UKRjizn.com
Image default
Свята

Пам’ятні дати в 2020 році

Кожен великий народ має в своєму державному календарі такі дати, які пов’язані з військовими діями, армією, флотом. Є такі дні військової слави і в Росії, і знати їх повинен кожен росіянин, який вважає себе справжнім патріотом. У ці урочисті моменти важливо вшанувати пам’ять солдатів і офіцерів, які віддали свої життя за безпеку Вітчизни.

Карта и флаг России, календарь.

Серед пам’ятних дат 2020 року виділяються загальновідомі, і ті, що знайомі лише історикам. Однак, розширити кругозір, дізнатися важливі події з російської історії ніколи не пізно!

Важливі історичні дати

Починається святковий календар на 2020 рік з такої події, як зняття блокади з міста Ленінграда, що знаходилась під фашистською окупацією. Дата ця символічна, але дуже драматична і страшна.

Протягом 872 днів, названих смертельними, ленінградці змушені були буквально виживати в нелюдських умовах. Не було їжі, ліків, нічим було опалювати будинки, і все через блокаду, влаштовану підступними німцями. Багато радянських громадян загинули жахливою смертю, а ті, що вижили, довго не могли прийти в себе від горя.

Дни воинской Славы России

Сталінградська битва, як ясно з назви, сталася під містом Сталінградом, і стала дуже запеклою. В самий розпал Великої Вітчизняної війни мільйони солдатів і простих громадян полягли в битві з фашизмом, щоб забезпечити нащадкам мирне небо над головою. Завдяки цій битві вдалося переламати хід війни, наблизити перемогу.

Відстоявши Сталінград, сучасний Волгоград, бійці відкинули фашистів від нафтової жили, не дозволили качати бакинську нафту через транспортну артерію на Волзі.

Дні військової слави включають в себе дуже далеке Льодове побоїще, датоване 1242 роком. Керував битвою Олександр Невський, а в складі армії знаходилися новгородські і псковські мужі. Тактична перевага русичів дозволила перемогти лівонських лицарів на Чудському озері.

Современные памятные даты в РФ

У чому полягало хитрість? Озеро було вкрите шаром льоду, недостатньо міцним для ваги лицарського ордену, укомплектованого важкими обладунками. Російські витязі, одягнений в легкі кольчуги, залишилися стояти, а їх вороги потонули.

У 1770 році відбувалося Чесменське бій, ознаменоване розгромом турецького флоту російськими моряками. Чисельна перевага противника була колосальною, але їх змогли здолати. Відзначилися сини Русі і в битві під Полтавою, яку очолював Петро Великий. Після Льодового побоїща ця битва стала другою в низці перемог над шведами.

Для днів військової слави знаковим виступає Гангутское бій, яке дарувало вітчизняному флоту першу перемогу в 1714 році. Сталося це біля мису Гангут, і знову під керівництвом Петра Першого, який бажав і отримав вихід до Балтійського моря. До слова, цей великий полководець здобув чимало тріумфальних перемог.

50 днів тривали бої під Курськом, і фашисти втратили в результаті можливість перемогти радянське воїнство. Курська битва-зразок доблесті і мужності. У свою чергу, Бородінській битві присвячено безліч віршів, і сталася вона поблизу села Бородіно. Французи Наполеона зазнали поразки від молодців Кутузова.

Поблизу фортеці Ізмаїл була здобута гучна перемога, командував адмірал Ушаков, пізніше визнаний святим. Куликовська битва дозволила позбутися в 1380 році від татаро-монгольського ярма. Дмитро Донський зумів припинити набіги військ Мамая, стався розпад орди, Русь була звільнена.

Поруч з турецьким містом Синоп в 1850 році проходила Синопська битва, в результаті Нахімов з моряками знищили ескадру турків. Вітрильні судна, що пішли після цієї битви в архів, здобули свою останню перемогу.

Битва під Москвою не допустила німців до столиці, дозволила зберегти життя багатьом москвичам, зберегти історичні пам’ятки. Фашисти не очікували такої запеклої відсічі, і були дезорієнтовані ще на підступах до міста. Завдяки військової доблесті вдалося не пропустити ворога в серці держави, відкинути ворожі гарнізони на відчутну відстань.

Пам’ятні дати в 2020 році

Всім чоловікам 23 лютого прийнято висловлювати вітання з приводу Дня захисника Вітчизни. Раніше цей день військової слави вважався Днем Червоної Армії, і зв’язувався з дебютними тріумфами СРСР.

Саме чоловіча частина країни, як охоронці і бійці, удостоєна честі бути поздравленными. Безумовно, всім громадянам відомий і День Перемоги, який взяв старт 9 травня 1945 року. Тоді завершилася Велика Вітчизняна війна!

День народної єдності – відносно молоде свято, приурочене до створення народного Ополчення. Керували ходом дій Пожарський і Мінін, які зуміли підняти народ на звільнення Москви від поляків. Підійшло до кінця Смутний час зі знищенням польської інтервенції.

При Радянському Союзі було дуже важливе свято-День Жовтневої революції, що поклав початок торжеству соціалізму. Однак, в останні роки назву і сенс скасували, зайнявши його місце Днем параду 1941 року. У цей день на Красній площі був влаштований огляд бойової потужності країни, і прямо з параду, техніка і люди вирушали на фронт. Більша частина бійців так і не повернулася додому, склавши голови в різних боях. Але пам’ять про їхні подвиги житиме в пам’яті народу вічно!

Дні військової слави-важливі віхи в історії Росії, що дозволяють відстежувати розвиток оборонної могутності, зростання народного єднання, якість техніки, що випускається. Російський патріотизм є особливим, адже саме він рухав бійцями в битвах, де противник мав чисельну перевагу, і був ретельніше озброєний.

Забувати про подвиги давно минулих днів не можна, адже без минулого немає майбутнього. Зв’язок поколінь не перерветься, поки нащадки шанують заслуги праотців.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.