UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Підвищення зарплати пожежникам в Україні у 2020 році

Реформування багатьох сфер дозволило втілити в життя важливі зміни, які дозволяють Україні розвиватися з великою швидкістю і поступово налагоджувати економіку. Однією з найбільш важливих експерти вважають реформу Державної служби з надзвичайних ситуацій. Очікується, що по закінченню реалізації всіх змін ДСНС повинна змінитися до невпізнання, але найбільше уваги приділяється саме заробітних плат співробітників. Дії влади спрямовані на те, щоб професія пожежника знову стала престижною, високооплачуваною і популярною. Ось чого постійно виникають питання щодо того, коли і яким буде підвищення зарплати пожежникам в Україні в 2020 році.

зарплати пожежникам

Більше про реформу

Сама реформа потроху почала впроваджуватися ще в 2017 році і вже за перший рік владі вдалося змінити дійсно багато. За основу був обраний саме європейський вектор розвитку, який суттєво відрізнявся від того, як служби була влаштована раніше, що дозволило їй досягти нового рівня. Саме завдяки реформі були перетворені багато відділи і підрозділи служби, вони отримали нову техніку і якісне обладнання для швидкого і безперешкодного виконання своїх службових обов’язків.

До того ж було вирішено зробити акцент на створення добровільних бригад, за якими закріплювалася певна вулиця, квартал або навіть цілий район. І це лише частина всіх змін, який з плином часу буде ставати все більше.

Завдяки змінам найбільше уваги тепер приділяється саме кваліфікації та вмінь робітників, але все ж найголовнішою залишається саме фізична підготовка. Що стосується загонів добровольців, то від них вимагають елементарних знань в галузі надання першої медичної допомоги, а також загального розуміння процесу пожежогасіння.

Створення таких загонів має знизити навантаження на підрозділи ДСНС і дозволити передати частину повноважень іншим. Однак зниження повноважень і обов’язків зовсім не означає, що зарплата пожежного України буде знижуватися. Співробітники служби будуть зобов’язані концентруватися на більш важливих і серйозних справах.

В цілому очікується, що на момент завершення реформи заробітна плата працівників ГСЧМ істотно зросте. Водночас влада залишила за собою право змінювати і доповнювати положення реформи, а тому з часом можуть бути внесені нові зміни.

пожарный

Чи варто чекати скорочення пожежників?

За період впровадження реформи вже спостерігалися певні скорочення штату, а тому часто у співробітників служби виникають питання з приводу того, чи буде скорочення пожежних в 2020 році в Україні. Однозначну відповідь дати складно, але скорочення все ж буде. Справа в тому, що за довгі роки було створено багато непотрібних підрозділів, які з часом стали простоювати. У той же час такі підрозділи отримували достатнє фінансування. Виходить, такі підрозділи – це марна трата грошей, а тому набагато вигідніше закрити їх, адже вони просто не виконують покладені на них функції. При цьому більшості працівників будуть запропоновані аналогічні посади, але вже в інших підрозділах. Зекономлені гроші планується направити на реалізацію реформи, закупівлю необхідного обладнання та збільшення заробітних плат співробітникам.

Додатково планується реалізувати повною мірою систему перевірки та атестації працівників. Перевірки будуть проводитися раз або два рази на рік, а націлені вони будуть саме на професійні якості і знання співробітників ДСНС. Перевірки призведуть до оптимізації штату і гарантуватимуть, що на службі залишаються тільки справжні професіонали своєї справи.

Якою ж буде заробітна плата пожежників у 2020 році?

Що стосується питань про те, коли пожежникам підвищать зарплату в Україні і яким саме буде грошове забезпечення службовців, то тут теж немає ніякої конкретики. Представники влади обіцяють, що заробітна плата буде підвищуватися протягом усього року. Перш за все, свій вплив надасть зростання мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. На даному етапі для співробітників ДСНС планується встановити мінімальну заробітну плату на рівні 10-11 тисяч гривень. Така заробітна плата надаватиметься навіть новим співробітникам.

Однак це ще не все. Також здійснюватиметься індексація зарплати пожежникам України у 2020 році. Крім індексації працівникам гарантуються різного роду надбавки і премії, наприклад, за відмінне виконання своїх службових обов’язків. Додатково вважатимуться надбавки за чергування, вислугу та інше. У результаті середня заробітна плата пожежника може скласти 15 тисяч гривень або навіть більше.

тушение пожара

Як зміниться робота співробітників ДСНС?

Реформа також призвела до зміни повноважень співробітників служби, впровадження нових орієнтирів. Перш за все, робота рятувальників буде спрямована на ліквідацію пожеж, нещасних випадків, стихійних лих і не тільки. Водночас перевірки, якими раніше займалися інспектори служби, були віддані страховикам. І такі зміни вже встигли дати свої результати. Замість того, щоб давати хабарі рядовим інспекторам, власників багатьох установ тепер доводиться дбати про безпеку свого дітища, адже ніякий страховик не буде забезпечувати страховкою потенційно небезпечне підприємство. Згідно зі статистичними даними, рівень нещасних випадків істотно зменшився, але це лише тільки початок.

Певні повноваження, які стосуються гасіння невеликих пожеж, а також вирішення локальних нещасних випадків будуть перекладені на плечі добровільних бригад. На даний момент невідомо, наскільки ефективною виявиться дана система, міркувати можна буде лише через час. Однак нововведення спрямовані, перш за все, на зниження загального навантаження на службу з метою підвищення її ефективності.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.