UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Пенсійний вік в Україні 2022 для жінок і чоловіків

Не так давно стало відомо, що українські законодавці знову вирішили підняти планку виходу на заслужений відпочинок. Викликані зміни складним фінансовим становищем бюджету країни. Це призведе до того, що пенсійний вік в Україні в 2022 році буде знову підвищений. Закладені дані введення в державному законі.

Пенсійний вік в Україні 2022 для жінок і чоловіків

Що збирається змінити влада?

На території України задумалися про підвищення пенсійного віку ще на початку нового тисячоліття. Але в ті далекі роки був неясний механізм даних нововведень. Влада довго розробляла його, але кожен раз щось заважало введенню даної ініціативи в життя.

У 2014 році за наполяганням Міжнародного валютного фонду законопроект було вирішено поступово вводити в життя. Це обумовлено тим, що отримані грошові відрахування працюючих громадян не можуть повністю забезпечити пенсійні виплати. З цієї причини влада пішла на такий крок.

Останні новини про пенсійний вік в Україні 2022 дають підставу судити про збільшення вимог по трудовому стажу:

 1. З 60 років зможуть отримувати пенсійні нарахування громадяни, які офіційно мають стаж 29 і більше років.
 2. Якщо людина відпрацювала більше 19 років, але менше 29 років, то він зможе вийти на заслужений відпочинок в 63-річному віці.
 3. При стажі, Рівному 15-19 років, громадянин буде отримувати гарантовані йому пенсійні нарахування з моменту, коли йому виповниться 65 років.

Як бачимо, влада встановлює своєрідний гнучкий коридор, відповідно до якого при відсутності необхідного стажу громадянин отримує пенсію пізніше, ніж зазвичай. Це сприяє тому, що молоді люди прагнуть більше працювати, щоб почати отримувати пенсію якомога раніше.

Відповідно до достовірних даних влади, пенсійний вік для жінок в Україні буде таким же, як і для чоловіків. Ніяких знижок представницям прекрасної статі не робиться. Вони йдуть на пенсію в ті ж терміни, як і чоловіки.

Причини даного нововведення

Підвищення пенсійного віку в Україні є необхідністю. Влада не має достатніх коштів, щоб забезпечити гідний рівень життя всім пенсіонерам.

Офіційні джерела перераховують, що призводить до підвищення віку, коли населення України відправляється на заслужений відпочинок:

 • зростання тривалості життя;
 • збільшення кількості непрацюючого населення, що сприяє зменшенню суми податкових відрахувань;
 • працездатність громадян, які досягли 60-річного віку, які можуть приносити ще користь рідній країні;
 • зменшення рівня народжуваності.
Пенсійний вік в Україні 2022

Є деякі інші причини, за якими влада змушена була підвищити пенсійний вік.

Види стажу

Фахівці рекомендують розділяти два поняття. Розглянемо відмінність “трудового стажу»від “страхового стажу”. У першому випадку необхідно вести трудовий процес. Згідно з другим терміном, із заробітної плати кожного працюючого громадянина у вигляді оподаткування відраховується певна сума на потреби Пенсійного фонду.

Пенсійний вік для чоловіків 2022 в Україні і для жінок змінюється поступово. Влада здійснює реформу в даній області з 2015 року. З 2022 року Зміни вступають в повну силу. Залежно від категорій стажу визначається, коли громадянин зможе вийти на пенсію,:

 1. Часто виправдано дію загального (трудового) стажу. Його підрахунок здійснюється відповідно до записів, наявних у трудовій книжці. У країні має важливість, скільки часу і в якій сумі роботодавець переводив страхові виплати за громадянина до Пенсійного фонду. Догляд на заслужений відпочинок встановлюється в залежності від того, скільки накопичено років страхового стажу в терміні, коли громадянин трудився.
 2. Є ще один вид стажу-страховий. Згідно з ним, фізична особа на підприємстві офіційно працювала і вносила щомісяця страхові відрахування до Пенсійного фонду із заробітної плати. Сума мінімального страхового внеску встановлена державним законом України, на пенсію зможуть піти люди при наявності шкідливих і небезпечних умов роботи. Повний перелік таких підприємств міститься в постановах, які офіційно закріпив Кабінет міністрів країни.
 3. Фахівці виділяють ще одну спеціальну різновид стажу. Вона встановлюється, якщо громадянин трудився протягом певного часу на підприємствах, включених в особливий список. У цьому випадку йому призначається дострокова трудова пенсія. Зазвичай це характерно для вчителів, медичних працівників, соціальних службовців, працівників культури та деяких інших категорій. З повним переліком фізичних осіб, які зможуть піти на пенсію раніше, ніж регламентує закон, можна ознайомитися, звернувшись до Пенсійного фонду України.

Як виходять на заслужений відпочинок в інших країнах?

Зміна пенсійного віку в Україні є вимушеним заходом. Такий же процес відбувається і в інших країнах по всій планеті:

 1. У Росії відбуваються подібні процеси в сфері призначення пенсії. Громадянин виходить на заслужений відпочинок, якщо у нього вистачає накопичених балів. Встановлено термін виходу на пенсію – 60 років для жінок і 65 для чоловіків.
 2. У Казахстані чоловіче населення йде на пенсію в 63 роки. Прекрасна половина країни отримує пенсійні виплати з 58 років.
 3. У Німеччині, Австрії, Іспанії та деяких інших європейських країнах пенсійним віком вважається вік 60 років для чоловіків і жінок.
 4. У Білорусі жінки отримують пенсію з 55 років, чоловіки – з 60. Але в цій країні в даний час питання щодо підвищення пенсійного віку для різних категорій громадян знаходиться на стадії опрацювання.
 5. У США пенсія чоловікам встановлюється з 65 – річного віку, жінкам-з 60-річного.
 6. У Франції чоловіки і жінки виходять на пенсію з 67 років.

В інших державах світу в даний час розробляється проект Зміни віку виходу на пенсію.

Підвищення віку виходу на заслужений відпочинок в Україні є вимушеним заходом. Подібні процеси відбуваються по всьому світу. Обумовлена дана міра тим, що Пенсійний фонд отримує менше податків через постійне збільшення числа літніх людей, які виходять на заслужений відпочинок, при одночасному скороченні народжених і працюючих громадян.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.