UKRjizn.com
Image default
Календар

Перелік затемнень у 2022 році

Навіть запеклі скептики, що лають гороскопи, іноді захоплено стежать за поведінкою небесних світил. Це відбувається тоді, коли їх щось затінює. Різні затемнення залучають і астрологів, і екстрасенсів, і вчених. Звичайні люди теж із захопленням спостерігають за процесом. Це просто не настільки часте видовище, щоб до нього швидко звикнути. Хоча деякі громадяни стежать за календарем таких явищ, щоб не пропустити будь-яке з них. Таким людям цікаво знати коли відбудуться сонячні і місячні затемнення в 2022 році і де їх буде видно звичайним громадянам без спеціальної техніки.

Вплив сонячних і місячних затемнень на самопочуття людей

У народі прийнято пов’язувати сонячні затемнення з вдалим періодом для початку будь-якої справи, старту бізнесу або навчання. Місячне ж кінець світу вказує на період завершення, якусь кульмінацію минулих подій. При цьому зовсім неважливо, скільки затемнень буде в році. Астрологи теж кажуть впливу таких природних явищ на важливі для людей і планети події, а езотерики прямо вказують на зв’язок затемнень і магії.

Правдоподібніше всього медики, в їх словах немає припущень і містики. Навряд чи хтось буде сперечатися, що різні природні явища впливають на людей, викликаючи нездужання або знижуючи працездатність. Всі затемнення відносяться до таких природних факторів, здатними негативно позначитися на самопочутті.

Перелік затемнень

Симптоматика вкрай індивідуальна — у однієї людини може розболітися голова, а інший лише відчує легку втому. Також можлива поява інших впливів на організм. Висока ймовірність появи агресії або вираженої апатії, стрибкоподібної працездатності або відчуття повної втрати сил. Причому мова йде про самопочуття здорових людей. При наявності хронічних недуг наслідки для організму можуть бути серйозніше.

Варто знати! Люди з порушеннями в роботі серцево-судинної системи, особливо гіпертоніки, традиційно знаходяться в зоні ризику. У період всіх затемнень таким людям необхідно проявляти підвищений контроль за самопочуттям, щоб своєчасно звернутися за допомогою до медиків в разі нездужання.

Незважаючи на регулярність затемнень, багато хто не знають, що є певна техніка безпеки під час спостереження за таким природним явищем. Правила досить банальні, але деякі люди забувають про них, посилюючи поганий вплив затемнення на самопочуття. Не всі знають, що не можна робити під час спостереження за сонячними явищами, тому наражають себе на дурну небезпеку.

У 2022 році нас чекає 4 затемнення – 2 сонячних і 2 місячних. Обидва сонячні затемнення будуть неповними і закриють нашу зірку лише частково. А ось затемнення місяця будуть повними.

Правила спостереження за затемненнями

Часто людей цікавить лише коридор затемнень, дати та інші важливі дані. При цьому багато хто не замислюються про те, що до тих, хто спостерігає за затемненням, пред’являються особливі правила, спрямовані на турботу про самих людей. Особливо важливо їх дотримуватися під час сонячних затемнень, тому що через денного характеру такого природного явища більше людей можуть постраждати.

Найбільш поширеним наслідком є пошкодження сітківки різного ступеня вираженості. Люди намагаються робити фото затемнення, забуваючи про техніку безпеки. У момент звільнення сонячного диска від тіні, на сітківку потрапляє велика кількість світла. Віддзеркалювання об’єктива і просто прямий погляд на сонці здатні привести до травми очей. Хоча в останні роки народ дізнався про те, що за затемненням необхідно в спеціальних окулярах або через шматок кольорового прозорого пластику, але про фокусування відбитого від об’єктива світла багато хто просто не замислюються.

Цікаво знати! Щорічно в світі реєструється безліч випадків аварій, пов’язаних зі спостереженням за затемненням без припинення руху. Не варто сподіватися, що інший водій буде більш уважним, сигналами допомагаючи уникнути аварії. Ймовірно, що і він в цей момент буде зайнятий наглядом за затемненням.

Важливо пам’ятати про елементарні правила дорожнього руху — увага має бути зосереджена на процесі, а не на чому-небудь іншому. Водіння з одночасним спостереження за затемненням можна віднести до категорії виняткової дурості, тому не варто так чинити, ризикуючи власним життям і безпекою оточуючих.

Головне правило спостереження за затемненням звучить просто — процес повинен бути безпечним. Тоді негативний вплив на здоров’я не поповнитися травмами. В іншому з правилами теж все зрозуміло — сонячне затемнення можна спостерігати без захисту очей, а також уникати надмірно повертати камеру, щоб не потрапити відбитим променем в очі оточуючим.

