UKRjizn.com
Image default
Гороскоп

Осучаснення пенсій в Україні в 2021 році

Українські сайти анонсують інноваційне оновлення виплат в рамках розпочатої кілька років тому, але так і не закінченої пенсійної реформи. Більшість авторів публікацій дотримується думки про недостатність в країні рівня матеріального забезпечення літніх громадян, все життя працювали на благо своєї країни.

Останні новини про осучаснення пенсій в Україні в 2021 році вселяють надію: оновлення повинні торкнутися близько 5 мільйонів чоловік, багато з яких знаходяться за межею бідності.

Осучаснення пенсій в Україні в 2021 році

Періодичні обіцянки

Ще кілька років тому один з постійно мінливих прем’єр-Міністрів пообіцяв пенсіонерам привести пенсії до більш сучасного стану і прив’язати їх до реального рівня зарплати. Тоді було заявлено, що на це буде потрібно 40 млрд.гривень.

За два роки передбачалося Підняти пенсії на 50%, але формула осучаснення пенсії в Україні виявилася своєрідною:

  • одні були впевнені, що це-зміна системи нарахувань, багаторазове видалення від прийнятої в Радянському Союзі;
  • інші дійсно думали, що Мінсоцполітики поетапно перераховує пенсії, адаптуючи їх до суворої реальності і намагається встановити розміри, адекватні ІСЦ і оплаті послуг за ЖКГ.
  • реальний результат гучних заяв-зміна рівня мінімалки і невелике підвищення пенсій (з 1.01.2021 року рівень мінімалки піднявся з позначки 5000 до 6000);
  • результат-відсутність у пенсіонерів грошей на найнеобхідніші продукти, медичне обслуговування та ліки (не кажучи про можливість оплачувати комунальні послуги).

Оптимізм і впевненість у тому, що осучаснення пенсій в Україні в 2021 році має неодмінно відбутися, засновані на наповненні бюджету за рахунок зміни мінімалки і оновлених податків, висловлювалися ще влітку 2020 року.

Міністр соцполітики, м. Лазебна, виступаючи на телеканалі, поінформувала населення про те, що перед ПФУ поставлено завдання розробки програми підвищення (при цьому було сказано, що програма не нова), забезпечення грошей у бюджеті (незрозуміло, як Пенсійний фонд може це зробити).

Кого торкнеться підвищення

У бюджеті заплановано невелике зростання пенсій, яке торкнеться, приблизно, половини всіх пенсіонерів, що живуть на Україні. Сайт Мінфін поінформував громадян про прийняття законопроекту про держбюджет, але останні новини про осучаснення пенсій в Україні більш, ніж характерні. Плануючи оновлення і зростання пенсійних виплат, Верховна Рада скоротила витрати ПФУ на 8 млрд.грн., а міністр фінансів відповів на запитання одного з депутатів про те, що в бюджеті закладено достатньо грошей, щоб виплатити пенсії.

В Україні живе понад 11 млн.пенсіонерів, але підвищення торкнеться тільки 5,6 млн. чоловік. З тих, кому осучаснять пенсії в 2021 році, перераховують:

  • всіх, кому виповнилося 89 років (їм належить доплата в розмірі 500 грн. з 1 березня);
  • всіх, кому виповнилося 75 років (вони з першого липня отримають надбавку в 400 грн.)
  • працюючим пенсіонерам (за період з 1 березня позаминулого року, цей пункт ставиться в особливі заслуги уряду, який пішов на цей крок, незважаючи на коронавірусні складності);
  • анонсовано подвійне поетапне підвищення мінімальної пенсії-трохи більше, ніж на 9% в цілому.
Що таке осучаснення пенсій

Без додаткових коштів до мізерних пенсій мають намір залишити всіх, хто раніше отримував невелику зарплату, тих, у кого є надбавки за стаж, і всіх, кому за законодавством України покладається спеціальна пенсія (наприклад, медиків екстрених служб і працівників силових структур).

Всі підвищення закладені в бюджеті, але м.Лазебна повідомила, що втілення задуманого буде залежати від економічної ситуації в країні і на те, що трансферти будуть направлятися тільки на реалізацію пенсійних програм, а не на латання дірок в бюджеті ПФУ і не покриття його перманентного дефіциту.

Показовим у цьому відношенні є впевнений курс уряду Шмигаля на формування можливості переходу на накопичувальні пенсії. Це не тільки посилено рекламується, а й поступово впроваджується в свідомість депутатів і громадян, переводиться в законодавче русло.

Мінсоцполітики обіцяє в березні здійснити індексацію пенсії на 11%. При цьому кожному пенсіонеру буде донараховано приблизно 300-400 гривень.

Таким чином держава в особі нинішнього уряду має намір зняти з себе відповідальність за пенсійне забезпечення незаможних громадян. Натомість обіцяно зростання пенсій держслужбовців, журналістів та працівників ЗМІ. Така обіцянка Дана і переселенцям з тимчасово окупованих територій.

Поки їх рахунки блокують територіальні відділення Пенсійного фонду та Ощадбанк, на тій підставі, що вони не пройшли ідентифікацію. Хоча за законом Про карантин у них є термін до 30 березня, але вже в грудні блокування стартувало.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.