UKRjizn.com
Image default
Податки

Податкова пільга з прибуткового податку 2022 року в Україні

Якщо спиратися на інформацію з підпункту 169.4.1 ПК України ПСП, то вже на початку літа цього року вже певна сума нараховуватиметься до загального доходу чи заробітної плати людини. Пільга може бути зарахована разом із заробітною платою на підприємстві. Податкова пільга з прибуткового податку 2022 року в Україні в обов’язковому порядку нараховуватиметься багатодітним сім’ям за підвищеними тарифами. Додатково пільги на початку цього літа все також належать кільком соціальним групам в Україні. Щоб бути в курсі подій, що стосується ПСП у 2022 важливо ознайомитися з нововведеннями у законодавчих актах держави.

Загальні відомості

Якщо зарплата складається із суми нижче за прожитковий мінімум 2481 грн, то податкова пільга нараховується разом із заробітком. Сума ПСП перед зарахуванням ретельно розраховується у податковій службі. Суму множать на коефіцієнт 1,40 та заокруглюють до 10 грн. У ПКУ чітко описано, яким чином нараховується пільга на прибутковий податок не пізніше звітного місяця працівникові, який сплачує податкові відрахування державі.

Важливо! З початку 2022 року до цього дня ПСП може нараховуватися працездатній людині з розрахунку її прожиткового мінімуму. Мінімальний заробіток громадянина України на сьогодні – 2481 грн.

Для працюючих батьків ПСП буде залежати від кількості дітей у сім’ї. Цю суму буде нараховано після розрахунку – спочатку множиться граничний розмір заробітку на коефіцієнт.

Які пільги доступні українцям

Якщо звернути увагу на суму прожиткового мінімуму українця, яка може бути нарахована працездатній людині, то з 1 січня цього року граничний дохід від ПСП складатиме 3470 грн (2481*1,4). А ось податкова пільга з прибуткового податку при звільненні в Україні нараховуватиметься колишньому співробітнику підприємства за умови дотримання останнього податкового періоду за місяць, у якому платника податків відрахували, або він пішов за власним бажанням. Яка із СНЛ вже доступна українцям цього року:

 • 100% стандарт;
 • 150% із підвищенням;
 • 200% підвищена.

Найменша ПСП на сьогодні становить суму 1240.5 грн. Її може отримати робітник із заробітком, який не перевищує суми в 3180 грн. Пільги з прибуткового податку на дітей в Україну можуть бути підвищені від 150% та 200%, якщо сім’я багатодітна.

За утримання неповнолітніх 2-3 дітей можна отримати 150% та 200% податкову соціальну виплату разом із заробітком щомісяця. Якщо граничний дохід до 2481 грн, то за наявності дитини можна претендувати на суму 3470 грн, до якої вже включено зарплату. Це фіксована сума граничного доходу працюючим людям, які мають дітей у 2022 році) помножена на кількість дітей у сім’ї.

Як розраховується сума пільги:

 • 3470 помножити на 2 і в результаті виходить 6940 грн – це для сім’ї з двома дітьми;
 • податкова соціальна пільга на трьох дітей становить 3470 і треба її помножити на 3. У результаті вийде 10410 грн;
 • якщо чотири дитини в одного з батьків, то розрахунок такий самий. Спочатку треба помножити суму 3470 на 4. У результаті вийде виплата розміром 13880 грн.

З цього року платники податків, які мають більше двох дітей, яким до 18 років, можуть отримувати пільги, спираючись на закон пп.169.1.2 ПКУ. Схема виплати становитиме така сама, як у попередньому варіанті. Спочатку 1240,5 повинна помножитися на число дітей. У результаті вийде виплата зарплати разом із соціальною пільгою.

Якщо, наприклад, жінка працює, маючи при цьому двох неповнолітніх дітей на вихованні, сума буде фіксованою в 6500 грн. Це означає те, що сума 6500 нижче за граничний розмір доходу для застосування ПСП (6 940 грн). Податкову соціальну пільгу на двох дітей буде нараховано за певною схемою. Приклад цього розрахунку такий: спершу із 6500 заробітку, з якого утримуватиметься соціальна виплата, потрібно обчислити 1240,5 грн заздалегідь помножене на два, тобто 2481 грн. Мати з двома дітьми отримає пільгу у розмірі 4019 грн за розрахунком ПСП.

