UKRjizn.com
Image default
ЖКГПрогноз

Підготовка до опалювального сезону 2019-2020 року в Україні

Початок опалювального сезону в Україні знаменується невеликою панікою у населення, так як держава практично щороку збільшує вартість всіх житлово-комунальних послуг. Проте в 2019 році за указом Кабінету міністрів України були встановлені чіткі тарифи на газ, електрику і воду, що присікає можливість необґрунтованого зростання вартості комунальних послуг у багатоквартирних будинках.

підготовка до опалювального сезону

Історія купівлі природного газу

З середини 2018 року ціни на газ були стабільні. Це пояснювалося призупиненням виконання рішення Стокгольмського арбітражу, коли прийняли російський позов шведським судом апеляцій. На даний момент збільшення вартості на комунальні послуги призупинено, що спричинило низку змін:

  • Збільшення пенсійних виплат. Сума мінімальної пенсії збільшилася, через що влада починає розглядати питання про підвищення тарифів на житло.
  • Скорочення кількості субсидій, які виплачуються державою. Державні субсидії покривають ¾ від загальної вартості «блакитного палива» за місяць, тому були переглянуті умови надання цієї послуги і фактори, які впливають на отримання субсидії.

Ні для кого не секрет, що Україна більшу частину необхідного газу отримує з-за кордону, імпортуючи його кожен рік. Самостійно покривати потребу в «блакитному паливі» держава не може, так як видобуток ресурсів є не рентабельною і становить близько 20 млрд кубометрів.

До недавнього часу держава закуповувала газ у Росії, яка купувала його у європейських країн, таких як Польща, Словенія та інші. У 2019 контракт між “Нафтогазом» і «Газпромом»буде закінчений, з чого випливає пошуки нових постачальників “блакитного палива”

Відновлення старого контракту з Росією може призвести до збільшення вартості комунальних послуг в кілька разів, що пояснюється збільшенням вартості газу до рівня Європи.

Планування зниження вартості «блакитного палива» зачіпає ряд питань, які необхідно вирішити Кабінету міністрів України.

Зниження вартості газу буде здійснюватися щороку на 4-5%, тому з 2018 року було вжито таких заходів:

  • перехід электропроизводящих підприємств на мазут, що дозволило знизити вартість закупівлі газу;
  • зменшення температури в котлах, які постачали гарячу воду, що зменшило на 10% потребу в «блакитному паливі» в цілому по всій Україні.

Український уряд планує поступове зниження споживання певної кількості використовуваного газу з кожним роком. У планах перехід від 16 млрд кубометрів до 14-15 млрд кубометрів до 2020 року.

Підготовка до опалювального сезону

Підготовка до опалювального сезону 2019-2020 в Україні розпочнеться наприкінці травня або початку червня. Така кількість часу потрібна на те, щоб державні органи управління змогли остаточно перевірити всі багатоквартирні та приватні будинки. Паспорт готовності до опалювального сезону 2019-2020 підтверджує те, що всі профілактичні заходи були проведені і ризику немає. В даний документ заносяться всі дані про фактичний стан газової системи, труб, теплових лічильників в кожному будинку і котелень. У документ заносяться як дані цивільних будинків, так і державних установ. Це дозволяє зрозуміти загальну картину всіх областей і регіонів країни.

Паспорт готовності до опалювального сезону

Готовність до опалювального сезону підтверджує зразок – документ, в якому чітко викладаються всі факти про житловий будинок. Туди вноситься стан всіх конструкцій і кімнат, які є в будинку, наприклад, підвали, горища, вхідні двері, вікна та дахи. Якщо якась конструкція не відповідає нормам, тобто вона заважає збереженню тепла або ж перебувати в незадовільному стані, то в такому разі мешканці зобов’язані виправити стан конструкції або приміщення і вдатися до всіх заходів, які допоможуть зберегти тепло в будинку.

За підрахунками органів управління та незалежних експертів щороку через незадовільний стан дахів та підвалів, а також через неутеплені стіни, держава витрачає понад 8 млрд кубометрів «блакитного палива» даремно. Про це влада неодноразово повідомляє населенню через телебачення та інші джерела ЗМІ.

Паспорт готовності до опалювального сезону говорить про те, що держава готова безперебійно постачати газ в житлові будинки та державні установи, а також всі будівлі, які перевірили спеціальні служби, перебувають у задовільному стані. Даний документ виходить тільки по закінченню всіх перевірок.

Особлива увага приділяється державним установам, які постачають медичні та освітні послуги. Це дитячі садки, школи, університети, лікарні та госпіталі. Також перевіряються котельні, головне завдання яких полягає в тому, щоб безперебійно подавати тепло. Щорічно держава збільшує кількість бюджетних коштів, які йдуть на підготовку до холодів. У 2019 році ця цифра перевалила за 10 млрд гривень, що говорить про бажання держави заощадити витрата газу.

котик

Опалювальний сезон 2019-2020 року починається, як правило, в середині жовтня. Однак рішення приймається місцевою владою і залежить від багатьох чинників: погодних умов, фактичний стан житлових будинків і державних установ, наявності несправностей та інших факторів. Особлива увага приділяється економічному фактору. Місцева влада стежить за тим, щоб до опалювального сезону не було несправностей або серйозних пошкоджень трубопровідної системи.
На повну підготовку всіх регіонів країни дається 6 місяців, тому працівники починають негайно. Влітку проводиться огляд труб і гідроізоляції фундаменту, щоб виключити можливі ризики. Приводяться в порядок пожежні гідранти, необхідні для гасіння пожеж.

Місцева влада дає розпорядження оглянути всі прибудинкові території, щоб переконатися в правильному відведенні талих вод. Після такого огляду кожна будівельна будівля отримує документ, який підтверджує готовність до опалювального сезону.
Багатьох городян хвилює питання про те, коли закінчується опалювальний сезон. Як правило, це відбувається в середині квітня, коли температура і вологість повітря стають прийнятними для людей.

Нові тарифи на газ

Нові тарифи до опалювального сезону в 2019-2020 році будуть оголошені ближче до початку опалювального сезону. Незважаючи на тенденцію до зниження тарифів, крім чистої ціни споживачам доведеться платити ще і 20% податку на додану вартість, а також сплачувати тариф на розподіл газу. Вартість одного кубометра залишатиметься в середньому на рівні семи гривень. Однак у деяких областях ціни на блакитне паливо можуть бути значно нижче. В цілому для вивчення питання цін на газ необхідно звернутися у інфографіці, представленої статистичними органами або представниками влади. Виходить так, що незважаючи на всю складність ситуації, яка склалася в Україні, ціни на газ поступово знижуватимуться. Очікується, що він стане доступнішим для населення і за нього не доведеться переплачувати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.