UKRjizn.com
Image default
Економіка

ПМЕФ-2022: економіка в ізоляції

Петербурзький міжнародний економічний форум називали «Російським Давосом», а серед гостей та учасників попередніх років були лідери провідних держав та численні іноземні делегації. Цьогорічний форум – відображення нової міжнародної реальності, в якій опинився Росія після вторгнення в Україну. На нього приїхали, наприклад, рух Талібан, голови так званих «ДНР» та «ЛНР». А країна-гість цього разу – Єгипет. Втім, делегація та Каїра представлена ​​на рівні міністра промисловості. Західні держави захід ігнорують. Ще минулого тижня офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс закликав бойкотувати форум.

«Уряд США не братиме участі в Петербурзькому міжнародному економічному форумі в жодній якості. Ми закликаємо уряди та компанії приєднатися до бойкоту та надіслати ясний сигнал, що жодної «роботи у звичному режимі» не буде, поки російські війська продовжують звіріти в Україні», – написав Прайс у своєму Твіттері.

Форум відкривається у новій реальності: Росія – під безпрецедентними санкціями із боку Заходу. Країну залишили сотні провідних світових компаній та брендів. За оцінками Світового банку, падіння ВВП РФ цього року складе близько 9 відсотків. Нова економічна дійсність у Росії, можливо, назавжди, визнає глава Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна.

«Усім очевидно, що, як і раніше, не буде. Ми вже повторюємо це як таку банальну фразу: не буде, світ змінився. А що не буде, як і раніше? Зовнішні умови справді змінилися надовго, а то й назавжди. І значно змінилися», – сказала Набіулліна під час виступу в рамках форуму.

Про західні санкції, а також про продовольчу кризу планує говорити у своєму виступі у п’ятницю Володимир Путін. Він уже надіслав учасникам письмове звернення, в якому розкритикував Захід за нібито нелегітимні санкції. При цьому тему війни в Україні на форумі всіляко уникають.

«Росіяни із самого початку намагалися звести до мінімуму втрати, пов’язані з конфліктом, називаючи це не війною, а “спецоперацією”. Це лише один приклад. Друге – для нас на Заході дуже важливо розуміти, що певною мірою вони справляються із санкціями. Це стосується не всього, але примітно те, що зростання цін на нафту дозволило їм зберегти досить значний приплив грошей. На мій погляд, якоюсь мірою ми переоцінили санкції, ми очікували, що вони будуть сильнішими. Російська економіка, безперечно, піде на спад. Окреме питання – якою мірою це вплине на військові показники Росії та стратегічне планування Кремля. Це належить побачити», – зазначив у коментарі «Голосу Америки» Дональд Дженсен, директор з Росії та Європи в Інституті Світу США.

Істотним посиленням санкцій стала б повна заборона на імпорт енергоресурсів із Росії, проте експерти визнають, що зараз це малоймовірно.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.