UKRjizn.com
Image default
Податки

Податки для підприємців у 2020 році в Україні

Податкова система – частина системи управління, від якої залежить поповнення державної казни і добробут народу. При виборі виду підприємницької діяльності кожному ФО-П дається право на визначення виду оподаткування. Займаючись бізнесом за загальною системою, фізособа платитиме податки повним заходом, обравши спрощену-податки для підприємців у 2020 році в Україні передбачають сплату єдиного податку.

Податки для підприємців

Нові податки, передбачені законодавством України

На початку 2020 року заплановано зростання мінімалки до 4961,5 грн. Внаслідок цього відбудеться автоматичне збільшення ЄСВ та єдиного податку:

 • сума страхового внеску стане рівною 1092 грн.;
 • max показник оподаткування досягне показника 74422 грн.

Сума вище зазначеної цифри не обкладається ЄСВ. З інформаційних джерел стало відомо, що уряд України планує скасувати всілякі межі і стягувати внески з будь-яких сум. Перші зміни відчують підприємці 2 групи. Разом із зростанням заробітної плати зростуть штрафи.

Приміром:

 • використання праці, неофіційно займається діяльністю працівника, неправильне ведення табелю робочого дня, порушення вимог Кзпп тягне за собою штрафні санкції в сумі 148845 грн.;
 • невірне нарахування зарплати, ігнорування термінів її виплати, відмова в допуску до перевірки контролюючих служб для проведення перевірки, загрожує штрафом в 14884 грн.;
 • виявлення факту не надання працівнику відпустки, пільг (за їх наявності) передбачає штраф у сумі 49615 грн.;
 • не допуск до перевірки інспектора з праці – 496150 грн.

Наступного року основна робота фахівців податків органів буде пов’язана з виявленням недобросовісних підприємців.

Налоги для предпринимателей

Який податок платить приватний підприємець в Україні в 2020 році?

Внесення змін до чинного Кодексу або прийняття нового закону відразу відіб’ється на діяльності приватних ІП. Податки для єдинників в Україні зростуть, але незначно. Попередні розрахунки показують, які зміни податків в Україні відбудуться, і які суми доведеться відраховувати щомісяця:

 • 1 група ІП залежно від зміни прожиткового мінімуму стануть відраховувати щомісячні внески в сумі 201-214-221 грн. відповідно;
 • 2 Група ІП платитиме 20% від мінімалки, встановленої законодавства (у грошовому еквіваленті сума становитиме приблизно 900 грн.);
 • 3 група підприємців платитиме різні податки (ФО-П, Що працює з ПДВ заплатить 3% від прибутку, без ПДВ – 5%).
 • Для 4 групи (с/г виробників) передбачені інші види податків. При цьому не виключені пільги, якими підприємці будуть приємно вражені.

Згідно з останніми нововведеннями в Податковому кодексі (далі ПК) стало ясно, що в 2020 році приватний підприємець заплатить податки для ФОП в 2020 році в Україні в наступному процентному співвідношенні:

 • податок на додану вартість – 20%;
 • податок на прибуток підприємства – 18%;
 • ПДФО-18%;
 • ЄСВ-20%.

Володіння знаннями про обов’язкові та фіксовані суми податки дозволить мінімізувати кількість порушень і штрафних санкцій.

Види прибутку, що не враховуються при оподаткуванні

У наступному році особливих змін щодо податку на прибуток підприємства не передбачається. При сплаті податків не варто враховувати прибуток наступного роду:

 • Отримання власності у спадок близькими родичами (1 і 2 Порядку).
 • Особисті вклади і заощадження, передані Ощадбанку СРСР до 1992 року.
 • Дохід від продажу особистого транспортного засобу (одного) протягом одного календарного року.
 • Прибутку від продажу власності протягом одного року. Всі наступні продажі нерухомості будуть обкладатися податком 18%.

Також податок не сплачується організаціями та особами, які реалізують державні програми в життєво важливих сферах економіки. Згідно з нормами законодавства, для них діє особливий порядок сплати податків. Як правило, для них передбачаються пільги.
Це деякі ситуації, при яких не передбачена сплата податку. Насправді кількість обмежень набагато більше. Ознайомитися з ними можна на законодавчих інформаційних сайтах. Насправді кількість обмежень набагато більше. Ознайомитися з ними можна на законодавчих інформаційних сайтах.

Податки для 4 групи підприємців

Зазначена група ІП виділяється в Податковому Кодексі окремо. До 2015 року підприємці платили тільки сільгоспподаток. У 2016 році уряд прийняв рішення про звільнення сільгоспвиробників від сплати внесків за землю та використання водних ресурсів. Воно діє по сьогоднішній день.

