UKRjizn.com
Image default
Авто

ПДР при подорожі Європою та правила перевезення дітей

ПДР при подорожі Європою та правила перевезення дітей

30.06.2022

Відразу цілком можна відзначити, що більш-менш досвідчений водій почуватиметься досить комфортно, вирушаючи автомобілем до Європи.Подорож Європою на автомобілі


Основні правила дорожнього руху

Правила дорожнього руху у 2022 році тут загалом збігаються з тими, до яких ми звикли в Росії, навіть дорожні знаки практично такі самі, як і у нас. Єдине, якийсь дискомфорт можуть доставити країни з лівостороннім рухом, але й до цього досить швидко можна звикнути.

Правила відрізняються в нюансах, і в цій статті ми намагатимемося докладно їх розглянути.

Намагайтеся не порушувати ПДР на дорогах країн Європи, тому що місцями деякі штрафи за, здавалося б, звичне для нас дрібне порушення можуть досягати кілька сотень, а то й тисяч євро.

Перше, що можна відзначити, завжди пристібатися ременем безпеки. Причому мають бути всі пасажири в машині. Про це практично всі завжди забувають, і потім доводиться віддавати значну кількість своїх грошей як штраф.

Ось деякі загальні моменти, з якими доведеться зіткнутися:

 • Світловідбивні жилети. Незвичайна для нас опція має бути обов’язково наявною практично в будь-якій країні Євросоюзу. Цей жилет потрібно обов’язково одягати під час зупинки під час руху трасою всім особам, що залишають транспортний засіб. Штраф за відсутність жилета у різних країнах варіюється в середньому приблизно від 30 до 300 євро.Світловідбивні жилети
 • По всій Європі заборонено користуватись мобільними телефонами під час руху автомобіля. Використовуйте гучномовець або будь-які пристрої Hands-Free.
 • Звертайте увагу на максимально дозволену швидкість пересування. У різних країнах вона відрізняється. Порушення фіксується в більшості випадків камерами, і розміри штрафів за це порушення, швидше за все, вас дуже засмутять.
 • Виконання маневру обгону. Європа у своїх дорожніх правилах не робить різниці між обгоном та маневром випередження. Тобто за наявності дорожніх знаків, що забороняють обгін транспортного засобу, що йде попереду, не можна жодним способом випереджати автомобілі. І також враховуйте, що тут вас не зрозуміють, якщо ви сигналитимете далеким світлом, щоб вам поступилися дорогою. Для цього зазвичай досить просто включити лівий поворотник і вас пропустять.
 • Правила дорожнього руху в Європі дозволяють здійснювати маневр повороту направо при червоному сигналі світлофора, що горить, якщо відсутні перешкоди для руху.
 • Не забувайте також, що вмикати протитуманні фари можна лише під час відповідних погодних умов. В іншому випадку при включенні вам буде виписано штраф.

Принципи організації дорожнього руху на території Європи

У Європі встановлено деякі загальні норми та поняття, які останніми роками намагаються впроваджувати і в РФ. Вони очевидні, але при цьому, на жаль, у нас досить небагато водіїв намагаються їх дотримуватися:

 • Необхідно бути обережним і піклуватися про інших учасників дорожнього руху.
 • Шанобливо ставитися до людей, що знаходяться на дорозі і живуть поруч з нею.
 • Надавати особливу увагу інвалідам, школярам, ​​маленьким дітям та літнім громадянам.
 • Забезпечувати зі свого боку відсутність перешкод інших учасників руху.
 • Наслідувати принцип, що дорога — це зона загальних обов’язків, а не ваших прав.

Неочевидні та явні вимоги правил дорожнього руху

У Європейському Союзі існує безліч не дуже явних правил та вимог, які можна розуміти досить неоднозначно. Наприклад, якщо є вимога не зупиняти транспортний засіб ближче ніж 10 метрів від пішохідного переходу чи зупинки, то тут все ясно.

Але також цілком можливо вимога пропустити людей, які планують здійснити перехід дороги. Ось це «планують» досить незрозуміла річ і як визначити, чи вона має місце, не дуже зрозуміло. А порушення карається помітним штрафом.

