UKRjizn.com
Image default
Гороскоп

Податкова пільга з прибуткового податку 2021 в Україні

Правова неграмотність позбавляє людину можливості не платити державі досить значні суми, а органи, які займаються нарахуванням виплат, не поспішають нагадувати платникам податків про привілеї і бонуси, що поки збереглися за ними за законом. В Україні кожна працююча офіційно людина віддає державі більше 20% свого доходу. Податкова соціальна пільга – 2021 покладається тільки громадянам, зарплата яких не перевищує встановленого ліміту.

Податкова соціальна пільга 2021

Законодавчі терміни, що визначаються підрахунками

Відкриваючи портал з правових знань, можна відразу наштовхнутися на твердження, що ПСП покладена будь-якому платнику податків, однак насправді вона практично нікому вже не покладена. Мінімальна зарплата становить 6 тис. грн., а наприкінці року збільшиться до 6,5 тисяч. Це означає, що будь-який роботодавець не може платити офіційно оформленому працівникові менше покладеної суми. Можливо, серед тих, хто знаходиться в сірій зоні, і є люди, згодні працювати за мізерну зарплату, але вони не платять податків державі, а значить, не можуть використовувати ПСП.

Пільга на прибутковий податок, покладається пересічному українцю без додаткових звань і статусів тільки в разі, якщо його зарплата не перевищує встановленого ліміту. Його розмір визначається шляхом проведення простих арифметичних дій. ПМ (змінився в січні 2021 року і досяг аж 2,2 тис.грн.), множиться не на 50%, як це все ще стверджується в застарілих торішніх статтях, а на коефіцієнт 1,4. Отриманий результат округляється до десятків-і перед платником податків виникає сума в 3180 грн, оскільки ПМ – це 2270 грн.

Претендувати на її отримання можна за умови, що в податковій декларації за місяць фігурує сума, що не перевищує встановленого ліміту. Це може бути зарплата, одноразова виплата, компенсація або винагорода, будь-який дохід, який в законодавстві вважається прирівняним до заробітної плати. Податкова пільга 2021 року в Україні (якщо йдеться про ПСП) дорівнює 1135 гривень (ПМ, помножений на 50%), а граничний мінімум, що дає право на її отримання 3180 грн (ПМ х на коефіцієнт 1,4).

Якщо у громадянина України є інші прерогативи, що дозволяють отримати податкову пільгу, вони визначаються такими ж простими обчисленнями. Є таблиці, регулярно публікуються на бухгалтерських сайтах, наприклад, ПСП на дітей, до яких виплат застосовуються бонуси і довідник податків на з/п, які можна завантажити і використовувати для проведення власних, незалежних підрахунків.

Хто може претендувати

Податкова пільга з прибуткового податку 2021 в Україні не покладається ні тим, хто отримує стипендію або грошові кошти з бюджету (військовослужбовці), ні підприємцям або тим, хто намагається вижити самостійно і займається якоюсь незалежною діяльністю. Податковий кодекс України визначає єдино можливий варіант отримання ПСП – якщо він у січні 2021 року отримує 3180 грн, і це – єдиний дохід, який зафіксований у декларації ПДФО.

Податкова пільга 2021

У ПКУ немає заборони на застосування пільги пенсіонерами (в Україні з пенсій вираховують податки, якщо вона перевищує встановлений мінімум).

Один з батьків може претендувати на застосування 2-х і більше дітей. Приклад податкової пільги з прибуткового податку в 2021 році в Україні для щасливого батька (або матері) – 3180 х кількість дітей. Однак зміна мінімальної зарплати до 6000, а потім до 6500 тис. гривень дозволяє уряду спритно обійти Податковий кодекс і практично нікому не надавати податкові пільги.

В ідеальній державі податкова соціальна пільга на трьох дітей становила б 3 180 х 3 =9540 грн (якщо батько отримує мінімалку, державі довелося б доплачувати з казни. Однак саме на такий випадок і передбачений розрахунок з використанням ПМ, нехай навіть і помножений на підвищуючий коефіцієнт. В результаті батько або мати двох і більше дітей не можуть претендувати на пільги з прибуткового податку на дітей в Україні, і це практично однозначно:

  • мінімалка свідомо більше встановленого ліміту;
  • роботодавець в Україні не може платити офіційно оформленому працівнику менше МЗП;
  • отримуючи мінімальну зарплату, платник податків позбавляється можливості застосування ПСП, тому що величина його доходу перевищує граничний розмір доходу, встановлений для її надання;
  • тут виявляється зайвим навіть спеціальне застереження про можливість отримання ПСП тільки одним з батьків, тому що другий виявляється точно в такій же ситуації.