Найменша офіційна зарплата в Україні цього літа дорівнює 6500 грн. Починаючи з 1 жовтня цього року вона стане вищою на 200 грн і дорівнюватиме 6700 грн. Приклад податкової пільги з прибуткового податку у 2022 році в Україні:

 • з неповноцінним відпрацьованим графіком або неповним робочим днем, скороченим з тієї чи іншої причини. Виплата становитиме не вище 3470 грн;
 • якщо у батька є право отримувати «дитячі» соціальні пільги, то виплата 3470 грн розраховуватиметься за певною схемою у податковій службі України. З огляду на інформацію вище, батько двох дітей отримуватиме 6940 грн. Якщо у сім’ї троє дітей, то виплата становитиме 10410 грн. А суму 13880 грн буде надано багатодітному батькові на чотирьох дітей. Далі схема розрахунку виплати є аналогічною.

Податкова пільга з прибуткового податку 2022 року в Україні

Важливо розуміти, що граничний податок дозволяє отримати соціальну грошову суму від держави громадянинові України за наявності неповнолітньої дитини. Розмір грошової виплати визначають із розрахунку із суми 3470 грн на одну дитину. Якщо у людини троє дітей, то ПСП становить 3721,5 грн. Граничний дохід для отримання цієї пільги не повинен перевищувати 10410 грн. Якщо у дитини два батьки, то для другої виплата вже становитиме 3721,5 грн, а гранична сума доходу – 3470 грн.

Варто знати! Відповідно до ПКУ на сьогодні є певні категорії робочого населення, які повноправно можуть отримувати соціальні галогові пільгові виплати від держави у 100% від загальної пільги у 1240,5 грн.

У разі, якщо мати одинак ​​або батько, опікун, піклувальник та батько дитини-інваліда хоче отримувати ПСП, то у 2022 році цей вид доходу також їм покладено за законом. Виплата становить 150% загального доходу українця. Сума, яку можна отримувати на дитину, щомісяця становить 1860,75 грн.

Перелік категорій громадян, яким показано пільги

Податки на соціальні виплати працівникам вважаються елементом конкретизованої суми. У такому випадку однозначно виділити категорії осіб, яким нараховуватимуться податкові кошти, не вдасться. Для отримання такої інформації слід вивчити відповідні статті податкового кодексу України або записатись на консультацію до податкової.

 • Для того щоб відповісти на запитання, яка податкова пільга з прибуткового податку 2022 року в Україні слід звернутися до статей українського кодексу. Для виявлення того моменту, що особа може претендувати на пільгу, важливо звернутися до відповідних статей ПКУ, оскільки не всі громадяни можуть претендувати на ці суми. Для різних категорій осіб існує певна податкова пільга 2022 року в Україні. відрахована від його граничного рівня заробітку:
 • якщо людина є ветераном праці;
 • передпенсіонер та людина пенсійного віку;
 • батько чи мати, які мають більше двох дітей;
 • особа, яка отримує пільги за однією з груп інвалідності;
 • чорнобилець;
 • член сім’ї військового та людина, яка проходить (або вже її пройшла) військову службу;
 • неповнолітній член сім’ї військовослужбовця, який втратив годувальника.

Трапляється, що, надаючи декларація про отримання податків закон орієнтується як на об’єкт, але в суб’єкт теж. Якщо людина має автомобіль, то надаються вимоги до ТО машини. Український ПК дозволяє отримати пільги та юридичним особам. Правила отримання за показаннями:

 • знижується ПДВ до 10% при виробничому процесі, найменування, які затвердили влада країни;
 • у разі зменшення страхових виплат;
 • якщо є можливість використовувати пільгу для підприємства, де дотримується спецрежим.

Висновок

ПСП буде нараховувати податкова служба тільки до суми заробітку. Роботодавець повинен отримати відповідні документи з підписами та заяву від працівника, який претендує на пільгові виплати. Якщо раніше працівник не подавав документи і не користувався пільгами, то нині він може звернутися до бюро, де розраховують і ведуть облік коштів. Також у людини має бути заява від ТОВ «МБС» та документи.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.