UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Підвищення зарплати бухгалтерам в Україні у 2020 році

Бухгалтер – це відповідальна і дуже важка професія, яка в деяких випадках вимагає повної самовіддачі. До представників цієї професії пред’являють чимало різних критеріїв, серед яких не тільки профільна освіта, а й володіння нюансами бухгалтерського обліку, знання законодавства і не тільки. Також ця робота передбачає своєчасну подачу звітності та сплату податків, а за прострочення завжди відповідає саме бухгалтер, іноді навіть фінансово. При цьому за докладний праця не завжди добре платять, а тому останнім часом часто обговорюється питання того, коли бухгалтерам підвищать зарплату в Україні 2020 і чи варто взагалі чекати якихось змін на ринку праці в цьому році.

зарплати бухгалтерам

Яка склалася ситуація із заробітними платами бухгалтерів?

Насправді сама професія є дуже популярною і затребуваною, але в той же час знайти хорошого фахівця виходить далеко не у кожного роботодавця. Саме тому компанії і різні підприємства не сильно поспішають пропонувати великі зарплати претендентам. Так що іноді серед безлічі пропозицій на сайтах в Інтернеті можна знайти вакансії з зарплатами по п’ять або шість тисяч гривень. А ось на дійсно хороші умови з великою платою можуть розраховувати лише професіонали з відповідними освітою, досвідом і різними сертифікатами. Водночас попит підвищується дуже швидко і багато професіоналів своєї справи і бухгалтери-початківці сподіваються, що незабаром роботодавці за таку важку і відповідальну роботу не пропонуватимуть менше 12-15 тисяч гривень.

Які вимоги висувають роботодавці?

Як показує практика, зарплата бухгалтера в Україні сильно залежить від професіоналізму людини, серйозності і статусу самої компанії або підприємства. У роботодавців неодноразово збиралися дані з приводу того, що саме вони хочуть бачити в претендентах. Виходить так, що від бухгалтерів найчастіше вимагають:

  1. Освіта. Це головний критерій, незважаючи навіть на те, наскільки людина добре володіє своєю професією. Багато установ вимагають обов’язкової наявності диплома за спеціальністю бухгалтерський облік і аудит, фінанси, економіка. Оскільки український бізнес все частіше орієнтується на західні країни, знання англійської мови буде величезним плюсом, а наявність сертифікатів допоможе просто і швидко знайти роботу.
  2. Відповідності віковим рамкам. Звичайно, не всі роботодавці їх встановлюють, але для деяких це дійсно важливо.
  3. Досвіду роботи. Як показує практика, новачкові в цій справі доводиться дуже тяжко, адже не такий вже і великий відсоток роботодавців готовий взяти людину з його подальшим навчання – всього 15% від загальної кількості компаній. Більше половини роботодавців вимагають досвіду роботи від трьох років на аналогічній посаді.
  4. Необхідних професійних навичок. Якщо на великих підприємствах бухгалтерів може бути кілька, то на маленьких одній людині доводиться займатися сплатою податків, подачею звітів і документації, а також нарахуванням заробітної плати і не тільки.
    При цьому всім знавців бухгалтерської справи з досвідом розбирають досить швидко, а тому попрацювавши пару років у сфері, знайти гарне місце буде набагато простіше. При цьому наявність сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію та знання англійської мови, значно підвищує шанси на отримання місця з дійсно великою заробітною платою.
доллары в руке

Чи чекати скорочення бухгалтерів в різних компаніях і установах?

Насправді це питання не має сенсу. Хоч багато хто і бояться за свою посаду, навмисне скорочувати кількість бухгалтерів ніхто не планує, весь зараз фахівці на вагу золота. Винятком є ті працівники, які, наприклад, допустили серйозну помилку, були викриті в недбалості або вчиняли злочини на робочому місці і не тільки. Оскільки економічна ситуація в країні починає налагоджуватися, компанії перестали намагатися оптимізувати штат, тому і звільнень стало набагато менше. Так що не варто турбуватися про те, що раптом почнеться скорочення бухгалтерів в 2020 році в Україні, оскільки поки для цього немає приводів.

Тенденція ринку праці та його вплив на заробітну плату

Багато хто цікавиться, чи буде підвищення зарплати бухгалтерам в Україні 2020. Потрібно розуміти, що зарплата представників цієї сфери залежить виключно від місця роботи, масштабів і можливостей підприємства. Але останнім українським бухгалтерам починають пропонувати більш високі заробітні плати. Вся справа в тому, що зараз спостерігається серйозний дефіцит кадрів, а тому роботодавцям доводиться буквально заманювати грошима хороших професіоналів

Згідно з прогнозом від економістів і аналітиків, в 2020 році бухгалтерам будуть найчастіше пропонувати заробітну плату в розмірі 10-12 тисяч гривень, а часто вона буде доходити і до 15 тисяч гривень. При цьому у великих компаніях можна розраховувати на цифри і побільше.

Ось тільки в місцях, де заробітна плата досягає 20-30 тисяч гривень, ціна помилки дійсно велика, а тому до роботи доводиться ставитися вкрай серйозно і скрупульозно.

Аналітики також запевняють, що з урахуванням постійного відтоку кадрів за кордон, заробітні плати будуть рости протягом наступних кількох років. Однак у роботодавців все ж залишається один варіант, який полягає в перекладенні подібних обов’язків на плечі позаштатних бухгалтерів, що найчастіше надають свої послуги через Інтернет. Але багато підприємств віддають перевагу традиційному веденню бухгалтерського обліку, тому шукають хороших фахівців в штат.

деньги укрианские

Такий попит буде тривати ще кілька років, і варто готуватися до того, що навіть на маленьких підприємствах зі штатом, який становить навіть десяток людей, бухгалтеру пропонуватимуть заробітну плату приблизно 18 тисяч гривень, а в деяких випадках навіть більше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.