UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Підвищення зарплати строковикам в Україні в 2020 році

З того часу як на сході України почався збройний конфлікт, державна влада стала приділяти все більше уваги проблемам ЗСУ. Оскільки протягом довгих років багато військові частини розформовувалися і кваліфіковані офіцери залишалися без роботи, а техніка простоювала і приходила в непридатність, саме солдати строкової служби стали основною бойовою одиницею Збройних сил України. Оскільки повного переходу на контрактну армію так і не відбулося, ситуація залишається колишньою. Незважаючи на таку важливість, солдати строкової служби отримують не так вже й багато. Раніше влада солдатам обіцяли золоті гори, але зараз все частіше спостерігаються питання про те, коли строковикам підвищать зарплату в Україні, поміняються умови служби і чого строковикам варто чекати надалі.

зарплати строковикам

Детальніше про солдатів строкової служби

Поки армія України не перейшла на контрактну форму, щорічні заклики, в рамках яких відбувається набір солдатів строкової служби, все ще залишаються актуальними. Заклики здійснюються двічі на рік, а саме навесні і восени. На даний момент призовний вік становить від 20 до 27 років. Набрані строковики розподіляються по ЗСУ, Національній гвардії або прикордонній службі. У деяких випадках вони можуть направлятися в спеціальні формування, але це відбувається вкрай рідко.

Термін служби в армії для строковиків може бути різним, все залежить від наявності у них вищої освіти. Ті, хто цього освіти не мають, зобов’язуються служити протягом 18 місяців. Ті громадяни, які мають ступінь бакалавра або магістра служать протягом 12 місяців. Протягом усього цього часу за людиною зберігається його робоче місце, але часто виникають суперечки про те, яка ж повинна бути зарплата строковика України, адже весь цей час він не має можливості працювати, отримувати заробітну платню, забезпечувати сім’ю, якщо така є.

Як тільки людина отримує повістку, він повинен прибути на призовну ділянку чітко в зазначений час. Незважаючи на те, що неотримання повістки не є причиною для неявки на призовну ділянку, за це громадяни не караються. Будь-які запізнення або неявки є караними. Спочатку доведеться заплатити штраф, а потім вже приходить і кримінальна відповідальність. Суттєвою причиною для неявки можуть бути лише непередбачені ситуації, які мають документальне підтвердження, наприклад, хвороба або смерть одного з родичів, стихійні лиха і не тільки.

Чи зменшиться кількість строковиків у 2020 році?

Ще з 2014 року державна влада постійно твердила про поступовий перехід на контрактну основу. Так і є, поступово здійснюється перехід, але на даному етапі основною силою все ж залишаються звичайні солдати, які в разі початку повномасштабного конфлікту будуть захищати Україну зі зброєю в руках.

Правда, постійно піднімаються теми, які стосуються того, чи буде скорочення строковиків у 2020 році в Україні і коли ж вся українська армія наповниться контрактниками.

 строковики

Не так давно представники Генерального штабу Збройних сил України заявили, що зараз вони виключають повний перехід армії на контрактну форму і поки не можуть відмовитися від змішаного формування військ. Справа в тому, що сам перехід вимагає багато сил, часу і ресурсів, а зараз держава потребує того самого резерву, який і являють собою звичайні строковики. Це гарантує роботу всієї системи без всяких збоїв. З урахуванням того, що поступово фінансування щорічних закликів лише збільшується, скорочення кількості строковиків найближчим часом вже точно не передбачається.

На яку заробітну плату можуть розраховувати солдати строкової служби?

Заробітна плата солдатів строкової служби є досить маленькою, при цьому держава зобов’язується повністю забезпечувати службовців. Згідно з останніми даними від представників міських військових комісаріатів, кожен призовник при прийомі на військову службу має право на отримання одноразової матеріальної допомоги, яка становить 3800 гривень. При цьому якщо людина був офіційно працевлаштований, то за ним зберігається його робоче місце і в процесі своєї служби він щомісяця отримує свою зарплату від підприємства.

Військовий збір

При проходженні служби держава додатково виплачує всім строковикам по 350 гривень щомісяця. Насправді ця сума незначна, але в умовах повного забезпечення її буває достатньо на дрібні витрати. При цьому строковик через три місяці служби отримує право на десятиденну відпустку, а якщо виникли якісь сімейні обставини, то тривалість відпустки збільшується. До того ж останні новини про індексацію зарплати строковиків України у 2020 році говорять про те, що їхній дохід все ж буде підпадати під процедуру індексації, але найчастіше індексація буде застосовуватися саме до доходу за місцем роботи стандартно на суму прожиткового мінімуму.

Як тільки солдат відслужив покладений термін і приходить час його звільнення, він має право на отримання ще однієї разової допомоги, величина якої становить вісім посадових окладів. Все залежить від того, на якій посаді і з яким званням строковик закінчив свою службу. Сироти, а також діти з багатодітних сімей отримують допомогу в розмірі 12 окладів. Також всім відслужили строковикам дозволяється отримати ще одну одноразову грошову допомогу від держави, величина якої дорівнює середній заробітній платі по регіону місця проживання.

Для цього після відходу зі служби потрібно не забути стати на облік у військкоматі, а також написати і подати спеціальну заяву на ім’я військового комісара. Водночас підвищення зарплати строковикам в Україні 2020 поки теж не передбачається. Представники влади намагаються не піднімати це питання і говорять про те, що в цьому році ніяких змін не передбачається. Тому залишається лише сподіватися, що строковики все ж отримають підвищення своєї заробітної плати трохи пізніше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.