UKRjizn.com
Image default
Податки

Податок на нерухомість в Україні в 2022 році

Поправки і доповнення вносяться в чинне законодавство в цьому напрямку практично на щорічній основі. 2021 рік не став винятком. Одна з головних цілей-встановити баланс по надходженнях до бюджету, стабілізувати соціальні хвилювання. Тому і важливо коригувати податок на нерухомість 2022 в Україні, роз’яснення по даному напрямку теж виходять.

Податок на нерухомість в Україні в 2022 році

Хто повинен платити збори за нерухомість?

Податок актуальний для всіх громадян, які володіють об’єктами з метражем, що перевищує встановлені норми. Саме площа впливає на те, яким буде розмір у внесків в тому чи іншому випадку.

Якщо власників кілька-суму розподіляють між усіма, в залежності від частки кожного конкретного громадянина. Виняток роблять тільки для ситуацій, коли судом встановлюють інший порядок. Далі розповімо, кому і як платити податок на нерухомість в Україні.

Для яких об’єктів діє оподаткування?

Податок обов’язковий при дотриманні хоча б однієї умови:

  1. Площа від 180 квадратних метрів.
  2. Площа від 120 квадратних метрів.
  3. Площа від 60 квадратних метрів.

Але збори перераховуються не за всю площу, а тільки за ту її частину, яка перевищує діючі норми. Наприклад, якщо є об’єкт на 100 квадратних метрів, платять тільки за 40. Виняток-об’єкти підприємницької діяльності, які здають в оренду, або використовують для бізнесу. Тоді об’єктом оподаткування стає квартира цілком.

“Податок на розкіш” в чинному законодавстві теж присутній. Він актуальний для тих, у кого площа перевищує 300 і 500 квадратних метрів. У рік вони платять додатково 25 тисяч гривень крім стандартного збору для державного бюджету. Роз’яснення для пенсіонерів податок на нерухомість 2022 року теж дає.

Податок на нерухомість в 2022 році

Якою буде сума найближчим часом?

Точний розмір таких зборів встановлюється місцевою владою. Тому і підсумкові цифри різні в залежності від того, про які населені пункти йдеться.

Головне-щоб сума не перевищувала 1,5% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр. В даний час за кожен метр перевищення платять близько 72 гривень.

Краще звернутися до представників місцевих органів влади, щоб отримати роз’яснення. Там же публікуються останні новини Про податок на нерухомість в Україні.

Як і коли сплачують збори?

Платіжні реквізити разом з самими вимогами і сумами відправляють громадянину поштою. Якщо об’єкт недавно був введений в експлуатацію – обов’язок по оплаті виникає в той же момент, коли отримано право власності.

Стандартно повідомлення приходять не пізніше 1 липня. З цього моменту у громадянина є 30 днів для внесення всієї необхідної суми. При перевищенні термінів нараховуються штрафи в розмірі 10% від загальної суми платежу. Прострочення більш ніж на 30 діб збільшить покарання до 20% від зазначеної суми.

Фізичні особи не несуть відповідальності за порушення термінів, якщо самі органи контролю не відправили їм повідомлення у відведений час.

Але слід проявити ініціативу і задати питання про те, що і чому відбувається. Іноді через це податки не сплачуються роками, в результаті збільшуються штрафи. У таких ситуаціях виникає безліч проблем з тим, щоб довести правоту.

Кого можуть звільнити?

Місцева влада відповідає і за те, по відношенню до кого застосовувати різні пільги.

Податок на нерухомість в Україні

Зазвичай рішення приймають, грунтуючись на декількох факторах:

  1. Матеріальне становище фізичних осіб.
  2. Майно у власності.
  3. Стан об’єкта.

І цей список далеко не повний.

Пільги актуальні для сімей, де виховують п’ятеро і більше дітей. Послаблення часто вводять для інвалідів та сиріт.

Пенсіонери розраховуються за податок в такому ж порядку, що і інші громадяни, якщо площа майна перевищує встановлені норми.

Але фізичну особу можуть і позбавити пільги. Наприклад, якщо площа об’єкта у власності перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної бази. Або коли зазначену будівлю застосовують, щоб отримати дохід.

Повністю збори перераховують і індивідуальні підприємці, тим більше, якщо житло вказано в якості податкової адреси, а діяльність ведеться у власній квартирі або в будинку.

Сплата податку для юридичних осіб

У випадку з юридичними особами застосовують схему, яка передбачає авансові платежі. Вони повинні бути присутніми щоквартально до 30 числа в місяці, який слідує за звітним кварталом. Головна основа-річна податкова декларація.

Діють такі правила:

  1. Сума податку вважається самостійно станом на січень звітного року.
  2. Не пізніше 20 лютого того ж року контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта передають декларацію.
  3. Якщо об’єкт нещодавно введений в експлуатацію, то декларацію треба подати не пізніше, ніж через 30 днів після того, як виникло право власності.

Про нерухоме майно та прибуток підприємств

Віднедавна скасували аванси для підприємств, які за рік отримали дохід від 25 мільйонів гривень. Але деякі акцизні збори підвищилися:

  1. До 25% для алкогольних напоїв високої міцності.
  2. Більше, ніж на 90% для винних і пивних напоїв.
  3. 12% при реалізації палива.
  4. Більше 250% для напоїв з незначним вмістом алкоголю.
  5. 35% у випадку з тютюном.

При цьому тільки Уряд може встановлювати мінімальну оптову, роздрібну вартість для всіх тютюнових виробів. Воно контролює і в цілому податок на нерухомість 2022 в Україні, роз’яснення в Харкові це підтверджують.

Висновки і деякі нюанси

Майнові податки – це збори трьох видів, земельний податок, податки на автомобіль і нерухомість. Платити їх зобов’язані всі, у кого є офіційний статус власника.

Земельний податок поширюється на всі ділянки незалежно від того, куплені вони або офіційно оформлені в оренду. Правило поширюється і на землі, оформлені на окремі фізичні, юридичні особи.

До 1 липня поточного року всі власники повинні отримати повідомлення по сплаті податків. Зараз дають вже 60 днів, щоб розрахуватися за всіма зобов’язаннями. Краще заздалегідь збирати суму і приблизно вважати, скільки треба буде віддати. З отриманням інформації допоможуть офіційні джерела, в тому числі сторінки в Інтернеті. У деяких випадках органи місцевої влади повністю звільняють всіх від сплати, а в інших застосовують максимальні ставки в 1,5%.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.