При проїзді пішохідного переходу необхідно переконатися у відсутності пішохода або в тому, що він має намір перейти дорогу

При проїзді пішохідного переходу необхідно переконатися у відсутності пішохода або в тому, що він має намір перейти дорогу

У таких незрозумілих ситуаціях рекомендується керуватися принципом «бути обережним і піклуватися про оточуючих». Тобто краще про всяк випадок пригальмувати і перевірити наміри пішохода, ніж потім мати проблеми з штрафами або поліцією.

Чи потрібно неухильно дотримуватися ПДР у будь-якій ситуації?

Як не дивно, ні. Ви можете, коли цього вимагає дорожня ситуація, дещо відхилятися від дій, прямо встановлених дорожніми правилами. Разом з тим, ви чітко повинні розуміти, що в цьому випадку вся відповідальність лежить на ваших плечах. І якщо ваше рішення ігнорувати встановлене правило спричинить негативні наслідки, то уникнути неприємностей буде дуже і дуже складно.

Головне, при пересуванні дорогами Європи слідуйте принципам безпечного водіння, з якими повинні бути знайомі всі водії, і проблем у вас не виникне. Європейська поліція не гальмує машини, які не порушують правил дорожнього руху і не викликають жодних підозр, наприклад, відсутність номерного знака або агресивна неакуратна їзда.

Окремо можна згадати правила, які діють для інвалідів у 2022 році. Інвалід у Європі не є особою, виключеною із соціального життя, і все облаштовано так, щоб врахувати їхні інтереси. Безперешкодне середовище ще не є абсолютним атрибутом європейських міст, але загалом цього прагнуть дуже хорошими темпами.

Для паркування на спеціальній стоянці на лобовому склі автомобіля має бути наклейка з даними водія

Для паркування на спеціальній стоянці на лобовому склі автомобіля має бути наклейка з даними водія

Що стосується ПДР, то інвалідові не потрібні додаткові дозволи на керування транспортним засобом, більше того, він може навіть не вішати спеціальні іменні номерні знаки для того, щоб не виділяти свій автомобіль з натовпу, якщо він того не бажає. Однак для того, щоб скористатися пільгами у вигляді безкоштовних або спеціальних парковок тощо, наявність їх обов’язково.

На цих спеціальних номерних знаках, закріплених під лобовим склом, має обов’язково вказано повне ім’я. Тільки в цьому випадку інвалід, який керує транспортним засобом, може використати спеціальні пільги.

Основні моменти, які варто враховувати у конкретних країнах Євросоюзу

У різних країнах ЄС у 2022 році є свої нюанси у ПДР, які потрібно враховувати під час керування автомобілем.

Якщо ви подорожуєте до Австрія

Крім світловідбиваючого жилета, в автомобілі необхідно мати аптечку та знак аварійної зупинки. Допускається наявність алкоголю в крові 0,5 проміле для водіїв легкового транспортного засобу та 0,1 – для керуючих автобусами чи вантажними машинами.

Зверніть увагу на стан шин автомобіля. Поліція може досить жорстко перевірити висоту протектора та загальний технічний стан транспортного засобу.

Обов’язково забезпечуйте у разі потреби наявність коридору для проїзду машин спецтехніки (пожежних, швидких тощо). Порушення цього правила обійдеться вам на суму до 2 тисяч євро.

Так можна перевірити висоту малюнка протектора шини.

Так можна перевірити висоту малюнка протектора шини.

Уважно стежте за швидкісним режимом і сховайте свій антирадар і рацію. За перевищення до 40 км/год – штраф 2000 євро, а за знайдений поліцією антирадар або використання рації ви можете сісти на деякий час у в’язницю.

Поїздка Бельгією

Рівень алкоголю не повинен перевищувати 0,5 проміле і обов’язково в машині має бути той самий жилет зі світловідбиттям.

Майте на увазі, що в Бельгії заборонено пересування магістралями зі швидкістю менше 70 км/год. Проїзд на червоний або порушення правила, встановленого знаком «обгін заборонено», може коштувати круглу суму 3000 євро. І так само тут, як і в Австрії, категорично негативне ставлення до наявності рації та антирадару.

