UKRjizn.com
Image default
Авто

Поїздка до Туреччини автомобілем через Грузію в 2022 році

Поїздка до Туреччини автомобілем через Грузію в 2022 році

30.06.2022

Багато водіїв хочуть спробувати свої сили і дістатися Туреччину на автомобілі через Грузію. Щоб зробити це захоплююче подорожПотрібно проїхати 3700 км за маршрутом: Москва – Ростов – Владикавказ – Верхній Ларс – Тбілісі – Батумі – Самсун – Корум – Анталія. поїздка на автомобілі

Бажано залишати Росію не поодинці, а у складі невеликої команди, що дотримується тих самих інтересів, оскільки в дорозі може статися будь-що. Переміщаючись незнайомою територією на кількох автомобілях, завжди простіше вирішити будь-яку проблему. Віза до Росії для громадян Росії не потрібна.початок подорожі

Від Москви до Тбілісі цілком реально дістатися за 3 дні. Протягом першого дня можна проїхати 1100 км, заночувати у Ростові-на-Дону та наступного дня проїхати ще 700 км до Владикавказу.

маршрут від Москви до Ростова-на-Дону

Дорога на карті від Москви до Ростова-на-Дону

дорога від Ростова-на-Дону до Владикавказу

Маршрут на карті від Ростова-на-Дону до Владикавказу

Щоб довго не шукати в подорожі місце для нічлігу, бажано заздалегідь закачати в навігатор Навітел. У цьому додатку є карти з готелями. Також можна забронювати номер через booking.com.

На проміжку від Москви до Ростова-на-Дону дорожнє покриття непоганої якості, оскільки це частина федеральної траси М4 «Дон».

траса М 4 «Дон»

Вид на трасу М 4 «Дон»

На проміжку від Ростова до Владикавказу (E115/E117) краще використовувати GPS-навігатор з картами РФ від компанії «Навітел». Дістатися до Грузії простіше, якщо рухатися головною дорогою, орієнтуючись на дорожні покажчики на Владикавказ.

На проміжку траси від Москви до Воронежа існує 7 платних ділянок, на яких вартість проїзду для легкових автомобілів складає до 700 руб. За Воронежем платні ділянки траси закінчуються, а разом із ними і якісне покриття дороги.

На проміжку від Ростова до грузинської території у 2022 році платних ділянок поки що не буде. У Краснодарському та Ставропольському краї багато постів ГБДД, тож краще не розганяти автомобіль до граничної швидкості.

Радимо переглянути відео: перетин кордону Грузії з Туреччиною.

Заправка авто та харчування

Найдешевше паливо (якщо розглядати лише перевірені бренди) – на проміжку від Москви до Владикавказу. У поїздці бажано заправлятися на АЗС мережевих брендів типу ТНК, Роснефть та ін.

заправка ТНК

Рекомендується не заїжджати на невідомі АЗС, оскільки поїздка може бути зіпсована несподівано поганим паливом.

По всій трасі М 4 «Дон» величезна кількість ресторанів, кафе, чебуречних та інших закладів громадського харчування. Якість їжі в них може коливатися в межах. Щоб не ризикувати власним шлунком, краще їсти їжу, приготовлену перед поїздкоюабо скористатися одним із кафе при АЗС.

Перед проходженням грузинського кордону можна поміняти рублі на долари для вигіднішого обміну всередині країни на скрині. Можна розплачуватися банківською карткою, в тому числі при бронюванні готелю на ніч. Оскільки для російського автолюбителя Грузія – країна невідома, то краще не ночувати у сумнівних мотелях та готелях.

обмін рублів на долари

КПП Верхній Ларс

При в’їзді на російсько-грузинський кордон необхідно пред’явити закордонний паспорт, а після перевірки та огляду авто можна проїхати через нейтральну територію до грузинського кордону. На митниці не варто розповідати про бажання відвідати Туреччину, інакше будуть великі проблеми. Ціль поїздки – туризм.

На КПП Гудаурі проставляються позначки у паспорті, в цей же час здійснюють стандартний допит (що везеш, скільки грошей при собі, чи є наркотики та зброя) після чого можна проїхати на територію Грузії.

КПП Верхній Ларс

Так виглядає КПП Верхній Ларс

Якщо ви хочете швидко пройти митницю, краще це робити вночі. Якщо вас цікавить місцевий пейзаж, то проходьте КПП вдень. Але будьте готові до того, що милуватися природою доведеться протягом усього дня, оскільки вдень на пункті збирається велика черга.

Найбільше черг на кордоні з Грузією буває у серпні, коли багато туристів їдуть у відпустки.

Страховка для в’їзду машиною до Грузії

При в’їзді автомобілем до Туреччини потрібно буде оформити страховку.

  1. Можна зробити страховий поліс безпосередньою на кордоні.
  2. Можна оформити в електронному вигляді на tpl.ge/ru.

На авто по Грузії

Рух у Грузії правостороння, а максимально допустима швидкість для населених пунктів становить 60 км/год, за їхньою територією – 70 км/год, на автомагістралях – 90 км/год. Дорожнє покриття між великими містами Грузії європейської якості, на решті ж ділянок залишає бажати кращого. Написи на дорожніх знаках виконані грузинською мовою та продубльовані англійською.

