UKRjizn.com
Image default
Податки

Податок на пенсію в Україні в 2021 році

У середині лютого поточного року в ЗМІ з’явилися повідомлення про пропозицію українського Кабміну скасувати податок на пенсію для працюючих і непрацюючих пенсіонерів в Україні в 2021 році. Про прийняття до розгляду такого законопроекту на одному із засідань повідомив в. Гройсман. За його твердженнями, подача і реєстрація законодавчої ініціативи відбулася ще в минулому, 2020 році.

Податок на пенсію в Україні 2021

Підстави і роздуми

Дещо несподівано звучать останні новини Про податок на пенсію в Україні 2021 в заяві Гройсмана про намір розгляду і прийняття законопроекту в травні поточного року. Джерела повідомляють, що його активно підтримують великі маси населення, позбавлені частини своєї законно заробленої пенсії і навіть депутатський корпус. Віце-прем’єр, П. Розенко, який раніше неодноразово наполягав на підвищенні ПМ, впевнений у необхідності зростання заробітної плати та скасування податку з пенсійного забезпечення. Це, на думку політика, дозволить підняти рівень матеріального і соціального становища населення.

Продолжительность пенсионного возраста

Все це-не більше, ніж популістські та декларативні заяви. Кабінет Міністрів не може приймати подібні рішення і скасовувати будь-які форми оподаткування, чи йдеться про податок на пенсію або інших способів стягування грошей з населення. Для цього необхідно прийняти зміни в Законі Про держбюджет. Але, якщо згадати його жалюгідний стан і щорічні складнощі з прийняттям, стає зрозумілим, що відмова від такого потоку коштів в державну казну на сьогоднішній день неприйнятний.

У пояснювальній записці до законопроекту автори вказують, що це знизить надходження до держбюджету на 8 млн грн. Однак вони ж вказують на намір компенсувати його залишення в колишньому вигляді єдиного соціального внеску, який знижувався в минулі роки, а в 2021 залишений в незмінному вигляді.

Положення з податками в новому році

В кінці грудня минулого року аналітиками було проведено дослідження на тему, Скільки в цілому рядовому Пенсіонеру доводиться виплачувати державі протягом року. Результати виявилися вражаючими:

  1. У новому, 2021 році, побори зростуть за рік на 2 тис.243 гривні в цілому.
  2. У рік пенсіонер виплачує, в середньому 9571 грн. сплачених податків (при розрахунку аналітиками бралася якась усереднена цифра в 4370 грн. в місяць, 52 440 грн. на рік, але у багатьох категорій літніх громадян розмір пенсії не дотягує до 3 тис. в національній валюті).
  3. З 9571 грн ПДВ становить 8740, мито-465, акциз – 366 гривень, пенсіонер платить і військовий збір – 674 грн, з його податків перераховуються гроші на освіту, спорт, утримання чиновників і навіть на охорону природи
  4. Підвищення пенсії зовсім не означає, що матеріальне становище поліпшується. Сплата податку зростає в міру збільшення пенсійних виплат.

Податок на пенсію для непрацюючих пенсіонерів в Україні – не єдина причина того, що літні громадяни змушені економити на найнеобхіднішому, в тому числі, і на їжі. 90% з них не можуть дозволити собі навіть базовий набір медичних послуг, при тому, що у деяких є по 5-6 хронічних захворювань. Непомірне зростання комунальних тарифів вже призвело до тотального зубожіння пенсіонерів, але влада не планує зупинятися на цьому.

Як йдуть справи з оподаткуванням пенсіонерів

Для українських громадян, які досягли віку непрацездатності, існує податок з пенсії, який виплачується в розмірі 15%, але за умови, що пенсія не перевищує встановленого максимуму – 3 мінімальні виплати. Станом на лютий поточного року вказується сума в 4300 грн. Тоді виплачується 15% із суми, яка залишається після вирахування 4,3 тис.грн. з усього розміру пенсійних виплат, що нараховуються. Це не особливо турбує тих, хто отримує мінімалку і трохи більше (а їх величезна кількість).

Пенсія в різних країнах

До нинішнього року працювала система, при якій існував тільки податок на пенсію в Україні 2021 для працюючих пенсіонерів. Незгоду з новим законопроектом висловив колишній прем’єр країни а.Яценюк. Партія П. Порошенка наполягає на скасуванні виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Яценюк-причина безлічі конфліктів, що розгорілися з приводу нового законопроекту. Його не влаштовує, що з 10 млрд.грн. пропонується виключити 2 млрд, які отримують з податку на пенсії працюючих громадян.

Останні новини

Експерти відзначають складність системи оподаткування в Україні і протиріччя між вже існуючими і раніше прийнятими положеннями Кодексу, який перманентно редагується. Багато уваги законодавці приділяють створенню накопичувальної пенсії, що вселяє тривожні побоювання на тлі розмов про скасування пенсії, як такої. Поки рішення про введення податку на пенсії непрацюючих пенсіонерів відкладено, як і ініціатива, яка передбачала податок на пенсію 2021 для інвалідів.

Погана для майбутніх пенсіонерів новина в тому, що необхідний для пенсії стаж в 15 років при досягненні 60 років, планується швидко збільшувати, і через 7 років він складе вже 35 років, а відсутні роки можна буде купити за гроші.

Податкова служба України нагадує літнім громадянам про необхідність платити державні та місцеві податки, нові нарахування власникам квартири, будинку або земельної ділянки, підвищення акцизних зборів на алкоголь і тютюнові вироби, податок на транспорт. З наступного року почне працювати спеціальний режим оподаткування для виробників сільгосппродукції, що реалізують свої товари. Тепер їм буде належати тільки одна четверта прибутку, а інші три чверті будуть надходити до бюджету країни.

Як і раніше немає й мови про скасування військового збору. Під цим видом податку з громадян стягується 1,5% з будь-якої виплати. Сюди входить не тільки зарплата, а й премії і компенсації, заохочення, оплата акцизних товарів і багато іншого. Чи варто дивуватися, що частина громадян згодна отримувати менше і працювати без оформлення, Тільки б не оплачувати величезні суми в ненаситну казну.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.