UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Підвищення зарплати шахтарям в Україні в 2020 році

Щорічно вартість товарів і послуг зростає, що не можна сказати про заробітну оплату. В доповнення до економічної кризи це викликає масу невдоволення серед працівників найбільш небезпечної професії – гірників. Шахтарі все ще чекають від держави збільшення заробітних виплат, що дозволило б забезпечити себе і свою сім’ю всім необхідним. Тому гостро постає питання про те, коли шахтарям підвищать зарплату в Україні в 2020 році.

зарплати шахтарям

До питання про виплату грошових коштів державою додається питання про заміну технічного обладнання, яке використовують на виробництві. Велике навантаження лягає переважно на працівників вугільної промисловості, через що зростає рівень небезпеки і знижується якість роботи. Тому робітники вкрай зацікавлені в заміні старого обладнання.

Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні у 2020 році

Враховуючи численні страйки працівників держава збільшила зарплати на 7-10% в 2019 році, однак це лише половина обіцяного. Останні новини про індексацію зарплати шахтарям в Україні у 2020 році сповіщають, що на даний момент держава розглядає збільшення державних виплат, які підуть на вугільну промисловість.
Критична ситуація загострюється також низькою рентабельністю більшості шахт і підприємств гірничої промисловості. Дана обставина пов’язана з застарілим обладнанням і виснаженням природних ресурсів. Крім цього, держава не може чітко контролювати бюджетні виплати, спрямовані в гірничу промисловість, так як існує високий ризик нових корупційних схем.

Зарплата Шахтаря в Україні набагато нижча, ніж зарплата в США та інших країнах у представників тієї ж професії. Різниця в заробітній платі становить тисячі доларів, що змушує кожного українського працівника задуматися. Багато з них йдуть на відчайдушний крок, і переїжджають в інші країни з вироблення природних копалин.

Така ситуація не змінюється вже котрий рік, а з кожним роком Кабінет Міністрів і державні структури переконуються у збитковості гірничої промисловості. Однак все це безпосередньо пов’язано з постійними крадіжками нового обладнання на станціях видобутку вугілля, махінаціями з боку держави і постійними перебоями в роботі. Правильний підхід з боку управління і збільшення державних коштів, вкладених в шахтарську галузь, можуть змінити ситуацію в кращу сторону і зробити її прибутковою.

Чи будуть скорочення?

Скорочення шахтарів у 2018 році в Україні так і не відбулося, що говорить про навмисність держави перерозподілити бюджетні кошти і виплатити вказаний борг. Але це не заважає працівникам гірничої промисловості самостійно залишати робочі місця і шукати роботу в інших країнах, в яких дана професія цінується набагато більше. Оплата такої праці в інших країнах досягає цифр 2000-4000 доларів, що не можна сказати про Україну.

Держава успішно закриває очі на таку плинність кадрів і задовольняє свою потребу у вугіллі через частковий імпорт з-за кордону.

Якщо ситуація не зміниться і не відбудеться підвищення зарплати шахтарям в Україні у 2020 році, то це приведете до зупинки вироблення вугілля і збільшення рівня інфляції. Навантаження на бюджетні кошти країни збільшиться через повний перехід на імпорт вугілля з-за кордону. Тому необхідно відновити пільгові тарифи, які були скасовані в 2018, модернізувати виробництво і погасити заборгованість, яка на 2020 рік становить 1,1 млн грн.

шахта

Проблеми галузі та їх вирішення

На даному етапі велика кількість мітингів, протестів і звільнень змушують державні органи шукати рішення проблем і йти на компроміс з шахтарями. Про це говорить збільшення заробітної плати на 7-10% в 2019 році. Однак постійна інфляція і зростання цін на продукти харчування, різні послуги і проживання змушують працівників все гостріше потребу в підвищенні зарплат.
Часткові виплати державного боргу покривають лише частину заробітних плат, тому все частіше відбуваються публічні протести і страйки. Тому для вирішення проблем шахтарської галузі держава має зосередитися на наступних рішеннях:

  1. Погасити мільйонну заборгованість працівникам українських станцій з видобутку вугілля та гірничих робіт. Для цього потрібно перерозподілити бюджетні гроші і проконтролювати, щоб вся сума потрапила в необхідні робочі точки.
  2. Розкрити і зупинити всі корупційні схеми керуючих. Це дозволить знизити ризик втрати бюджетних коштів і збільшить швидкість надходження заробітної плати працівникам гірничої промисловості. А також допоможе вивести державних керуючих на чисту воду.
  3. Модернізувати промисловості. У найбільш завантажені точки поставити нове обладнання, який знизить ймовірність летального результату серед працівників. Автоматизація невеликих станцій дозволить заощадити бюджетні кошти і знизити кількість часу, який йде на видобуток копалини.
  4. Доступність медичної допомоги та відновлення пільгових тарифів. Більша кількість часу робітники проводять під землею, із-за чого виникають серйозні проблеми зі здоров’ям. Кожному працівнику необхідно проходити медичний огляд 2 рази на рік і більше, щоб вчасно виявити і вилікувати патології дихальної та інших систем.
  5. Вирішення проблеми грошового забезпечення робітників. Своєчасна заробітна плата з усіма пільгами-це те, що необхідно кожному робітнику, щоб повністю забезпечити себе і свою сім’ю. Вирішення цієї проблеми здатне збільшити число робітників на станції, скоротити кількість звільнень і підвищити якість роботи.

Виходячи з усього перерахованого вище, можна сказати, що підвищення зарплати шахтарям в 2020 році є необхідним кроком на шляху модернізації всієї галузі. При цьому очікується, що надалі заробітні плати щорічно будуть стабільно зростати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.