UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Підвищення зарплати медсестри в Україні в 2021 році

Дуже часто можна зіткнутися з тим, що представники медичної сфери скаржаться на своє грошове забезпечення. Вся справа в тому, що якщо лікарі в більшості випадків отримують гідну оплату, то рядовому медичному персоналу – медсестрам доводиться жити несолодко. Часто вони працюють далеко не в найкращих умовах, але виконують велику купу обов’язків і отримують за це копійки. На даний момент українська влада, зокрема представники МОЗ ініціювали підвищення заробітних плат медсестер.

зарплата медсестри

Останні новини про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2021 році і її підвищення говорять про те, що медпрацівники нарешті стануть отримувати більше. Але питання про суми і терміни все ще залишається відкритим.

Детальніше про медсестер та їх обов’язки

Вважається, що медсестри повинні просто полегшувати роботу лікарів, допомагаючи їм у виконанні обов’язків. Але на практиці все відбувається зовсім інакше і на молодших медичних співробітників звалюється занадто багато всього. Найбільш поширені завдання персоналу виглядають наступним чином:

1. Надання долікарської допомоги хворим.

2. Постійний догляд за пацієнтами медичного закладу.

3. Стерилізація будь-якого інструменту, а також надання допомоги під час проведення операцій.

4. Забір біологічних матеріалів для проведення досліджень.

5. Керівництво іншим медичним персоналом при необхідності.

6. Обробка та утилізація медичних відходів.

7. Ведення різноманітної документації, заповнення виписок, довідок і не тільки.

У той же час є і певні вимоги до кандидатів на посаду медсестри. Людина повинна в обов’язковому порядку мати відповідну освіту, вміти на належному рівні поводитися з комп’ютером, бути ввічливим і виконавчим. І на тлі всього цього медпрацівники отримують досить маленькі зарплати. Тому останнім часом питання про те, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні, стоїть вкрай гостро, а багато медиків просто йдуть з роботи.

Нюанси нарахування заробітної плати

Потрібно розуміти, що зарплата медсестри в Україні залежить від великої кількості факторів. Перш за все, оклад кожного медпрацівника встановлюється в залежності від кваліфікаційної категорії відповідно до діючих тарифних розрядів. Тарифні розряди в свою чергу залежать від розміру прожиткового мінімуму, який лежить в основі зарплати всіх працівників бюджетного сектора.

Оскільки в 2021 році очікується зростання прожиткового мінімуму до рівня 2270 гривень на початку року і 2445 Гривень в кінці року, буде спостерігатися невелике підвищення виплат медпрацівникам.

Додатково виплати медсестрам не можуть бути менше мінімальної заробітної плати в Україні. У 2021 році планку мінімалки уряд хоче встановити на рівні 5003 гривень. Якщо з яких-небудь причин зарплата все ж залишається менше мінімального рівня, то тоді надаються спеціальні доплати, відповідно до Закону «про оплату праці». Крім того, медпрацівникам покладено окремі нарахування за відрядження, шкідливі умови роботи та переробку.

Яким все ж буде підвищення?

Спочатку заробітні плати медпрацівників зростуть не сильно. Загалом очікується збільшення посадового окладу приблизно на 300 гривень. Наприклад, медсестра без кваліфікаційної категорії матиме оклад не 3000 гривень, а 3300. В іншому на кінцеву заробітну плату впливають умови роботи. Наприклад, якщо людина працює з дезінфікуючими засобами, то тоді йому додають ще 10% до окладу. Ще є надбавка за вислугу років і не тільки.

Незважаючи на все це. У більшості випадків заробітна плата медсестер буде лише трохи вище мінімальної заробітної плати і це серйозна проблема. Згідно з попередніми прогнозами та прочетами, виплати складатимуть 5500-6000 гривень на одного працівника. В таких умовах у людей просто відпадає бажання працювати в медичній сфері, і вони продують себе на інших роботах або просто їдуть закордон. В результаті спостерігається серйозна нестача медсестер. Правда, це не стосується приватних лікарень і медичних установ, де кожен працівник має гідну заробітну плату.

підвищать зарплату медикам

Питання про скорочення медичного персоналу

Деякі медпрацівники все ж побоюються, що в певний момент може відбутися скорочення персоналу. Боятися цього не варто, тому що скорочення медсестер в 2021 році в Україні не передбачається. Вся справа в тому, що після пандемії 2020 року не тільки Україна, але і всі країни намагаються підняти сферу медицини на належний рівень. Держава зацікавлена в комплектації медичних установ належним чином, а тому скорочувати медсестер, яких і так не вистачає, просто немає сенсу.

Незабаром планується проводити переатестацію працівників медичної сфери. Ця процедура передбачає перевірку навичок медпрацівників, а також їх знань. Люди можуть бути звільнені зі своїх посад тільки в тому випадку, якщо вони все ж не пройдуть переатестацію. В іншому будь-яких скорочень не передбачається.

Проблема багатьох лікарень

Оскільки в більшості випадків заробітні плати у лікарів і медсестер не такі вже й великі, а багато лікарень недоотримують фінансування, практикується якась «подяка» за надані послуги.

Лікарі після проведення операцій просять віддячити їх круглою сумою, а медсестри просять додатково оплатити за догляд, інакше з хворими вони звертаються хамським чином і іноді навіть не підходять. Така проблема вимагання спостерігається в багатьох українських лікарнях і влада намагається всіляко боротися з такими проявами, але поки це у них виходить погано.

Згідно з планами, підвищення зарплат медпрацівникам і реформа всієї медичної сфери повинні викорінити хабарі і такі «подяки». Це одна з головних причин, чому влада повинна активно працювати над цим питанням і зробити підвищення зарплати медсестрам в Україні 2021 в обсягах побільше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.