UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Осучаснення пенсій в Україні у 2020 році

З кожним роком економічна ситуація в країні змушує простих громадян економити на продуктах, відкладати все більше коштів на «чорний день» і думати, як прожити на ті заробітні плати або пенсії, стипендії. Особливо це стосується пенсіонерів, пільговиків, інвалідів та інших груп людей, проживання яких повністю залежить від державних виплат. Тому багатьох громадян похилого віку хвилює питання, чи буде осучаснення пенсій в Україні у 2020 році і як воно вплине на життя літніх людей.

Осучаснення пенсій

Кому і коли підвищать пенсії в 2020 році?

Не так давно віце-прем’єр-міністр Павло Розенко повідомив, коли і кому осучаснять пенсії в 2020 році. Перед цим вже відбувалося осучаснення в липні. Дане підвищення стосувалося тих громадян, які мають великий стаж, але при цьому також мають невисокий розмір пенсій, коли з урахуванням всіх передбачених чинним законодавством надбавок, підвищень, індексації та інших доплат розмір пенсії не досягає 2000 гривень. У такому випадку державою надається доплата до даної суми.

Що стосується збільшення пенсійних виплат в 2020 році, то з 1 грудня 2019 року держава планує підвищити розмір прожиткового мінімуму, у зв’язку з чим відбудеться підвищення всіх пільг, безпосередньо пов’язаних з прожитковим мінімумом. Саме з грудня почнеться тривалий перерахунок виплат, який прогнозує значну надбавку до пенсії, у розмірі 740 гривень.

Такий перерахунок пенсійних виплат призведе до збільшення середніх показників. Так, осучаснення пенсій в Україні по бюджету в 2020 році призведе до наступних показників:

  1. Близько 3 мільйонів пенсіонерів отримають надбавку до пенсії в розмірі 100-400 гривень.
  2. Менше 2 мільйонів жителів України отримали збільшення до пенсійних виплат у розмірі 400-700 гривень.
  3. Тільки пів мільйона громадян отримають збільшення пенсії на 1000 гривень і більше.

З кожним роком суму пенсійних виплат планують збільшувати, разом з мінімальним прожитковим мінімумом. Осучаснення пенсійних виплат здійснюватиметься лише для деяких осіб. до них відносять:

  • людей, які отримують мінімальні пенсії;
  • осіб, які отримують максимальні пенсійні виплати у розмірі 10 мінімальних пенсій;
  • громадян, які пропрацювали понад покладений стаж (для чоловіків це 35 років, а для жінок – 30 років).

Додатки та інші зміни у пенсійних реформах слід очікувати після 1 березня 2020 року, коли держава зробить підвищення грошових виплат.

індекс інфляції

Осучаснення пенсій в Україні у 2020 році

Останні новини про осучаснення пенсій в Україні говорять про те, що за останній час пенсійні виплати зросли до 3 000 гривень і більше. Крім цього, державі вдалося уникнути серйозної зміни пенсійного віку, тобто, пенсійний вік залишається на рівні 60 років для працівників, які мають страховий стаж 25 років. Але так триватиме недовго.

Так, ще з 1 липня 2019 року мінімальні пенсії підвищили на 74 гривні, а максимальні в свою чергу на 740 гривень. Після чергової індексації в березні 2020 року всі наступні підвищення пенсійних виплат будуть прив’язані до кожного перерахунку прожиткового мінімуму (мінімального розміру). Раніше підвищення грошових виплат від держави слід очікувати тільки військовим в січні 2020 року.

Саме військові займають одне з лідируючих місць по сумі надбавок. Їхні пенсійні виплати поступаються лише служителям Феміди суддям.

Також вводиться нова формула осучаснення пенсії в Україні, яка дозволить врахувати всі фактори, що впливають на рівень життя пенсіонерів. В першу чергу держава буде звертати увагу на показники середньої заробітної плати, і вже потім, спираючись на неї, вираховувати мінімальну і максимальну пенсію в 2020 році в Україні.

Крім певної формули буде вираховуватися надбавка до пенсійних виплат, за наступною схемою:

  1. Для кожного пільговика сума надбавки буде розраховуватися індивідуально. Не враховуючи суму надбавки, держава планує збільшити розмір розрахункового листа на певний відсоток.
  2. Відсоток залежатиме від суми двох факторів: половини від зростання середньої заробітної плати по Україні та половини інфляції за 2019 рік.

На даний момент метою пенсійної реформи є створення бездефіцитності Пенсійного фонду в найкоротші терміни. Ця обставина повністю залежить від мінімального розміру страхового внеску і від тривалості страхового стажу.

Саме ці два критерії сформували нинішній дефіцит Пенсійного фонду, тому держава планує збільшити розмір страхового внеску, який кожен працівник зобов’язаний виплачувати щомісяця. Це дозволить скоротити різницю в стислі терміни і уникнути інфляції.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.