індекс інфляції

Терміни сплати податків у новому 2020 році

Терміни виплат передбачені чинним законодавством. Їх ігнорування тягне адміністративну відповідальність.

Термін сплати податків для платників 1 групи – до 20 числа кожного місяця, наступного за звітним. Безвідповідальним і неуважним підприємцям рекомендується внести гроші авансом на весь рік або за півріччя. У разі збільшення податкових внесків в кінці року доведеться доплатити необхідну суму і бути спокійним за виконання зобов’язань перед державою.

Нове для підприємців правило в Україні передбачає звільнення від сплати податків за умови відсутності у них найманих працівників. Незважаючи на це, подання нульових декларацій є обов’язковим. У разі тривалого лікування або відпустки підприємець також може бути звільнений від сплати податків. При цьому до нульової декларації слід додати копію лікарняного листа чи іншого документа, що підтверджує факт тимчасового припинення підприємницької діяльності.

Третя група ІП сплачує податки протягом 10 днів з моменту подання декларації до контролюючих органів.

Володіння повною інформацією про систему оподаткування, допоможе відповісти на питання, який податок сплачує приватний підприємець в Україні. Сумніваєтеся у власних знаннях, скористайтеся допомогою юриста.

Кардинальні зміни ПК у 2020 році

Як і в інші роки, підприємцям варто приготуватися до законодавчих нововведень. Прийняття нових законодавчих актів показало, що в 2020 році з’явиться нова група платників податків. У майбутньому податок для приватних підприємців 2020 в Україні платитимуть особи, які займаються у сфері комп’ютерних та інформаційних технологій. До них відносяться ІП, що надають послуги:

 • консультування у сфері інформаційних технологій;
 • програмування;
 • створення комп’ютерних ігор;
 • оброблення інформації.

Для нової групи платників податків передбачено деякі обмеження. Головними з них є неможливість працевлаштування найманих працівників та надання звіту з сумарною річною прибутком не менше 7 000000 грн. рік.

Оподаткування пенсій

Багато приватних осіб, займаються підприємницькою діяльністю будучи пенсіонерами. Тому податок на ФОП в 2020 році в Україні як ніколи хвилює осіб похилого віку. На даний час законопроект щодо оподаткування пенсійних виплат в Україні не прийнятий. Одні вважають, що з пенсіонерів не порядно стягувати податок, інші впевнені, якщо особа отримує дохід з боку, він повинен сплачувати податок у державну скарбницю. Що буде в майбутньому, стане відомо в січні-лютому 2020 року.

Чи змінюватимуться ставки у 2020 році?

ІП, що займаються продажем спиртних напоїв і тютюнових виробів, а також іншими видами діяльності цікавить питання: чи будуть збільшені ставки в наступаючому році. Фахівці стверджують, що підвищення мінімального прожиткового рівня і мінімалки тягне за собою зміни ставок у бік збільшення. У 2020 році варто очікувати таких змін:

 • поріг акцизної ставки досягне 20%, що передбачено вимогами ЄС, протягом року вона збільшиться ще на 9% (середня вартість тютюнових виробів підвищиться на 6 грн.);
 • екологічні збори зростуть до 10 грн./ґатунок;
 • податок на видобуток корисних копалин (залізної руди) стане вище на 0,8%;
 • податок на використання лісових ресурсів збільшиться в половину.

З новими ставками приватні підприємці ознайомляться на початку нового року. У цей період стануть відомі терміни сплати податків.

Штрафи за порушення вимог законодавства

Збільшення податків і зборів тягне за собою підвищення штрафів. Якими вони будуть у 2020 році пропонуємо ознайомитися просто зараз:

 • торгівля спиртним і тютюновими виробами без ліцензії або акцизних марок загрожує штрафними санкціями в розмірі 50-200 неоподатковуваних мінімумів, вдруге – 200-600 з можливою конфіскацією товару і позбавленням ліцензії;
 • недотримання Правил торгівлі найманими працівниками тягне за собою штраф у розмірі 100-400 неоподатковуваних мінімумів.

Тому на запитання, що чекає підприємців у 2020 році влада однозначно відповідає: за умови дотримання вимоги законодавства ІП очікує прибуток і сприятливі умови для бізнесу. В інших ситуаціях, проблеми з податковими органами та адміністративні штрафи.

На завершення

У 2020 році в Податковому Кодексі відбудуться деякі зміни. Нове для підприємців в Україні є збільшення податків зі ставками, а також адміністративних штрафів. Крім цього, в новому році з’явиться нова група платників податків, завдяки якій очікується суттєве поповнення державної скарбниці. Іншим нововведенням є позначення категорій осіб, звільнених від сплати податків. Ознайомитися зі змінами до ПК 2020 року можна на законодавчих сайтах.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.