UKRjizn.com
Image default
Податки

Податкові правила на 2020 рік переписали для України: найважливіше

Кожна людина, яка проживає в Україні, платить обов’язковий платіж-податок. Сума, правила стягнення цих платежів, список податкових зборів щороку змінюється. Але одне залишається незмінним – стягнення податкових зборів з мінімальної зарплати.

Кнопка клавіатури "податок"

Це означає: кожна працююча людина отримує зарплату з урахуванням вирахування всіх податків. Але існує мінімум доходів,який не оподатковується. Існують різні види зборів. Зараз всіх українців цікавить питання, податки в 2020 році в Україні, які зміни відбулися?

Трохи про податки в загальних рисах

Для початку визначимо, що таке податок. Це – платіж, що стягується державою в обов’язковому порядку з метою забезпечити сфери держави, місцевої влади. Українці платять податки за покупки в магазині, частина суми від заробітної плати також йде в державну казну.

Є два основних види податків: місцеві, державні. Правила, суму першого виду зборів встановлюють місцева влада, ці гроші йдуть на забезпечення районних, обласних центрів. Є другий вид податків-загальнодержавні, які регулюються урядом, доходи від податків йдуть в загальну казну.

Всі маніпуляції, що проводяться з податками, обумовлені Бюджетним кодексом країни.

Загальна ставка податків в Україні і країнах ЄС

До податкових зборів, що йдуть на поповнення скарбниці, входять податки на:

 • прибуток від продажу товарів, сировини, вироби, це дохід на прибуток для підприємства;
 • доходи працюючих українців;
 • додану вартість (частина вартості товару, послуги, сплачується податок під час покупки товарів, іншими словами назва податку – ПДВ);
 • екологія;
 • користування надрами;
 • мито державі;
 • рентна плата.

Кожен українець також сплачує податкові збори, коли перший раз реєструє свій автомобіль, користується радіочастотним ресурсом, користується водою, лісом.

Податкові збори стягуються також з розвитку виноградарства, садівництва. Українці також платять додаткову суму у вигляді податків, коли користується газом для опалення, готування їжі.

Місцеві податки в Україні передбачають такі види податків:

 • на будинок, який знаходиться окремо від землі;
 • єдиний податок, призначений для представників, власник фірм, компаній, підприємств (юридична особа);
 • податок на користування транспортом;
 • податкова плата на виробництво сільськогосподарських продуктів;
 • податок на майно (сюди входить земельне оподаткування).

Кожен українець (фізична особа) платить податок на:

 • Нерухоме майно (будинок, споруда);
 • Машину або інший засіб пересування;
 • Депозитні вкладення;
 • НДЛФ;
 • Земля;
 • Спадок;
 • Подорож (туристичний збір).

Всі податки, збори контролюють, регулює податкова система України. Ця система включає всі види податків. Вищою інстанцією для податкових зборів є Податковий кодекс України.

Список податків у 2020 році

Передбачено деякі зміни до Податкового кодексу України 2020. Передбачається додавання ще одного податку – на IT галузь. Повний перелік податкових зборів у двадцятому році виглядає так:

 • податковий збір на спадщину;
 • податок на будинок та інші споруди (нерухоме майно);
 • автомобільний податок;
 • ПДВ;
 • земельний податковий збір;
 • туристичний збір
 • податок на депозитні вклади.

До цього списку також входить прибутковий податок (податок на заробітну плату).

Податок на спадщину

Коли вмирає близька людина, він залишає заповіт на спадщину. Але перш, ніж отримати спадщину, необхідно також сплатити податки. Не всі види майна оподатковуються. Список майна, за яке потрібно сплатити податки, виглядає так:

 1. Нерухоме майно, до якого відноситься приватний будинок, квартира в багатоповерхівці, земля, різного роду споруди.
 2. Транспорт, дорогоцінні антикварні, ювелірні вироби.
 3. Права на володіння компанією, папери, що надають цінність.
 4. Страховка, яку оформляв людина, що оформляє заповіт.
 5. Гроші, грошові рахунки.

Сума податків визначається за трьома ставками: нуль відсотків для найближчих родичів (дружина, чоловік, діти), п’ять відсотків вартості для більш дальніх родичів (бабуся, тітки, дядьки), вісімнадцять відсотків для спадкоємців будь-якого типу споріднення.

