UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсії для переселенців в 2021 році в Україні

Триваюча російська агресія на південному сході України, змусила багатьох жителів окупованих частин Донецької та Луганської області виїхати в материкову Україну, підконтрольну нашому уряду території позначених регіонів. Однак разом з дітьми та працездатними громадянами вибули і особи пенсійної категорії. Тільки на підконтрольній території Донецької області проживає понад чверть мільйона пенсіонерів-переселенців. Питання про вимушених переселенців у нашій державі так і залишається відкритим, тому громадяни цікавляться, чи платитимуть пенсії тимчасовим переселенцям у 2021 році і наскільки ці виплати будуть стабільними.

пенсії тимчасовим переселенцям у 2021 році

Отримання нових платіжних карт

Розростаються, то стихають бойові дії між російськими окупантами і українською армією, обстріли ворогом мирних населених пунктів України, пандемія коронавіруса і закриття контрольно-пропускних пунктів на лінії зіткнення призвели до того, що більше ста тисяч літніх людей не змогли отримати нові платіжні картки державного АТ Ощадбанк. Пенсіонери хвилюються, що внаслідок неотримання пластик, українська держава припинить виплачувати грошову допомогу, і вони залишаться ні з чим.

Пенсійний Фонд України та дирекція АТ Ощадбанк запевняє громадян, що після відкриття контрольно-пропускних пунктів на лінії розмежування, пенсіонери зможуть отримати свої нові платіжні інструменти, а суми, що знаходяться на їх рахунках будуть збережені в повному обсязі. Подібне стосується і пластикових карт, термін яких закінчився в період закритого кордону між Україною і псевдореспубліками. Банківські установи автоматично продовжили термін дії платіжних інструментів. Тому пенсії в Україні в 2021 році переселенцям будуть продовжувати нараховуватися і виплачуватися.

Безработица в Украине

Статус пенсіонера-переселенця

Моніторингова місія Організації об’єднаних Націй в 2018 році наполягла, щоб отримувати винагороду за роки праці могли всі пенсіонери, незалежно від місця їх проживання ― в Україні або окупованих Росією регіонах. Для цього літні люди, що знаходяться на непідконтрольній Києву території, повинні звернутися до Пенсійного відділу найближчого українського міста і оформити пенсійну допомогу, з отриманням довідки вимушеного переселенця. Виходячи їх цього, наша держава не ділить пенсіонерів на людей 1 і 2 сорту, а виплачує гроші навіть тим громадянам, які не захотіли або не мають можливості переїхати в материкову Україну, але у них є згадувана довідка. Зрозуміло, останні зобов’язані не рідше одного разу на два місяці відвідувати будь-яке відділення Ощадбанку і проходити верифікацію.

Літні переселенці, які постійно перебувають на підконтрольній Києву території опинилися в кращому становищі, ніж переселенці з довідками, які проживають в ЛДНР. Крім пенсії в Україні в 2021 році переселенцям, вони отримують допомогу на житлово-комунальні послуги, яке не так давно було дещо збільшено.

Чи платитимуть пенсії переселенцям в Україні у 2021 році?

Українська влада не тільки продовжує виплату пенсійного забезпечення літнім внутрішньо переміщеним особам, а й має намір виконувати свою обіцянку і в наступному періоді. Однак отримання винагороди дещо ускладнюється через закриття кордону і пандемією коронавірусу. Щоб літні переселенці, які перебувають на окупованій ворогом території не переживали з приводу можливого скасування пенсіонера, керівництво України прийняло закон, що захищає права пенсіонерів-переселенців. Зокрема, правовий акт говорить про наступне:

  • забороняється під час проходження державного карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу проводити перевірки з метою виявлення фактичного місця проживання внутрішньо переміщених пенсіонерів;
  • рішення про винагороду та соціальні дотації приймаються відповідними органами без складання акта обстеження матеріального становища;
  • продовжувати виплату переселенцям усіх видів соціальної допомоги.

Виходячи з цього, на питання дня, чи виплачуватимуть пенсії переселенцям із зони АТО в 2021 році, можна відповісти твердо позитивно. При порушенні наведеного Закону, громадянам рекомендується звернутися до органів місцевої виконавчої влади.

Доплата пенсіонерам

Уряд України з першого місяця 2021 року планує проводити доплату пенсіонерам старше 75 років. Подібне рішення зачіпає інтереси і пенсіонерів-переселенців. Крок назустріч літнім людям, влада країни зробила внаслідок невисокої заробітної плати і подальшої допомоги, що знаходився за радянських часів, що керівництво нашої країни вважає несправедливим. Для цих цілей до державного бюджету закладено додаткові суми. Тому пенсії переселенцям в Україні останні новини говорять, що будуть продовжувати виплачувати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.