UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Підвищення пенсій в Україні в 2021 році

Міністр соцполітики м. Лазебна наочно пояснила, чому саме накопичувальна пенсія в Україні-єдино можливе і оптимальне рішення назрілих економічних проблем. Якщо не перевести українців на цей варіант, вже через три десятки років уряд зможе виплачувати пенсіонерам тільки 18% від їх колишньої зарплати. На чому засноване таке твердження і одночасна впевненість, що пенсію в Україні можуть підвищити в 2021 році – не дуже зрозуміло.

Підвищення пенсій в Україні в 2021 році

Що мала на увазі міністр?

М. Лазебна не стверджувала, що всі повинні негайно переходити на накопичувальний варіант формування своєї забезпеченості на старість. Вона тільки спрогнозувала, на основі наявних в країні факторів, що через три десятки років в країні може скластися вкрай несприятлива ситуація з пенсійним забезпеченням. Вона перерахувала:

 • розгалужену мережу тіньового бізнесу;
 • виїзд за кордон людей працездатного віку, які в ідеалі могли б сплачувати страхові внески до ПФУ;
 • наявність робочих місць, на яких люди працюють без оформлення, щоб роботодавець міг не платити за них величезні кошти державі, але платив зарплату, на яку можна вижити.

Саме ці обставини держчиновниця вважає причиною того, що нинішні пенсійні виплати становлять 29%, при тому, що до приходу до влади нинішнього уряду, в домайданну епоху, вони доходили до 56%. Влада вводить систему відрахувань 2% з 2022 року для людей зі шкідливими і важкими умовами роботи. Через рік це торкнеться і інших, що працюють на офіційній основі.

Такі заходи, на думку нинішніх законодавців, позбавлять державу від необхідності виплачувати страхові та соціальні пенсії. На роботодавця покладається необхідність платити за працівника ще 2%. Про те, що ця влада не вічна, і невідомо, куди можуть піти відраховуються кошти, не сказано ні слова.

Новини пенсійного забезпечення

У затвердженому на нинішній рік бюджеті Пенсійного фонду передбачено поетапне підвищення пенсій в Україні в 2021 році. Про це поінформувала широку громадськість прес-служба очолюваного пані Лазебною Міністерства соцполітики. Там же поінформували і про інші досягнення:

 • доходи ПФУ, які в нинішньому році мають намір довести до 495 млрд.грн. (це заплановані витрати);
 • з цієї суми 293 млрд грн. заплатять працюючі українці, решта надійде з бюджету;
 • заплановано на 400 грн. підвищення пенсії в Україні тим, хто дожив до 75 і 80 років;
 • підвищення МРОТ призведе до невеликого зростання пенсій тим, хто досяг 65-річного віку;
 • у липні і грудні уряд має намір змінити пенсійні виплати через зростання мінімалки.
Поэтапне підвищення пенсій

Згідно з цим повідомленням, підвищені пенсії в бюджеті в Україні вже закладені, але аналітичні видання вказують на що, що Березнева індексація в 11% і деякі доплати торкнуться далеко не всіх категорій громадян. Тому на інформаційних порталах можна зустріти публікації, озаглавлені, кого не торкнеться перерахунок пенсій в Україні в 2021 році. Судячи з розміщених повідомлень, Мінсоцполітики підносить в якості об’єктивної інформації тільки верхівку айсберга з фактів.

Очікування: приємні і неприємні

Розмір пенсії в Україні з 1 січня планується збільшити тим, хто досяг похилого віку (починаючи з 65) і має значний стаж роботи (30/35 років, для жінок і чоловіків). В. Максимчук, представник Федерації профспілок і глава департаменту пенсійного забезпечення ФП вказує, що цей перерахунок пов’язаний із зростанням мінімалки, тобто на 300 грн., щоб пенсія склали 40% від мінімальної зарплати.

Продовжено програму виплат людям похилого віку. Якщо у них є стаж 20 і 25 років (для жінок і чоловіків), їм виплачують по 500 грн, для цієї вікової категорії одержувачів мін пенсія в Україні становить, приблизно, 2,6 тис.грн. У них надбавка не стільки вікова, скільки вимушена, оскільки виросла мінімалка. Що стосується пенсіонерів зі стажем менше 20 років, то їх проблему так і не дозволили, хоча вона неодноразово піднімалася в обговоренні. Тому до їх невеликої пенсії ніяких доплат не передбачено.

