UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсійна реформа 2022 в Україні

Щорічно уряд України, піклуючись про своїх громадян і майбутнє країни, розробляє нові проекти щодо пенсійної реформи. І 2022 рік не стане винятком. Але, дане нововведення не порадує багатьох українців, тому що на заслужений відпочинок, який був розрахований раніше, вийдуть не всі громадяни країни.

З перших днів 2022 року діятиме оновлення вимог до страхового стажу українських громадян, якщо підійшов їх час для розрахунку та нарахування пенсії. Останні новини про пенсійну реформу в Україні 2022 регламентують, що з цього моменту його мінімальна тривалість повинна становити 28-29 років, протягом яких українець відраховував невеликі суми в ПФУ із заробітної плати.

Пенсійна реформа 2022 в Україні

Трохи про законодавчі акти

На можливість отримувати пенсії та їх підвищення впливають багато факторів, особливо після пережитої кризи, обумовленого глобальною пандемією.

Пенсійна реформа в Україні в 2022р включає затвердження таких “непопулярних” норм, яке відбувалося в кілька етапів, а саме:

  1. У вересні 2021 року був розроблений і прийнятий держбюджет на наступний рік, в який внесені всі соціальні виплати, в тому числі і дотації на впровадження пенсійної реформи.
  2. На 2022 рік був вперше за багато років зроблений істотний фіскальний резерв, який планується пустити на підвищення соціальних гарантій від держави, а також індексацію пенсій.
  3. На засіданні КМ був затверджений проект щорічної індексації пенсій, після чого він підписується ВРУ. В цей же час Верховна Рада затверджує підвищення пенсій і необхідні умови для виходу на заслужений відпочинок.
  4. Пенсійна реформа в Україні для працюючих пенсіонерів включає графік індексацій, а саме на квітень 2022 року заплановано автоматичний перерахунок пенсій для працюючих громадян похилого віку, враховуючи їх стаж і новий розмір прожиткового мінімуму.

Виходячи з затверджених законодавчих норм, можна зрозуміти, що в країні посилюються вимоги до страхового стажу. На сьогодні це основний показник розрахунку віку початку пенсійних нарахувань. А ті, пенсіонери, які вже володіють достатнім арсеналом трудових років, можуть розраховувати на додаткові виплати. Ці зміни відповідають закону про обов’язкове загальнодержавне страхування пенсіонерів.

У зв’язку з нововведеннями вийти на пенсію в 60 років, як раніше, зможуть не всі пенсіонери, тепер до страхового стажу буде «прив’язаний» віковий коридор. Для цього урядом розроблена пенсійна реформа в Україні в 2022 році, таблиця виходу на пенсію, з якою кожен українець може ознайомитися у інспектора в ПФ.

Що буде в 2022 році?

З перших чисел нового року на заслужене пенсійне забезпечення від держави можуть розраховувати тільки ті громадяни, у кого «накопичилося» 29 років страхового стажу.

Це довга пенсійна реформа, розрахована на кілька кроків, тому вже до 2023 року страховий стаж повинен бути мінімум 30 років. А з початку 2028 року, щоб держава взяла фінансову опіку над українцем, знадобиться мінімум 30 років стажу.

Пенсійна реформа в Україні

Громадяни не раз голосували за збільшення пенсійних виплат, але держскарбниця не може оплачувати більше щорічної індексації, також на «цю нездатність» впливають ті, хто отримують зарплату в конвертах і багато іншого. Тому уряд розробив пенсійну реформу в кілька етапів, розрахованих на наступні 5-7 років. Тому з 1 січня 2028 року – мінімальний стаж складе не менше 35 років для виходу на пенсійні дотації від держави.

Індексація

У 2022 році, так само як і кожного року Україні проводиться індексація, питання тільки в конкретній сумі підвищення пенсійних дотацій для громадян. Восени 2021 року ВР України прийняла законопроект про держбюджет, в якому описані всі підвищення, за заявами уряду в 2022 році пенсії будуть проіндексовані на 10-12%.

Цікаво, що з 1 січня 2022 року мінімальна держдотація громадянам похилого віку підвищиться до 2600 гривень, а також буде в обов’язковому порядку виплачуватися додаткова допомога в розмірі 400 грн. Вона передбачена для тих, хто досяг віку 75-80 років.

Згідно з регламентованим документом індексація пройде не раніше 1 березня, вона буде поширяться на всі категорії пенсіонерів. Останні новини для шахтарів у пенсійній реформі в Україні, і держслужбовців, військових у відставці регламентують, що це також торкнеться інших груп «бюджетників».

Цікаво! Згідно з аналітичними даними в 2022 році динаміка зростання окладів і доходів громадян буде розрахована в розмірі 15%, при цьому інфляція залишить 12-13%. У минулому році цей показник був не більше 11%.

Майбутні пенсії в Україні

Пенсійна реформа спрямована на те, щоб пенсійних накопичень вистачало на утримання громадян пенсійного віку. За словами глави Міністерства фінансів є ризик, що в майбутньому 1 працюючий українець за свої відрахування в держскарбницю буде утримувати відразу кілька пенсіонерів. Щоб цьому запобігти розроблена багатоступенева пенсійна реформа.

У майбутньому уряд планує вжити всіх можливих заходів, щоб українці створювали особисті рахунки для пенсійних накопичень.

Пенсійна реформа 2022

Але, на сьогоднішній день ситуація така, українцю для виходу на пенсію необхідно накопичити страховий стаж. Останні новини для жінок 55 років про пенсійну реформу в Україні 2022 говорять, що необхідність накопичення стажу зміниться, для чоловіків він буде наступним:

  • з 60 років – від 29 років стажу;
  • з 63 років – від 19 до 29 років стажу;
  • з 65 років-від 15 до 19 років.

Якщо немає стажу – що робити?

Зараз в Україні ситуація складається так, що зі збільшенням страхового стажу не у кожного українця вистачає його для своєчасного виходу на пенсію.

Наприклад, якщо не вистачає навіть 15 років – українські громадяни не можуть отримувати пенсійне забезпечення після досягнення 65 років. Це привід для формування соціальної пенсії в розмірі 1854 Гривень в якості допомоги від держави.

Варто відзначити, що в 2028 році поки тільки половина українських громадян похилого віку можуть законно претендувати на пенсійну підтримку у віці 60 років. Згідно зі статистичними даними понад 40% українців необхідно допрацювати до 63 років, а понад 5% українців – до 65 років.

Що ж робити, тим хто поки не напрацював страховий стаж:

  1. Якщо є час-необхідно влаштуватися на роботу офіційно і накопичити страховий стаж.
  2. Можливо без офіційного працевлаштування, добровільно платити страхові внески і в наслідок претендувати на пенсію.
  3. Якщо немає часу і можливості, страховий стаж можна докупити, за ціною 44% мінімальної заробітної плати щомісяця.

Прем’єр міністр в одному зі своїх інтерв’ю повідомив, що за скромними підрахунками вже через 15-17 років грошей на пенсійні виплати просто не буде, якщо ситуація з оподаткуванням українців не зміниться.

Вирішити проблему допоможе накопичувальна система пенсій, але, на жаль, вона не зможе допомогти тим, хто вже вийшов на пенсію. У зв’язку з важкою економічною ситуацією в країні і в світі, проблема пенсійних відрахувань буде щорічно загострюватися.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.