UKRjizn.com
Image default
Податки

Податок на пенсію в Україні в 2022 році

Питання пенсійного забезпечення українців піднімається щорічно. І це абсолютно нормальна ситуація, коли влада намагається поліпшити добробут своїх громадян. Однак найбільш актуальною залишається тема того, яким буде податок на пенсію в Україні 2022 для працюючих пенсіонерів і не працюючих.

Податок на пенсію в Україні в 2022 році

Специфіка питання

Коли обговорюється податок на пенсію, то брати до уваги той факт, що за законодавством України пенсійні виплати є доходом, а з доходу стягується ПДФО – податок на дохід фізичних осіб.на поточний момент ставка ПДФО становить 18 %, але з приводу пенсійного забезпечення варто поговорити окремо.

Податок на пенсію

ПДФО на пенсію призначається тільки якщо виплати перевищують розмір мінімальної зарплати по країні. У тому випадку, якщо пенсіонер отримує більше, то він зобов’язаний платити ПДФО від встановленої суми. Власне кажучи, таким чином виглядає саме податок для не працюючих громадян.

Українців така ситуація насторожує, вважається, що пенсіонери вже віддали свою державі, і вони мають право отримувати виплати в повному розмірі, причому не тільки виплати, а й пільги. Однак на поточний момент статисти з’ясували, що подібна практика дозволяє поповнювати бюджет на регулярній основі, і це не може не радувати, тому що виплати іноді досягають більше одного мільярда гривень за рік.

Чи платять інваліди?

Окремо варто обговорити питання про те, чи скасують податок на пенсію 2022 для інвалідів. Податкове законодавство не зобов’язує інвалідів робити деякі відрахування, але в даному випадку мова не йде про ПДФО. Вони платять податок на пенсію за тими ж правилами, які описані вище. І ніякі винятки в даному випадку не плануються.

Про скасування податку влада говорить вже досить давно, поки такий законопроект знаходиться на розгляді в уряду, але це відбувається буквально щорічно. Свого часу скасувати податок збирався Петро Порошенко, але у нього це не вийшло, на поточний момент поки не зовсім зрозуміло, чи зможе влада прийняти подібне рішення, тому що криза вносить корективи буквально в усі сфери фінансового життя українців.

Податок на пенсію в Україні

Що стосується працюючих пенсіонерів?

Для працюючих пенсіонерів ситуація виглядає дещо інакше. Поки вони продовжують виконувати свою трудову діяльність, держава виплачує тільки 85 % від нарахованої пенсії, а вище вже сказано про те, виглядає податок на пенсію для непрацюючих пенсіонерів в Україні.

Даний законопроект на поточний момент є тимчасовим, цілком ймовірно, що він може бути скасований, а ввели його в якості особливого порядку. І закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів, який стосується пенсіонерів, також встановлює, що пенсія, яка перевищує 150% від прожиткового мінімуму для людей з непрацездатністю, виплачується на рівні 85 відсотків від суми, але вона не може бути менше 150% від мінімуму, який встановлюватися для інвалідів.

Податок на другу пенсію

Також варто обговорити того, що в Україні обговорюється питання впровадженні накопичувальної системи пенсійних виплат, і, природно, планується оподатковувати дані виплати, тому що цей дохід.

Рішення про це поки не прийнято і цілком ймовірно, що пілотна версія законопроект запрацює тільки в 2023-му або 2024-му році, але є деякі ключові особливості.

  • Із заробітної плати планується утримання 4 % фінансових коштів, які надходитимуть на спеціальні рахунки.
  • Недержавні або державні спеціальні фонди інвестуватимуть ці кошти, а коли людина досягне 60 річного віку, пенсія виплачуватиметься за принципом другої.

З цих виплат буде братися податок, найімовірніше, в розмірі ПДФО, тобто ті ж самі 18 %, які призначені для оподаткування доходів.

Поки дуже складно сказати наскільки успішною виявиться подібна реформа, але останні новини Про податок на пенсію в Україні 2022 року саме такі.

Працюючим пенсіонерам перерахували виплати

Пенсійний фонд перерахував працюючим пенсіонерам виплати в 2021-му році, і підвищення отримали тільки половина з усіх пенсіонерів.

Необхідно було відповідати двом умовам, пропрацювати з отриманням страхового стажем більше 24 місяців і мати два роки стажу після останнього перерахунку виплат. Середній розмір підвищення пенсії для громадян України склала 193 гривні. І такий же план у Пенсійного фонду є на 2022 р

Тим більше очікується п’ятиступінчаста система збільшення пенсійних виплат, в бюджеті є всі кошти для того, щоб оформити надбавку, тому за новинами з цього питання варто стежити. Обговорюється питання щорічної індексації виплат, законопроект про яку був прийнятий в першому читанні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.