UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсійна реформа в 2020 році в Україні

Пенсійна реформа, що проводиться в Україні, торкнулася не тільки пенсійного віку і страхового стажу, але і змін при нарахуванні пенсії та проведенні її індексації. Перші зміни призвели до безлічі питань, пов’язаних з розміром і періодичністю збільшення, правилами виходу на пенсію та переліком необхідної документації. Останні новини про пенсійну реформу в Україні 2020 показують, що головні зміни очікують пенсіонерів аж до 2027 року. При цьому в кожному наступному році можуть бути свої правила до зміни стажу і нарахування виплат.

Пенсійна реформа

Розмір стажу для виходу на пенсію

Вік виходу чоловіка на пенсію залишився колишнім-60 років, страховий стаж-зазнав змін. Починаючи з 2018 року, по досягненню 60 років на пенсію змогли піти особи, страховий стаж яких досяг 25 років і більше. Після зазначеного періоду до кожного року буде додаватися рік стажу. Таким чином, в 2028 році на пенсію зможуть піти 60-річні українці з 35-річним стажем. Якщо стаж українців менше зазначеного показника, пенсійний вік настане в 63 роки.
При розробці пенсійної реформи законодавці передбачили ситуації, в яких людина пенсійного віку не набирає 15 років стажу. У таких ситуаціях держава відмовить у щомісячних пенсійних виплат. Українцю виплачуватиметься соціальна допомога виходячи із загального доходу сім’ї.

Крім того, для непрацюючих осіб зі стажем менше 15 років державою передбачена соціальна допомога, яка буде нараховуватися до набуття громадянином України пенсійного віку.

Пенсійний вік жінки в 20020 році

Складні умови праці, несприятлива екологічна ситуація негативно позначилася на здоров’ї людини. Тому останні новини для жінок 55 років про пенсійну реформу в Україні 2020 про збільшення віку населення України сприйняло негативно.

Нові правила передбачають вихід жінки на пенсію до 60 років. При цьому з кожним роком зазначений показник буде збільшуватися до 60.

Наприклад, в 2018 році отримати перші виплати за віком змогли представниці слабкої статі, які досягли 58,5 років. Далі, віковий період виходу на заслужений відпочинок буде відбуватися наступним чином:

  • в цьому році на пенсійні виплати можуть розраховувати дами 59-річного віку, які народилися з квітня по кінець вересня 1960 року;
  • у 2020 на пенсію підуть жінки, що народилися з жовтня 1960 року по кінець березня 1961 року;
  • 2021 рік обрадує пенсією представниць слабкої статі, які народилися квітня по кінець грудня 1961 року.

Ознайомитися з віковими критеріями виходу на заслужений відпочинок можна через інтернет-ресурси. Для цього на пошуковій сторінці необхідно набрати «пенсійна реформа в Україні в 2018 році, таблиця виходу на пенсію».

 

 

 

З чого складається трудовий стаж в Україні?

Літні люди знайомі зі складнощами переходу на пенсію. Перевірка трудового стажу відповідно до нових правил передбачає серйозні вимоги до кожного пенсіонера. Трудова книжка повинна не викликати сумнівів з питання справжності. Фахівці пенсійного фонду перевіряють правильність записів, достовірність печаток, наявність повноти інформації. Будь-яка підозра призведе до надання додаткових довідок та відомостей, що підтверджують факт роботи на зазначеному в книжці підприємстві.

Найпопулярнішими серед населення питаннями з приводу стажу є:

  • чи входить армія або декретна відпустка до трудового стажу;
  • чи зараховується в нього навчання в інститутах, коледжах і час перебування в центрі зайнятості.

Фахівці ПФУ інформують, що нарахування виплат проводиться відповідно до Закону, де точно визначаються права для призначення пенсії:

  • служба в армії зараховується при її проходженні до грудня 2017 року включно;
  • перебування в декретній відпустці зараховується до трудового стажу з 1 січня 2014 року по 30 червня 2013 року включно;
  • навчання в інституті чи аспірантурі зараховується за умови, що особа навчався на денному відділенні у період з січня 2004 року по грудень 2017 року включно;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення 6-річного віку зараховується з січня 2004 року до моменту першого нарахування ЄСВ.

Якщо особа більшу частину життя займався підприємницькою діяльністю, пенсійний стаж нараховується за умови, що особа працювала на спрощеній системі або з застосуванням фіксованого податку в зазначений період:

  • з 01.01.1998 по 30.06.2000 (за умови наявності довідки, що підтверджує підприємницьку діяльність у зазначений період);
  • з 01.07.2000 по 31.12.2017 (за умови сплати ЄСВ).

Уважно читаючи законодавчі акти можна зрозуміти, що пенсійна реформа в Україні в 2020р зачепила всі категорії людей, у тому числі і працюючих пенсіонерів.

пенсійна реформа 2020

Пенсійна реформа в Україні в 2020р – спеціальні пенсії в Україні

До 2018 року спеціальні пенсії отримували державні службовці, депутати, дипломати та інші посадові особи. Після зазначеного періоду виплати стали проводитися за загальною системою нарахування. При цьому законодавство передбачило можливість переходу на спецпенсії за умови, що вони не будуть перераховуватися і індексуватися. Особами, які можуть перейти на спецпенсію, є:

  • артисти (за умови творчого стажу 20-35 років);
  • трудящі, умови роботи яких, можна вважати важкими і шкідливими (список No1 і No2);
  • матері-героїні або батьки-одинаки, що мають 5 дітей і більше або дитини-інваліда (в 50 років при 15 роках стажу);
  • військовослужбовці та учасники бойових дій (чоловіки/жінки – 55/50 років при стажі 25 і 20 років відповідно);
  • інваліди 1 групи (сліпі) та інваліди-дитинства (1 група) – для чоловіків у 50 років, для жінок у 49 років пр наявності стажу 15 та 10 років відповідно;
  • водії, що працюють на пасажирському транспорті (з 55 років за умови трудового стажу не менше 30 років для жінок та 25 років для жінок).

Зміни не оминули працівників гірничої промисловості. Останні новини для шахтарів у пенсійній реформі в Україні показали, що мінімальний підземний стаж робочого повинен бути не менше 15 років. Якщо трудова діяльність в гірничій промисловості становить 10 років і підтверджена необхідними записами Шахтар може піти на заслужений відпочинок в 50 років і отримувати 80% належних виплат. Для нарахування повної пенсії необхідно доопрацювати стаж до потрібного рівня.

Варто відзначити, що в 2020 році праця шахтарів буде винагороджена за допомогою збільшення виплат на 420 грн. мінімально. Тепер найменша пенсія гірника складе 4914 грн.

Пенсія для працюючих пенсіонерів

Життя показує, що не кожну людину пенсійного віку влаштовує державна допомога. Тому вони продовжують трудову діяльність. Пенсійна реформа в Україні для працюючих пенсіонерів зняла обмеження до пенсії, які раніше передбачалися законодавством (якщо розмір пенсії був більше 10 прожиткових мінімумів, вона обкладалася податком у розмірі 18% і 1,5%). У наступаючому 2020 році працюючі пенсіонери отримають гроші повною сумою.

До висновку

Реформа в Україні передбачає збільшення пенсійного віку та наявність відповідного стажу. Якщо страхового стажу не вистачає, держава подбає про літніх людей за допомогою нарахування соцвиплат. Знання вимог законодавства дозволить своєчасно вийти на пенсію та отримати гідну винагороду з боку держави.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.