Пенсію в Україні можуть підвищити в 2022 році: коли і кому

За гучними публікаціями про зростання виплат від держави і турботу уряду про незаможних категоріях населення, що розміщуються в провладних ЗМІ, ховається специфічно-виборча оптимізація: підвищення пенсій в Україні в 2022 році призначене не всім, хто відчуває матеріальні труднощі через рівень інфляції, зростання ІСЦ і знецінення невеликих виплат. Зростання невеликого забезпечення відчують нечисленні категорії незаможних громадян.

Пенсію в Україні підвищать в 2022 році

Про мінімалку

Мін пенсія в Україні зросте ще в грудні 2021 року. Зараз її розмір становить трохи більше 1,8 тис. грн., а із зростанням прожиткового мінімуму до цієї мізерної суми додасться 80 одиниць національної валюти. Пенсіонери зможуть купити на 4 буханки хліба або 3 кг рису більше до свого харчового раціону, за умови, що у них залишаться кошти після сплати комуналки, яка знову підросла.

Приблизно на стільки ж підросте мінімальна пенсія в липні наступного року. Повторне підняття суми відбудеться в останньому місяці 2022, але воно буде не настільки вагомим, пенсія підросте на 66 грн. І складе 2 093 грн.

Підвищення пенсії в Україні відбудеться за 3 причинами обмежених категорій одержувачів мінімальних виплат:

 • з першим днем весни обіцяють індексацію, як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам, на скільки відсотків-поки ніде не вказується;
 • у середині літа обіцяють підняти прожитковий мінімум, це дасть приріст до 2 тис.грн. З копійками;
 • з самого першого дня Нового року зросте мінімальна пенсія членам сімей, загиблих в АТО – її розмір складе 7800 в національній валюті.

У ЗМІ перманентно з’являються повідомлення про зростання пенсійних виплат, називають п’ять етапів і 12 випадків зростання виплат, які в соціальній державі призначені людям непрацездатним, в силу настав віку або стану здоров’я. При уважному розгляді можна виявити вибірковість підходу законодавців, що забезпечує економію бюджету Пенсійного фонду, що залишає людей похилого віку на напівголодне існування, дефіцит найнеобхіднішого для життєзабезпечення.

Скільки додадуть

У ЗМІ перманентно з’являються повідомлення про зростання пенсійних виплат, називають п’ять етапів і 12 випадків зростання виплат, які в соціальній державі призначені людям непрацездатним, в силу настав віку або стану здоров’я.

Однак живучи в Україні, не варто змішувати терміни ” мінімальна», яких в поданні законодавців існує відразу кілька: із зазначеним розміром підвищення: це три різних види виплат, які зростуть на різну суму і сильно розкидані за часом:

 1. Мінімалка загиблим в АТО. Тим, у кого в АТО загинув близький родич, Україна по мінімуму заплатить близько 8 тисяч.
 2. Офіційна мінімальна пенсія. Людям, які напрацювали стаж 30/35 років (для жінок і чоловіків) мінімалку піднімуть з 1900 до 2000 тис.є безліч громадян, які відпрацювали все життя і отримують пенсію в розмірі прожиткового мінімуму пенсіонера (через роботу за невелику за розміром зарплату).
 3. Підйом за віком стосується теж тільки тих, хто має офіційно заробленим стажем в 3 і 3,5 десятиліття, а не всіх, які переступили віковий рубіж, навіть якщо вони пропрацювали 29 і 34 роки. Для невеликої кількості одержувачів пенсії на найбільш обмежені потреби, з досягненням 65 років, вона збільшиться на 80 грн.
 4. Є ще така категорія в пенсійному законодавстві, як мінімальна пенсія для людей, які заробили стаж і отримували високу зарплату – це 2600 грн., там влада має намір додавати за віком, з 70, 75 і 80 років. Найзначніше збільшення торкнеться глибоко літніх і складе 3 тисячі гривень.
Пенсію в Україні в 2022 році

Розмір пенсії в Україні в 2022 році – це варіабельна акція, в якій хтось залишиться при своїй, мізерній сумі, а комусь додадуть, але незначно.

Наприклад, одержувачам офіційної мінімалки, які не отримали права на велику пенсію не через відсутність стажу, а через низьку зарплату, нічого не додадуть. Вони складають близько 40% від загальної кількості, і це – українська інтелігенція, педагоги, лікарі, працівники культури, а не тільки люди без освіти, які виконували некваліфіковану роботу.