Бухгалтерські портали прямо стверджують, що переважна більшість громадян країни, які працюють з офіційним працевлаштуванням, не може претендувати на будь-яку ПСП, з дітьми або без, з будь-якими іншими привілеями. Вона існує тільки для тих, хто отримує мінімум, платити який не можна за трудовим законодавством. При цьому заздалегідь обмовляється, що військовослужбовці та студенти не мають права на податкову пільгу, і це не випадково, тому що виплати з казни цим категоріям населення настільки мізерні, що право на неї закладено вже в початковому їх розмірі.

У кого ще збереглося право

У розвинених країнах податкова пільга розрахована на реальну величину зарплати і приносить батькам дітей істотні послаблення. У Росії кожен з батьків може претендувати на щомісячний НВ, за умови подачі заяви до податкової інспекції. Це-дійсно фінансове послаблення, яке надає держава. Поки в Україні були адекватні ціни, а разом з ними і нижчий ПМ, у деяких категорій населення з’являлося право на преференції з податків.

Податкова соціальна пільга

Нинішнє законодавче визначення давно застаріло, але ніхто не збирається його змінювати, оскільки держава розраховує на поповнення скарбниці виключно податками. І це незважаючи на багаторазові і глибокі трансформації, перманентно вносяться народними обранцями в ПКУ.

Однак при уважному вивченні правових тонкощів і нюансів, можна виявити, що права на отримання пільги все ж збереглися у окремих категорій осіб, за умови багаторазового збігу заздалегідь обумовлених складових. Наприклад:

  1. Якщо працівник працює на півставки, а основна зарплата знаходиться на рівні МЗП. Зараз мінімалка становить 6 тис. Грн. 0,5 ставки-це 3 тисячі, що менше, ніж мінімум в 3180. Починаючи з грудня поточного року, коли мінімалка зросте до 6,5 тис.в національній валюті, вони це право втратять (6,5: 2 = 3 250, а це більше, ніж 3180).
  2. Податкова соціальна пільга на двох дітей (і навіть більше), за твердженням сайту Бухгалтер. ЮА, надається в тому випадку, якщо їх щомісячна зарплата не перевищує збільшеного ПД. Тобто, 3180х2+6360 – значить, зараз одержувач МЗП має право на ПСП, але з грудня може його втратити. Всі, хто отримує більше, можуть спробувати отримати ПСП, зробивши підрахунки, але за умови, що дітей більше двох.
  3. Податкова пільга з прибуткового податку при звільненні в Україні ще менш реальна, ніж інші. Щоб її отримати, потрібно пропрацювати в календарному місяці стільки, щоб до виплати було менше ПД (3180 грн). Але тільки 3 приводу такої роботи визнаються поважними – працівник був у відпустці без збереження утримання, доглядав за дитиною до досягнення 3-х років, або його робочий час було скорочено роботодавцем з поважної причини (наприклад, призупинення діяльності).

Уважне вивчення законодавчих тонкощів дозволяє знайти деякі шляхи отримання з держави їм же встановлених прерогатив і бонусів. Однак ПСП залишає середньостатистичному українцю мінімальні шанси в протистоянні з системою. Навіть номінальний дозвіл отримувати ПСП при сумісництві з будь-якого з місць роботи, заздалегідь продумано і обмежено умовою, що сумарна зарплата не перевищує граничного доходу – а це вже з галузі наукової фантастики.

Збирати документи

Кожна публікація на цю тему містить докладний опис пакету документів, які доведеться збирати платнику податків для надання ПСП. Зараз, при мінімальних шансах (як пишуть бухгалтерські сайти, їх немає у переважної більшості), простіше послатися на постанову Кабміну України 11-річної давності, за №1227, в якому розписаний порядок і документи, необхідні для надання податкового вирахування.

Звернутися до цієї постанови доведеться і деяким інспекторам податкової, давно не займалися подібними заявами. Ті, хто постарше ще пам’ятають часи, коли за ПСП зверталися.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.