Оподаткування майна рухомого та нерухомого

Податки на будинок платить власник. Якщо на житлоплощі проживає кілька людей, сума розбивається на всіх проживаючих в будинку членів сім’ї.

Податок сплачується тільки за приватні, житлові споруди, квартири в багатоповерхівках. Дитячі шкільні, дошкільні установи, будинки, що знаходяться у владі влади, гуртожитки не є об’єктами для сплати податків. Суму таких зборів встановлює місцева влада, вона становить 1,5 від заробітної плати.

Податок на нерухомість

Що стосується рухомого майна, транспорту, то податок необхідно платити власникам легкових авто в розмірі 25 тисяч гривень. Станом на дев’ятнадцятий-двадцятий рік сума, порядок плати не змінився.

ПДВ

ПДВ розшифровується як податок на додану вартість. Це означає наступне: з кожної покупки українець платить не тільки продавцеві, але й державі в розмірі 20 відсотків від вартості товару.

Податок ПДВ в різних країнах

У дев’ятнадцятому році за товари, виготовлені, продані в Україні, уряд заплатив майже вісімдесят мільярдів гривень. Це виходить, що кожен українець платить податок на додану вартість у розмірі 250 гривень щомісяця. Вже в двадцятому році, згідно із затвердженим бюджетом, дохід від даного виду податку буде складатися близько п’ятдесяти двох мільярдів гривень.

Плата за земельні ділянки

Ставши власником землі будь-якої площі, земельного паю, українець обов’язково повинен щомісяця платити податок на землю. Сума залежить від декількох факторів.

Податок на Землю в Україні

Якщо власники проводили грошову оцінку ділянки, сума податку становитиме три відсотки від цієї оцінки. Якщо Землі знаходяться в загальному користуванні, то платити потрібно один відсоток від оцінки, що проводиться експертом.

Туристичний податок

Основна мета туристичних податків – поповнити скарбницю місцевої влади. Ці гроші повинні йти на поліпшення туристичної діяльності району, області.

Людина, що приїхав в іншу країну, автоматично є туристом, навіть якщо приїхав всього на кілька годин. Тому, він повинен сплатити податковий збір.

Сума коливається від половини до одного відсотка. Не платять податки люди, які постійно проживають на території туристичного пункту, які прибули у відрядження, українці до вісімнадцяти років. Звільняються від оподаткування також чорнобильці, інваліди, ветерани.

Депозитні податки

Коли українець покладе в банк певну суму грошей, з неї потім будуть вираховуватися кошти в загальну казну країни. Щомісяця з цього вкладу налічуватиметься прибуток.

Особливості податкової реформи

Співробітники банківської установи будуть вісімнадцять з половиною відсотка з прибутку, а також півтора відсотка військового збору буде відраховувати в казну у вигляді податку.

Прибутковий вид податку

Оподаткування в Україні у 2020 році передбачає новий прибутковий вид збору, згідно середньої заробітної плати, яка регулюється бюджетом за двадцятий рік. По суті, це податок на зарплату.

Для цього виду податку передбачено плату у вигляді вісімнадцяти відсотків. Займаючись пасивним доходом, також потрібно платити дохід. П’ять відсотків із загального місячного доходу потрібно платити українцю, який отримує додатковий дохід з акцій, платники сплачують податок на розвиток підприємства.

Дев’ять відсотків платять власники не тільки акціями компаній, а й власники сертифікатів на інвестиційну власність.

Багатьох українців цікавить питання, які податки платить працівник. Відповідь – податок на дохід фізичних осіб у розмірі вісімнадцяти відсотків від зарплати, військовий збір у розмірі півтора відсотка.

Податкові правила на 2020 рік переписали для України: найважливіше

Останні дані про оподаткування в 2020 році в Україні твердять про додавання ще одного виду податку – на IT галузь. Про це повідомив новий Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Буде створено спеціальний фонд, фінансуватися він буде за рахунок податкового збору в розмірі від одного до п’яти відсотків.

Податкові зміни в 2020 році в Україні торкнулися також збільшення ПДВ. У двадцятому році дохід від покупки товарів збільшиться на цілих сімнадцять відсотків. Планується, що такі збільшення поповнять казну на 124,67 мільярдів гривень.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.