Що змінилося

Соціальна пенсія тепер призначається в 63 роки, жінок з квітня 2021 зрівняли в правах з чоловіками, при наявності стажу вони йдуть на пенсію в 60 років. Ігри з поетапним продовженням пенсійного віку українському уряду виявилися непосильні, можливо, через військові витрати і виплати сім’ям учасникам АТО.

Обіцяне підвищення 80-річним пересунули практично до кінця року, через бажання заощадити і брак грошей у бюджеті. Пенсії переселенцям періодично припиняють платити під надуманими приводами. Називають різні цифри заборгованості, юристи займаються судовими позовами, які виграють, по платити по них обіцяють з наступного року і аж до 2024.

Нещодавно прозвучала пропозиція від депутатів ВРУ повернути жінкам колишній вік, оскільки зростання не принесло жодних фінансових поліпшень. Висока смертність і низький рівень життя призвели до того, що багато хто не доживає і до раніше встановленого пенсійного віку.

Готується до введення накопичувальна пенсія – у кожного офіційно працюючого, крім податків і ЄСВ із зарплати будуть віднімати 1-2% і відправляти їх на спеціальний рахунок. Є ймовірність, що ці гроші повернуться, як обіцяно, у вигляді виплат після досягнення пенсійного віку – невідомо. При нинішній нестабільності і рівні корупції в Україні, цілком ймовірно, що їх чекає доля військового збору.

Ентузіасти з депутатського корпусу виявили витік на невідомі потреби, слідів фінансових операцій відстежити не вдалося. Чи можна назвати зміни, що відбулися позитивними, неясно: розмір пенсії в Україні з 1 січня підвищиться тільки у обмеженої кількості літніх громадян. Не дивно, що число померлих на 40% більше, ніж кількість народжених.

Пенсію в Україні можуть підвищити: коли і кому

Надбавки до пенсій

Провладний сайт Мінфін розмістив Головні, на думку журналістів, тези з інтерв’ю з Пенсійним експертом с.Коробкіним. Розлогі повідомлення про те, що пенсії в бюджеті в Україні вже закладені, з перерахуванням значних виділених сум, в кінцевому підсумку не внесуть істотних позитивних змін. Ось короткі тези з цього виступу:

 • з початку 4 кварталу 2022 року пенсіонери з необхідним стажем, які досягли 70 і 75 років, отримають надбавку в 300 грн.;
 • якщо у літнього громадянина пенсія 2699 грн., він отримає 3 тис., стаж в 29 років передбачає 2900, система розрахунку унікальна, залежить не тільки від віку, але і від кількості опрацьованих років;
 • з 2023 ці надбавки передбачається індексувати, але на який відсоток-невідомо;
 • жінкам, яким належить виходити на пенсію за новим законом, додадуть 9%, замість 2,5 за кожні півроку, починаючи з 55 і до 60;
 • у наступному за 2022 році і цього не буде, у всякому разі, це питання не піднімалося.

Пенсії чорнобильцям в 2022 році в Україні піднімуть, але цей захід був запланований на липень 2021: голосувальне засідання відбулося тільки в кінці червня, на терміни впровадження в дію не вплинуло швидке підписання указу Зеленським. Тому (вкотре, досить згадати мінімальну зарплату і прожитковий мінімум) підвищення ліквідаторам, постраждалим і сім’ям було відкладено і принесло чергову економію в бюджеті.

Ліквідаторам та постраждалим

Патріотичний Апостроф м’яко повідомляє, що в новому законі, прийнятому ВРУ, змін небагато і вони стосуються раніше введених обмежень. Вони були внесені через рішення Конституційного Суду, який визнав положення колишнього нормативного акту такими, що суперечать українській Конституції.

Так, наприклад, право на збільшені виплати було тільки у військових строкової служби, які отримали інвалідність. А інших, залучених для ліквідації, професійних військових, українська влада не вважала гідними виплат за інвалідність, встановлених для строковиків. Така ж дискримінація проявлялася по відношенню до призваних на військові збори і працювали на рівних умовах з строковиками.

Перерахунок пенсій в Україні в 2022 році-виборчий процес, який торкнеться далеко не кожного громадянина, навіть похилого віку. Однак тенденційна подача інформації проурядовими порталами і телеканалами все ще змушує людей похилого віку сподіватися на краще в наступаючому році.

Але розраховувати на тотальне зростання пенсій не можна, оскільки в уряду колосальні заборгованості і витрати на обслуговування боргу, дефіцитний бюджет, який посилено намагаються поповнити підвищенням податків і штрафів.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.