Весна

У березні пройде індексація для 8 млн пенсіонерів. Зрозуміло, в країні набагато більше одержувачів виплат від держави, але індексуються тільки виплати тих, хто пішов на пенсію в належний за законодавством час і мають певний страховий стаж. Розмір змін (11%) пояснюється просто: половину становить зростання торішньої інфляції, а друга половина – зростання середньої зарплати.

Чому саме в березні-в Україні пояснюється просто: в січні надходять відомості від Держстату, а про середню зарплату стає відомо в кращому випадку в кінці лютого. Минулого року індексацію провели наприкінці травня, і з якої причини – вже ніхто не пам’ятає. Експерти впевнені, що через сформовані в країні економічні обставини, реальне збільшення в результаті проведення індексації складе не більше 8%, і це через перенесення показників, пізнього проведення в минулому році і тенденційних методик підрахунку, що спотворюють загальну картину.

Єдина позитивна особливість весни 2021 року-в тому, що прийнято постанову Кабміну, згідно з якою індексація пенсій для тих, кому пощастило, повинна відбутися саме в березні поточного року.

У квітні пенсіонерам зі стажем (30/35 років, для жінок і чоловіків) додадуть по 35 грн. Ця сума-відразу за минулий і поточний рік, Формула розрахунку надбавки – відсоток від МП. Один % від мінімальної пенсії становить трохи більше 17 гривень, щоб не рахувати копійки, суму округлили, вийшла цифра 35.

Пенсія в Україні

Літо

Замість анонсованих кількох перерахунків (вони все ще фігурують у представленій Міністерством соцполітики інфографіці) ніяких додаткових нарахувань не буде. Профспілковий діяч В. Максимчук пояснив, що мінімалка буде підвищена до 6500 не навесні, як очікувалося, а тільки в кінці року. Оскільки зростання пенсій залежить від мінімальної зарплати, ніхто не буде підвищувати розмір пенсії в Україні в 2021 році заздалегідь (наперед, як висловився представник Федерації профспілок).

У Мінсоцполітики така розбіжність розміщеної інфографіки та фактичного перерахунку спокійно пояснили, що дані застарілі, оскільки розміщувалися до прийняття бюджету. Однак у липні все ж таки відбудеться перерахунок пенсій, але він буде пов’язаний підвищенням ПМ. У грудні і в липні відбудеться зміна розміру пенсії в цілому до 1933 грн. (з 1769 станом на січень). Максимальні виростуть більш, ніж на півтори тисячі за рік. У липні тим, хто отримує 17 тис.додадуть перші 899, а друга половина очікується тільки в грудні місяці.

Ще в докладному роз’ясненні були згадані нові нарахування окремим категоріям пільговиків:

 • пенсії чорнобильцям у 2021 році в Україні проіндексують, як і виплати ветеранам, учасникам бойових дій;
 • будуть збільшені на 57 гривень виплати по догляду за старшими пенсіонерами;
 • стартує програма 500 гривень досягли 75-річчя;
 • будуть перераховані надбавки за стаж, ЧАЕС, інвалідам та інші, які ще – поки невідомо.

Певна кількість гривень, які отримають українці в грудні, передбачалося додати в липні. Завдяки пересунутій даті виплат і збільшення мінімалки на півроку, уряд спритно заощадив пристойну суму, яку мав виплачувати мільйонам людей. Нехай розмір надбавки і не дуже значний, але, а масштабах країни — це склало досить пристойні гроші.

Літні українці не можуть відстежити закономірностей у нарахуванні пенсій. Вони дивуються, чому додали подрузі і сусідці, а їм не додали. Логіку зростання дійсно складно відстежити без консультацій фахівця. У деяких виданнях пророкують, що люди з маленьким стажем незабаром залишаться без виплат.

Поки можна легко підрахувати, що голодне існування в старості чекає тих, хто їздив за кордон на заробітки або працював без оформлення, щоб прогодувати сім’ю. Не всі зможуть вийти на пенсію в 60 років, умовно визначені законодавством. Зараз щоб вийти на заслужений відпочинок з 15-18 роками трудового стажу, потрібно досягти 65-річного віку. Щоб вийти на пенсію в 60, потрібно пропрацювати з офіційним оформленням не менше 28 років. Але до 2028 року планується скасувати соціалку і ввести накопичувальну пенсію. Якщо, звичайно, ця влада протримається у годівниці так довго.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.