дорога у Тбілісі

Визначні місця позначені знаками коричневого кольору. Місцеве населення Грузії віддає перевагу своєрідному стилю водіння, тому якщо ви переміщаєтеся автомобілем, взятим на прокат, краще не покладатися на здоровий глузд, а уважно спостерігати за дорогою. У Тбілісі дорога схожа на всі європейські покриття: рівна із чітким нанесенням розмітки на ній. У цьому місті варто зупинитись для повноцінного відпочинку.

Невеликий номер у простому готелі можна зняти за 25-27 доларів. За ці гроші вам нададуть приміщення, в якому знаходяться: двомісне ліжко, телевізор, душова кабінка та інші радощі, необхідні в таких поїздках.

Наступний етап просування вперед – Тбілісі-Батумі. Автобан від Тбілісі у бік Батумі непоганої якості. По дорозі між містами видно красиві гори та ущелини, але не стоїть у процесі розглядання не властивого для Росії краєвид випускати з уваги спідометр. Щойно стрілка на ньому покаже перевищення дозволеного, з’явиться грузинська патрульна. авто.

Штраф за перевищення швидкості у Грузії складає 20 ларі (600 руб.), Розмова по телефону за кермом обійдеться в 10 ларі (300 руб.). За європейськими мірками це мінімальні штрафні санкції, але місцеве населення вважає їх цілком жорсткими.

дорога Тбілісі-Батумі

Таких АЗС як “ВР” на території Грузії ні, тому доведеться задовольнятися заправкою на “ЛУКОЙЛ”.

На заправних станціях «ЛУКОЙЛ» можна не лише заправити автомобіль, Але і помити його всього за 6 ларі (180 руб). Вартість А-95 – приблизно 2,15 ларі (50 руб.), Ціна дизельного палива – 2,10 ларі за 1 л.

АЗС «ЛУКОЙЛ» у Грузії

Виїзд з Батумі та грузинсько-турецький кордон

Набережна Батумі особливо гарна з настанням темряви.

Статуя «Love», зроблена у вигляді чоловічої та жіночої фігур, збирає біля себе величезну кількість туристів. Кожна з фігур рухається своєю орбітою, перетинаючи між собою 1 раз на 10 хвилин. У цей момент дві фігури зливаються в єдине ціле.

Дивіться у відео: рушійна статуя “Алі та Ніно” в Батумі.

Перед виїздом з Батумі до Туреччини бажано добре відпочити та заправити повний бак пального, тому що після перетину митниці вартість бензину збільшиться мінімум у 1.5 рази.

Для того, щоб потрапити з Росії до Туреччини через грузинську територію необхідно подолати КПП Сарпі. Процедура проходження митниці на всіх пунктах практично не відрізняється: ті самі питання (мета перебування в країні, чи є при собі зброя, наркотики тощо), ретельний огляд автомобіля, перевірка документів. Приблизно через півгодини можна пройти митний контроль та продовжити поїздку.

Існує 3 прикордонних КПП на кордоні Грузії та Туреччини:

  • Сарпі,
  • Карцахи,
  • Валі.

До останніх двох треба їхати через Боржомі та Ахалціхе.

КПП Сарпі

Місцезнаходження КПП Сарпі

КПП Сарпі

Митні правила при в’їзді Туреччину

При в’їзді та виїзді з Туреччини іноземним громадянам дозволяється провозити деякі товари для особистого користування без сплати мита та заповнення митної декларації. Дозволені товари для ввезення: тютюнові вироби (не більше 600 шт. сигарет), алкогольні напої (2 л. міцністю до 22% та 1 л. – понад 22%), чай, кава, шоколад, вага яких не перевищуватиме 1 кг. Якщо ви ввезли на територію митниці ноутбук, фотоапарат, відеокамеру та спортивне спорядження (все в 1 екземплярі), то претензій з турецької сторони не буде.

Іноземцям, які прибули в країну для пошуку роботи або навчання, дозволяється ввезення авто або придбання його в інших іноземних громадян на строк перебування у Туреччини. Є 3 способи використання автомобіля на території країни:

  • ввезений власний;
  • набутий у дилера;
  • куплений у іншого іноземця.

Зверніть увагу на відео: як орендувати автомобіль у Туреччині.

Управляти безмитним авто дозволяється власнику та членам його сім’ї. Закон дозволяє гарантувати, що все автомобілі повернуться назад до своєї країни і не будуть продані турецьким громадянам.

При ввезенні автомобіля в Туреччину потрібно отримати документ, що дозволяє провезти машину через кордон, та митну ліцензію на провезення авто.

Рекомендуємо подивитися: корисні поради для подорожуючих територією Туреччини на своїй машині.

https://www.youtube.com/watch?v=3E0K3oBNlzY

Турецька сторона

На території Туреччини дозволяється переміщення на машинах по місту зі швидкістю 60 км/год, а за його межами – до 90 км/год. Дорога від Грузії до кордону з Туреччиною (До міста Самсун) чудова, тому можна сміливо розвивати швидкість до 100 км/год і не переживати, що тебе зупинять. В цьому Росія дуже відрізняється від Туреччини.

Після Самсуна починають з’являтися АЗС «ВР», на яких можна не лише заправитися, а й перекусити, відпочити у припаркованій машині. Після відпочинку можна сміливо виїжджати на Анкару.

АЗС

Туреччина чудова тим, що готель для повноцінного відпочинку можна легко знайти через booking.com практично в кожному місті.

Відстань від Анкари до Анталії складає 500 км, які можна легко подолати чудовою трасою D695 і до ночі опинитися в кінцевій точці подорожі на автомобілі.

траса D695

Гарний вид на краєвид з траси D695.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.