машину, ділянку або інше майно на суму понад 50 тисяч гривень.
  4. Наявність працездатних членів сім’ї віком від 18 років, які більше трьох місяців не влаштовуються на роботу, не присвячують час іншим обов’язкам перед суспільством.

Про тимчасову матеріальну допомогу

На оформлення таких виплат мають право будь-які жінки, які набули відповідного статусу. Наприклад, якщо подано рішення суду щодо стягнення аліментів. Підставою може бути довідка про те, що батько ухиляється від перерахувань або не має коштів для оплати. Правило застосовують і тоді, коли у власності є інше майно, яке можуть звернути стягнення. Нічого не повинна робити сама мати одинака, розрахунок допомоги у 2022 році в Україні відбувається автоматично. Надсилають відповідні повідомлення.

Тимчасова матеріальна допомога актуальна, якщо один із батьків відповідає хоча б одній умові:

  1. Проходить строкова військова служба.
  2. Втратив дієздатність.
  3. Знаходиться на стаціонарному примусовому лікуванні.
  4. Під арештом чи під слідством.

Те саме стосується ситуації, якщо фактичне місце проживання батька не вдається точно встановити.

Щоб оформити такі види тимчасової допомоги, збирають стандартний пакет документів.

Вік дітей та встановлений прожитковий мінімум на день подання заяви – головні фактори для визначення точної суми. Мінімальний платіж складе 30%, але він не може бути більшим, ніж 50% щодо прожиткового мінімуму на дітей.

При цьому право державної допомоги зберігається навіть у тому випадку, коли мати або інший член сім’ї реєструє законний шлюб. Виняток роблять лише для випадків, коли подаються документи щодо усиновлення дитини.

Висновки

Матеріальна допомога самотнім матерям – питання, яке регулярно розглядається та вдосконалюється міністерством соціальної політики України. Адже ця категорія громадян потребує додаткового захисту, має право на всі пільги, встановлені законом. Аналогічні права виникають й у батьків, якщо вони одноосібно займаються вихованням дітей. Їх, згідно зі статистикою, дещо менше, але захист потрібний і за таких обставин.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.