UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Покров Пресвятої Богородиці в 2022 році

З давніх часів люди були впевнені, що з настанням Покрови Пресвятої Богородиці приходила справжня зима. З цим релігійним святом пов’язана величезна кількість різних обрядів. Головне, у що вірили справжні християни вважалося того, що деякі традиції торжества допомагали вберегтися від нещасть і життєвих негараздів. Якого числа Покров Пресвятої Богородиці в 2022 році?

Православне торжество є неперехідною датою церковного календаря, відповідно, святкування важливого дня відзначається в одне і те ж число щорічно. Свято Покрови Пресвятої Богородиці 2022 року відзначатиметься всіма віруючими християнами 14 жовтня.

Покров Пресвятої Богородиці

Історія святкування

Безліч років тому, а саме, в 910 році, Константинополь взяли в облогу вороги. Головним чином, від їх нападів страждали звичайні люди. Безперервна війна призвела до того, що населення міста було настільки налякане постійними атаками і воєнізованими діями, що люди збиралися великою натовпом в Священному храмі і молилися про мир у всьому нашому світі.

З настання ночі на 14 жовтня люди знову відвідали священний храм і стали читати молитви і побажання до Бога. Вже мало хто вірив, що війна незабаром закінчиться, а населення міста знайде спокій, але надія в душі не вщухала, тому всі продовжували читати молитовні слова. Серед величезної кількості народу були блаженні Єпіфаній та Андрій. При проголошенні молитовних слів, вони раптом помітили, як в образі летить хмари з Небес спустилася у храм Богоматір у супроводі архангелів. Богородиця мало чим відрізнялася від звичайних людей, вона так само, як і вони, вимовляла молитовні слова і спокійно хрестилася. Після вимови заповітних слів Богоматір розстелила над головами людей повітряне покривало і накрила їх. Після цього, образ Богородиці таким же чином несподівано повністю зник, як і з’явився. Але наступного ранку сталося диво, а саме, вороги відступили від міста.

Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці пов’язана з вищеописаними подіями. Після того, як в храмі виник образ святої жінки, люди стали перешіптуватися, що з’явилася вона не дарма. Після покриття людей покривалом, багатьом віруючим стало ясно, що таким чином Богоматір захистила людей від всякого зла і нещасть.

Історія свята Покрови Пресвятої Богородиці

З тих самих пір, як чутка про святе диво, рознеслася по багатьох містах, віруючі стали звертатися до образу святої ікони з проханнями про захист. І в справжній сучасності, при настанні бід і нещасть, віруючі йдуть з проханнями про допомогу саме до ікони Богородиці. У кожному православному храмі висить ікона Богоматері, на якій вона зображена з білим покровом, який є символом захисту і спокою.

Традиції святкування

Коли приходить у світ торжество святкування Покрови Пресвятої Богородиці, дата цього свята пов’язана з найрізноманітнішими традиціями та обрядами. Так вже заведено з найдавніших часів, головні обряди в цей день проводяться жінками. Вони моляться про захист будинку, своєї сім’ї і найрідніших близьких.

У селах і селах на святкування Покрови існував обряд, який допомагав знайти урожай на майбутній рік. Господині в день свята в печах спалювали гілочки плодових дерев і чагарників. Ця традиція була символом процвітання і високого врожаю на наступний день. Цей добрий обряд зберігся і в наші часи, але замість плодових гілочок господині спалюють листя і гілочки яблуні.

молитви на честь Пресвятої Богородиці

Багато традицій святкування Покрови Пресвятої Богородиці в 2022 році спрямовані на збереження добробуту у власному будинку. Наприклад, 14 жовтня домогосподарки намагалися спекти побільше ажурних млинців. Споконвіку вважалося, що млинці є символом променистого сонечка, вони здатні внести радість і щастя в кожен будинок. У свято Покрови млинці пеклися у великих кількостях, було важливо дотримати, щоб покуштувати їх міг кожен член сім’ї. Млинці подавалися на сніданок, який доповнювався читанням Священної молитви на честь Пресвятої Богородиці.

Щоб залучити матеріальне благополуччя, відбувався ще один обряд. Для будинкового збиралися гриби і викладалися в шафу (в те місце, де він мешкав). Гриби повинні зберегтися в будинку до наступного свята Покрови.

Незаміжні молоді жінки і дівчата просили у Богородиці в цей день женихів. У ніч на свято дівчата загадували, щоб з нічними баченнями їм приснився молодий чоловік, який стане супутників в житті. Якщо дівчина бачила уві сні свого нареченого, то в майбутньому році їй пророкувалося вийти заміж. Якщо ж сон не запам’ятовувався або ніхто в нічному баченні не приходив, то дівчина залишалася ще один рік вільною.

Щоб зберегти здоров’я існувала традиція омилення вранці ганку біля свого житла. Люди вірили в те, то Богородиця обов’язково їх почує і виконає всі найбажаніші мрії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.