UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Підвищення зарплати шахтарям в Україні 2022 року

Законодавством будь-якому громадянину України гарантовано право на оплачувану працю. Але в деяких випадках на ділі буває так, що праця є, а ось оплата за нього не проводиться. На жаль така ситуація склалася в Україні з шахтарями.

Незважаючи на свою важку працю працівники отримують невисокі зарплати і їх часто затримують. Постійно можна спостерігати мітинги і протести шахтарів з вимогами підвищення їм заробітної плати. Щоразу уряд обіцяє задовольнити їхні вимоги. У зв’язку з цим виникає актуальне питання про те коли шахтарям підвищать зарплату в Україні 2022.

Підвищення зарплати шахтарям в Україні 2022 року

Заробітна плата шахтарів зараз

За даними статистики в 2021 році середня заробітна плата шахтарів по Україні склала трохи більше 18 тисяч гривень. На перший погляд здається, що оплата праці гідна, але не все так просто. Зарплата шахтарів залежить від безлічі факторів:

  • спеціальність;
  • ґатунок;
  • трудового стажу за цією спеціальністю;
  • можливих виплат і премій.

Також зарплата Шахтаря в Україні залежить від регіону, де розташована шахта, а також її власності. На приватних підприємствах заробітна плата шахтарів вище в кілька разів, ніж на державних комбінатах. Для порівняння гірник очисного вибою на шахті в Павлограді, яка знаходиться у власності ДТЕК, може розраховувати на зарплату до 30 тисяч гривень. Такий же робітник, але вже в Макіївці на державному підприємстві отримує всього 10,5 тисяч гривень. Крім того, держава заборгувала Гірникам зарплату в деяких регіонах ще за 2018 рік.

При такій ситуації не дивно, що велика частина гірників змушена залишати свої будинки і відправлятися заробляти гроші за кордон. Найчастіше вони знаходять собі роботу на шахтах в Словаччині, Польщі та Чехії. Там шахтарі можуть розраховувати на заробітну плату від 600 до 1500 євро, залежно від спеціальності та досвіду роботи. Є можливість заробити більше цієї суми працюючи у вихідні і понаднормово.

Чи можливе підвищення зарплати в Україні

Станом на 1-е півріччя 2021 року заборгованість з виплат заробітної плати держави перед шахтарями досягла вже майже 2 мільярдів гривень. Працівники державних шахт не раз збиралися перед парламентом з вимогами виплатити заборгованість і підвищити їм оплату праці. Акції протестів проходили не тільки в Києві, але і в регіонах. При цьому вимоги були скрізь однаковими. Тільки зараз, після численних мітингів, в парламенті стали обговорювати підвищення зарплати шахтарям в Україні в 2022 році.

Як формуються борги шахтарям

Однак, поки працівники шахт чекають підвищення оплати праці в майбутньому році, не вирішено питання виплати заборгованості за попередні періоди. Міненерго вже озвучило свій варіант вирішення проблеми. Воно планує направити запит до Міністерства фінансів з проханням виділити кошти на погашення заборгованості із зарплати деяким державним підприємствам. Наскільки буде задоволена прохання покаже час.

Розмови про прийдешнє підвищення заробітної плати шахтарям навряд чи залучать нових працівників на шахти, особливо це стосується державних. У зв’язку з цим скорочення шахтарів у 2022 році в Україні не прогнозується. Можливо, коли працівники гірничодобувної галузі побачать фактичні дії уряду з приводу поліпшень умов праці та його оплати, то тоді зросте кількість бажаючих працювати на шахтах країни.

Останні новини Про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2022 році

Не можна не помітити, що за останній рік життя істотно подорожчало. Збільшилася вартість продуктів харчування і комунальних послуг, зростання вартість електроенергії б’є всі рекорди. При цьому було і залишається актуальним питання про індексацію заробітних плат працівникам усіх галузей.

Останні новини Про індексацію зарплати шахтарям в Україні в 2022 році свідчать про те, що є депутати і партії, які вимагає закласти в бюджетну резолюцію грошові кошти на індексацію. Першим, хто виступив з такою пропозицією, став колишній президент країни Петро Порошенко.

На його думку, уряду варто подумати не про свої зарплати, а про індексацію пенсій і заробітних плат простих громадян. Більш того, про це варто подумати вже зараз і закласти необхідне фінансування на 2022 рік. Згідно з чинним законодавством уряд має право розглядати бюджетну резолюцію в умовах значного зростання цін та інфляції. Петро Порошенко запевнив, що гроші на індексацію заробітних плат шахтарям, вчителям, медикам можна і потрібно знайти. І ці гроші в Україні є.

Можливо спільні зусилля працівників шахт і політиків приведуть до зростання заробітної плати і престижу професії, адже це не тільки важка праця, а й вельми небезпечний. Стан українських шахт часто незадовільний. Через це щорічно під завалами чинять сотні гірників. Люди, які щодня ризикують своїм здоров’ям і життям повинні отримувати гідну оплату.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.