UKRjizn.com
Image default
Відпочинок

Перелік безвізових країн для українців на 2022 рік

Багато українців мріють про подорожі. Для когось це навіть заповітне бажання, яке не вдавалося виконати довгий час, тому що раніше поїхати за кордон було не так вже й просто. Однак не так давно в Україні набув чинності безвізовий режим з країнами Євросоюзу, що зробило подорожі набагато простіше і доступніше, хоча й далеко не всі громадяни чітко розуміють, що являє собою даний режим. При цьому перелік безвізових держав поступово поповнюється, а тому завзятих мандрівників і тих, хто вперше хоче відправитися на відпочинок в іншу країну, цікавлять всі найважливіші останні новини про безвізових країнах для України в 2022 році.

Перелік безвізових країн

Що являє собою безвізовий режим?

Безвізовий режим буквально означає, що громадяни України можуть спокійно перетинати кордон без необхідності заздалегідь оформляти візу. Але це не означає, що на них не накладаються різноманітні обмеження. Серед цих обмежень можна виділити наступні:

  1. Українцям дозволяється перебувати на території Євросоюзу не більше 90 днів за останні 180 календарних днів.
  2. Працевлаштування знаходиться під повною забороною, для нього потрібен окремий дозвіл на роботу або робочу візу.
  3. Без візи не можна потрапити до Великобританії, оскільки дана держава не входить в Шенгенську зону.

Навіть незважаючи на такі правила, безвізові країни для України в 2022 році користуються великою популярністю. Але в той же час порушення першого правила загрожує серйозними наслідками, а тому рекомендується заздалегідь прорахувати загальну тривалість своїх поїздок вручну або за допомогою спеціального калькулятора, який можна знайти на сайті Євросоюзу або інших ресурсах.

Які документи будуть потрібні ля безвізової поїздки?

Крім того, що не потрібно витрачати безліч часу на отримання візи, з самим пакетом документів не потрібно вирушати в дипломатичне представництво тієї чи іншої держави, достатньо просто взяти його з собою в дорогу. Безвізові країни для громадян України в 2022 році вимагають наявності таких документів:

  1. Біометричного закордонного паспорта.
  2. Зворотного квитка, за винятком випадків, коли людина подорожує на особистому автотранспорті або автотранспорті перевізника.
  3. Підтвердження наявності заброньованого житла або ж запрошення від друзів, родичів або знайомих.
  4. Медичної страховки, правда, потрібна вона далеко не у всіх державах.
  5. Підтвердження мети, з якою планується в’їжджати в країну. Це може бути навіть найпростіший план поїздки, квиток або щось подібне.
  6. Підтвердження наявності фінансових коштів, достатніх для проживання в тій чи іншій країні.
безвіз

До фінансового питання треба ставитися з усією серйозністю, тому що за умови відсутності достатнього обсягу фінансів туристів просто не пускають в країну. У кожної держави на цей рахунок є свої вимоги, які легко можна знайти у відритому доступі в Інтернеті. Наприклад, щоб підтвердити свою фінансову спроможність у Польщі треба мати 100 злотих на кожен день. Проте в середньому всі безвізові країни для України вимагають наявності приблизно 45 євро за день перебування. Але підтвердження фінансової спроможності не вимагається в тому випадку, якщо приймаюча сторона надає туристу фінансову гарантію і письмово підтверджує це.

Перелік безвізових країн для українців на 2022 рік

Насправді перелік держав, куди можна відправитися в туристичних цілях без необхідності оформляти візове дозвіл дійсно великий. При цьому є такі країни, які надають візу прямо по приїзду людини, на прикордонному контролі. Також є держави, в’їжджати в які можна по візі іншої країни, а тому в цій справі є багато важливих нюансів, про які мандрівникам варто знати. Найпростіший варіант – це Білорусія, адже туди можна потрапити навіть з українським паспортом. На 30 днів можна потрапити в Албанію, а також в Боснію і Герцеговину. Македонія, Молдова, і Чорногорія пускають мандрівників на цілих 90 днів, але вимагають обов’язкової наявності квитків та фінансового підтвердження.

Однієї тільки Європою не обмежені безвізові країни для України 2022, список держав безвізового режиму налічує також і країни Азії. Спокійно можна їхати в Абхазію, Азербайджан, Вірменію, Бангладеш та Ізраїль. Цікаво те, що в Грузії можна перебувати цілий рік, але при цьому за в’їзд з боку деяких країн передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу і позбавлення волі. Що стосується В’єтнаму, то в ньому можна перебувати без візи до 30 днів, відвідуючи країну через один конкретний аеропорт. Відвідування через інші аеропорти вимагає оформлення візи. Також можна вільно приїжджати в Макао, Іран і Казахстан, а ось в Камбоджі перебування на термін до 30 днів коштує 30 доларів. У Китаї доведеться заплатити 100 доларів, а в Йорданії лише 60.

Безкоштовно можна відвідувати Малайзію, Мальдіви, ОАЕ, Палестину, Таджикистан, Туреччину, Узбекистан, Шрі-Ланку, Південну Корею і Південну Осетію.

Серед інших країн на цілих 90 днів готові прийняти туристів Аргентина, Бразилія, Гаїті, Гондурас, Парагвай та Еквадор. А ось в Монсеррат можна приїхати, маючи шенгенську візу або візу США, Канади. І це лише частина всіх держав, які підтримують безвізовий режим. Більше про інші країни, їх вимоги і терміни перебування можна дізнатися в повному переліку, який легко можна відшукати на просторах Інтернету, зокрема на сайтах туристичних операторів.

Останні новини про безвізовий режим

Ті, хто люблять подорожувати і стежать за останніми новинами, напевно знають, що безвізові країни для українців незабаром поповняться ще кількома державами. Саме в 2022 році планується отримання безвиза з Мексикою, а ось у Великобританії уряд поки не бажає вести діалог на візову тематику. У той же час представники Мзс говорять про те, що в наступні кілька років планується укласти дійсно чимало двосторонніх угод з іншими країнами про безвізові поїздки, що відкриє перед українцями набагато більше можливостей і дозволить Україні почати діалог з іншими державами.

Ось тільки не всі новини такі хороші. Планується, що вже незабаром безвізовий режим з Євросоюзом стане платним. Крім стандартного пакета документів від мандрівників будуть вимагати попередньої авторизації в системі Європейської інформаційної системи авторизації подорожей. Виходить так, що перед поїздкою кожному потрібно буде зайти на сайт цієї системи і заповнити спеціальну реєстраційну форму, де зазначаються стандартний дані і мету поїздки. Заповнення такої форми коштуватиме кожній людині 10 євро, а відповідь від представників прикордонної служби надсилається протягом трьох днів з дозволом або ж відмовою.

безвизовые стран

Очікується, що такі змін дозволять отримувати більше інформації про мандрівників, в цілому заповнити інформаційний пробіл і значно підвищить безпеку всередині Євросоюзу. Але судити про результати робіт такої системи можна буде тільки через час.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.