UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсії для переселенців у 2022 році в Україні

У сфері виплат пенсій переселенцям нещодавно стався найбільший скандал. Справа в тому, що в Ощадбанку з’явилися проблеми, а він належить державі, але в мережі почалася серйозна паніка після того, як на інформаційних порталах стали з’являтися повідомлення про те, що банк закриває свої карти з 1 січня 2022 року.

Природно, всі стали переживати про те, як це відіб’ється на виплатах соціальних допомог для переселенців, тому що вони отримували їх на ці карти. Однак влада стверджує, що паніки бути не повинно, вони далі будуть виплачувати пенсії переселенцям в Україні останні новини тільки говорять про те, що потрібно отримати нову карту.

Пенсії для переселенців у 2022 році в Україні

Що сталося?

Справа в тому, що паніка з’явилася на тлі того, що раніше карти продовжувалися автоматично. Однак сьогодні представник департаменту електронної комерції говорить про те, що подібний спосіб загрожує великою кількістю ризику для банків, тому краще призупинити термін дії документів, які вже видані.

Автоматичне продовження карти було придумано тільки для того, щоб вирішити тимчасові проблеми, і скасування цього питання дозволить знизити фінансові ризики як для фінансових організацій, так і для їх клієнтів.

Приблизно такі ж аргументи наводить у своїй промові м. Фоменко, який є народним адвокатом. Він вважає, що подібні рішення вже давно було пора прийняти, просто з цим все тягнули, і люди від цього точно не будуть страждати.

Тим більше блокування карт дозволяє виявити шахраїв, а також тих людей, які отримують гроші навіть після того, як людина, яка має на це право, вже померла. Все це підриває державний бюджет, і такі рішення періодично доводиться приймати. Тим більше, сьогодні під час фінансової нестабільності, банки таким шляхом страхують свою можливість повертати витрачені кошти.

Однак є й інша сторона питання, тому що той же адвокат вважає, що з одного боку рішення правильне, і він його розділяють, але якщо подивитися на ситуацію під іншим кутом, то дане рішення ущемляє права людей.

Пенсії переселенцям призначаються не просто так-їх отримують люди похилого віку, або ті, які отримали каліцтва, і не можуть нормально працювати, тобто є жертвами обставин. Позбавляти цю групу людей пенсійних виплат просто заборонено. Однак передумови до цього були, значить і питання про те, чи будуть платити пенсії тимчасовим переселенцям в 2022 році, є актуальним.

Що було раніше?

Колись виплату пенсій переселенцям це вже призупиняли. Тоді підставою для цього стали зміни в законодавстві, але згодом виплати продовжилися. Природно, на тлі цього виникають питання там, чи не може так статися сьогодні.

Пенсії для переселенців в Україні

Однак юристи звертається до влади, закликаючи звернути увагу на те, що сьогодні пункти пропуску заблоковані через пандемію і всякі проблеми. І саме тому варто уважно обговорити той факт, чи виплачуватимуть пенсії переселенцям із зони АТО в 2022 році.

Чи будуть пенсії?

Сьогодні ніхто не виключає того, що можливе призупинення пенсій переселенцям, але все це тільки на словах. Деякі фахівці вважають, що даний факт є продовженням політики влади, яка ведеться вже далеко не перший.

Наприклад, ще влітку 2021 року в мережі прозвучала інформація про те, що переселенцям заборгували близько 11 мільярдів гривень. І це при тому, що середня пенсія для переселенців становила всього лише 2000 гривень, і цих людей не так багато.

Міністерство реінтеграції говорить про те, що половина людей, які офіційно зареєстровані в Україні, як і раніше проживають в зоні АТО або зоні окупованої території, і це триває вже досить тривалий час. До речі кажучи, заміна карт дозволить вирішити цю проблему. Розраховувати на пенсію можуть тільки ті люди, які постійно проживають на території України, а не в зоні окупованої території.

Пенсії будуть чи ні?

Пенсійний фонд України повідомляє, що пенсії в Україні в 2022 році переселенцям не зупинятимуться у виплатах. У планах уряду знаходиться погашення заборгованості, тієї, яку влада вже повинна громадянам, і відбудеться це з 2022-го по 2024 рік. Значить ніякі судові позови не дозволять отримати гроші раніше терміну. Сьогодні багато хто стурбований цим питанням.

Держава винна українцем, які офіційно отримали статус переселенці, 10 % річного ВВП. Дана цифра є дуже великою, хоча деякі аналітики кажуть, що це не просто заборгованість, 11 мільярдів гривень – це ті гроші, які повинні виділити з бюджету на погашення боргу. Реальна сума ще вище.

Ті люди, які виграли позови з приводу того, щоб їм виплатили пенсії переселенців, можуть розраховувати на те, що гроші повернуть, але не так швидко. Поки з бюджету не виділили на це грошові кошти, і питання вирішується, але і про те, що виплати будуть зупинені, мова також не ведеться.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.