Водіння автомобіля в Чехії

До стандартної вимоги наявності жилета, вогнегасника, аптечки та знаку аварійної зупинки тут додасться обов’язкова наявність комплекту запасних ламп.

А також у Чехії заборонено наявність будь-якого рівня алкоголю у крові водія.

Поліція зазвичай дуже категорично стежить дотримання швидкісного режиму. Радари можуть перебувати в цивільних автомобілях, тому виявляйте пильність.

Комплект запасних ламп в автомобіль

Комплект запасних ламп в автомобіль

І не забувайте про забезпечення коридору безпеки для спецтехніки.

У Франції

Потрібна наявність того самого, що і в Чехії + обов’язковий алкотестер.

Дозволяється наявність алкоголю в крові не більше 0,5 проміле у всіх водіїв, крім керуючих автобусами (у них не більше 0,2 проміле).

Специфікою руху у Франції є те, що у поганих погодних умовах водії мають скидати швидкість від максимально дозволеної. А також досить незвичайно те, що під час руху встановлено мінімальну відстань, на якій можна слідувати за автомобілем, що йде попереду. Залежно від швидкості відстань може бути від 28 до 73 метрів. Штраф за це порушення – 90 євро. А ось наявність антирадару у вашому автомобілі коштуватиме 1500 євро.

Подорож через Німеччину

Дозволено алкоголь у крові до 0,5 проміле, але якщо ваш водійський стаж менше 2 років або вам не виповнився 21 рік, то алкоголь у крові повністю заборонено.

У Німеччині дія дорожніх знаків не припиняється при перетині перехрестя.

Ще ви з великою ймовірністю отримаєте штрафи за проїзд крайньою лівою смугою при вільній правій або за маленьку відстань між вами і попереду ТЗ, що йде (відстань повинна становити в метрах не менше половини від поточної швидкості).Дорожні знаки

На автострадах тут абсолютно заборонено будь-яку зупинку, а поліція може дуже скрупульозно поставитися до перевірки технічного стану вашого автомобіля.

Це були основні відмінності правил дорожнього руху, що зустрічаються у країнах Євросоюзу. У інших державах діють аналогічні правила, у різних варіаціях. Не полінуйтеся виявити певну скрупульозність і вивчити особливості законодавства країн, через які проходитиме ваш автомобільний маршрут.

Також Ви можете ознайомитись із матеріалом, як можна влаштуватися на роботу водієм у Німеччині.

Правила перевезення дітей у Європі в автомобілі

Не можна не згадати про перевезення дитини та вимоги, які обов’язково повинні бути дотримані.


У 2022 році в Європі діють жорсткі правила перевезення дітей та контроль за їх дотриманням. Всі діти повинні їхати в автомобілі лише за наявності дитячого крісла чи спеціальних пристроїв – адаптерів. Причому і крісла, і адаптери повинні чітко відповідати віку, зростанню та вазі дитини:

 • Діти на зріст до 125 см можуть перевозитися тільки в дитячому кріслі з підлокітниками та спинкою.
 • Діти на зріст вище 125 см можуть бути пристебнуті адаптером або спеціальною подушкою. Але при цьому, якщо зростання не вище 150 см, вони можуть перебувати під час руху лише на задньому сидінні машини.

А також обов’язкова вимога того, щоб дитина вагою до 9 кг була розміщена у кріслі спиною до напрямку руху.

Не рекомендується перевозити таких малюків на передньому сидінні, проте, якщо це вимушений захід, то не забувайте відключати подушку безпеки пасажира та розміщувати крісло на колінах спинкою по ходу руху. У такому становищі дитині буде комфортніше та набагато безпечніше у разі дорожньої пригоди.

https://www.youtube.com/watch?v=EFRR31H3vVs
Існує безліч варіантів автокрісел, тому ретельно при покупці вивчайте характеристики, для кого воно призначене, на яку вагу та вік дитини розраховано.

Щоб вивезти дитину за кордон, необхідно оформити документи. З переліком документів можна ознайомитись тут. А якщо дитина їде без батьків, потрібно оформити дозвіл.

Не ігноруйте ці вимоги, від них залежить безпека дітей.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.