UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році

Військові пенсіонери – це окрема категорія осіб пенсійного віку, які мають певні привілеї, серед яких не тільки хороша заробітна плата під час служби, але ще і повний соціальний пакет, можливість обслуговуватися у військовому госпіталі після звільнення, гідні пенсійні виплати і не тільки. Пенсії військових досить часто переглядаються, перераховуються і оновлюються, а тому вже давно ходять чергові чутки про підвищення виплат в 2021 році, які підкріплюються можливим прийняттям ряду важливих законопроектів. Так яким у підсумку буде підвищення пенсії військовим пенсіонерам в 2021 році, якою виявиться сума надбавки?

Пенсії військових

Проблеми української армії

Перш ніж говорити про те, які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році і свіжі результати обговорень серед політиків, потрібно розібратися в устрої української армії. Незважаючи на те, що останнім часом відбулося багато важливих змін, ВСУ все ще мають ряд недоліків, серед яких не таке вже й велике фінансування, великий рівень корупції та середня соціальна підтримка службовців. Коли людина припиняє свою службу, то йому нараховують пенсію, якщо вона покладена, а потім просто забувають про нього. Бували випадки, коли деяким пенсіонерам не перераховували виплати, тому що про них «забули».

Для відновлення справедливості таким людям доводилося неодноразово звертатися до суду. Тому одна з важливих проблем-це відсутність нормального автоматичного механізму осучаснення пенсійних виплат, чого дуже не вистачає колишнім військовим і самій державі.

Предсказания о Донбассе на 2021 год

Варіанти розвитку подій

Вивчивши останні новини Про пенсії військовим пенсіонерам України з 1 січня, стає зрозуміло, що зараз влада може оновити виплати двома способами, кожен з яких має свої нюанси:

1. Виплати пенсіонерам будуть збільшені за рахунок того, що влада цілеспрямовано підніматиме заробітні плати військових

2. Пенсії будуть перераховані і переглянуті відповідно до сучасних потреб людей.

Що стосується першого випадку, то він можливий завдяки одному із законопроектів, який вже досить довго перебуває на розгляді. Даний законопроект привносить зміни в систему виплат, а саме скасовує виплату вихідної допомоги – спеціальної грошової виплати, яка надається військовослужбовцю при звільненні.

Справа в тому, що в деяких випадках вихідна допомога перевалює за сотні тисяч гривень, а тому його скасування – це хороша можливість заощадити кошти з державного бюджету. Законопроект також пропонує зекономлені кошти направити на збільшення заробітних плат військових мінімум на пару тисяч гривень.

В результаті загальний рівень пенсійних виплат стане більше, адже при їх розрахунку до уваги береться рівень заробітної плати за останні кілька років служби. Ось тільки ті, хто вже вийшов на пенсію, можуть залишитися без надбавок, адже процедура регулювання виплат поки залишається неясною.

А ось другий варіант розвитку подій є більш простим і зрозумілим. Пенсійні виплати будуть переглянуті через підвищення розміру прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати, а також отримають індексацію з урахуванням актуальної економічної ситуації в країні. Сама надбавка буде не такою вже й великою, але подібні заходи проводяться щорічно, тому можна спостерігати стабільне зростання виплат.

Проблема нерівності

Відомо, що виплати особам, які йдуть на пенсію зараз, істотно відрізняються від виплат людям, які покинули службу ще, наприклад, 10-15 років тому. Вся справа в тому, що раніше заробітні плати були набагато менше, а перерахунок пенсії військовим пенсіонерам в Україні в 2021 році не може повною мірою врахувати інфляцію і ряд інших важливих факторів. Саме з цієї причини був створений ще один законопроект, який повинен повернути виплати пенсій у розмірі 90% від суми грошового забезпечення під час служби, забезпечити якісний соціальний захист колишнім військовим і максимально прирівняти виплати.

Не так давно влада заявила, що прийняття цього законопроекту і його впровадження в систему будуть коштувати приблизно 15 мільярдів гривень, а виділити таку суму без шкоди іншим сферам просто неможливо. Прийняття законопроекту не принесе позитивних зрушень, тому що бюджет вже давно був розпланований і прийнятий, а гроші брати нізвідки. Тому самі військові все частіше звертаються в різноманітні інстанції і суди з метою відновити справедливість. Як показує статистика, кількість таких звернень постійно зростає, а тому незабаром політикам все ж доведеться розглянути цей законопроект і почати його впровадження. До того моменту військовим доведеться самим боротися за свої пенсії.

Чого саме чекати в 2021 році?

Питання про те, які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2021 році і свіжі результати обговорення цього питання політиками цікавлять багатьох військових пенсіонерів, які чекають хоч невеликої надбавки до виплат.

Перш за все, варто згадати про недавні дії Володимира Зеленського, за дорученням якого влада зобов’язана найближчим часом підвищити пенсійні виплати для членів сімей військовослужбовців, які загинули під час участі в АТО, а також під час участі в ООС. Відповідна постанова вже була прийнята і в ній зазначено, що підвищення торкнеться приблизно 10 тисяч осіб.

Останні новини про пенсії військовим пенсіонерам в цілому говорять про те, що найближчим часом не планується приймати будь-які законопроекти, які вплинуть на суму виплат нинішнім і майбутнім пенсіонерам, хіба що президент держави підготує відповідну постанову. Тому залишається сподіватися тільки на звичайне підвищення в рамках перерахунку. Сума надбавки на даний момент може досягати приблизно 500 гривень, але у деяких пенсіонерів вона буде менше, а у кого-то може навіть і більше, оскільки самі виплати встановлюються в індивідуальному порядку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.