Перелік сонячних затемнень у 2022 році

Дізнаючись кількість таких природних явищ, багато хто цікавиться тільки тим, коли буде повне затемнення. Для більшості людей лише воно представляє яскравий інтерес. Часткові або малі затемнення багато хто навіть не намагаються спостерігати, тому що якщо не знати про них завчасно, то їх можна просто не помітити.

30 квітня 2022 року настане неповне сонячне затемнення. В Україні його не буде видно. Це затемнення зможуть спостерігати жителі Південної Америки, південно-східної акваторії Тихого океану.

Максимальний огляд варто чекати в таких місцях:

  • Чилі.
  • Африка.
  • Аргентина.
  • Південь Тихого океану.

На території Південної Америки теж можна буде розгледіти сонячне затемнення, але лише в частковій фазі. Також лише «шматочок» кінець світу дістанеться жителям Південного заходу Європи, Азії, Африки і деяких країн СНД, але вже під час кільцевого сонячного затемнення. Повну версію «шоу» можна буде побачити на території Тихого океану, на Півдні Азії і в центральній Африці.

Перелік сонячних затемнень

25 жовтня 2022 року – часткове сонячне затемнення, яке буде видно в Європі, Центральній Азії, Близькому Сході, на півночі Африки. Це затемнення буде добре видно на всій території Росії, особливо в Сибірі.

Саме сонячним затемненням закінчиться цикл природних явищ в 2022 році. Причому тривалість пікової фази повного затемнення складе більше 2 хвилин, а кільцеве буде дуже коротким — 38 секунд. Астрологам важлива й інша інформація, що стосується зодіаку місяця в момент екліпса. У разі кільцевого затемнення вона буде в Раку, а під час сонячного — в Стрільці.

Тим, кому не вдасться подивитися це природне шоу онлайн, можуть побачити запис затемнення. Також можна знайти закордонний телеканал, де йтиме трансляція затемнення в момент його походження. Важливо тільки підготуватися до цього заздалегідь.

Очікувані в 2022 році місячні затемнення

У порівнянні з сонячними затемненнями, місячних світлопреставлений буде помітно більше, рівно вдвічі. Найближчим відбудеться в самому початку року.

16 травня 2022 року – повне місячне затемнення. Воно буде видно в більшій частині Північної і Південної Америки, а також частково в Африці і Європі. 16 травня 2022 року – повне місячне затемнення. Воно буде видно в більшій частині Північної і Південної Америки, а також частково в Африці і Європі.

8 листопада 2022 року – друге повне місячне затемнення пройде через центр тіні Землі. Українці не зможуть його побачити. Подію буде видно в Північній і Південній Америці, над Тихим океаном, в Австралії і в частині Азії. 8 листопада 2022 року – друге повне місячне затемнення пройде через центр тіні Землі. Українці не зможуть його побачити. Подію буде видно в Північній і Південній Америці, над Тихим океаном, в Австралії і в частині Азії.

Добре розгледіти це явище зможуть професійні астрономи і любителі зоряного неба, мають свій телескоп. Також частина з них хоче знати і абсолютний пік. Він розташований на таких координатах — 20°00’13. Астрологам, що вивчають вплив затемнень на життя людей, важливо буде знати не тільки якого числа відбудеться падіння земної тіні на Місяць, але і в знак зодіаку, в який супутник опиниться в цей момент. У цей день місяць буде в знаку раку.

Решта затемнення Місяця теж будуть напівтіньовими. Вони всі володіють різними критеріями, тому краще наочно оцінити їх в таблиці, що включає і перше місячне «шоу» року.

Місячні затемнення 2022 року

Вже за часом затемнень можна припустити, що одне з них точно не можна буде побачити в Росії. Це завершальне місячний Екліпс, що проходить в денний час для нашої півкулі. Це пов’язано з тим, що під час падіння на Місяць тіні, майже на всій території Росії буде день, не дозволяє розгледіти нормально супутник.

Москва не дуже підходить для спостереження за місячними затемненнями. Особливо це стосується яскраво освітлених вулиць. Якщо вдень дивитися на сонячне затемнення ліхтарі не заважають, що світлове забруднення робить небо тьмяним, а не виражено темним. Ліхтарі перу контраст місяця і нічного неба, тому в таких умовах складно повноцінно розглянути часткове затемнення. Втім, повний варіант цього природного явища теж буде менш вражаючим через помітного достатку світла навколо. Іноді відео в такій ситуації може дати більший ефект.

Різниця в онлайн трансляції і живому спостереженні

У трансляції відео в режимі реального часу є величезна перевага — людина може побачити те, що знаходиться від нього дуже далеко, а він не в силах приїхати на потрібне місце за фінансовим або тимчасовим причин. Адже іноді найбільші природні явища такого характеру можуть бути розташовані дуже близько за часом, але далеко по відстані видимості.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.