UKRjizn.com
Image default
Коронавірус

Поляки більше не бояться коронавірусу. Найменше бояться виборці Конфедерації [SONDA¯]

У вівторок (5 липня) вперше з квітня добова кількість заражень коронавірусом у Польщі перевищила 1000 випадків – вона склала рівно 1075. У середу МОЗ повідомило про 964 нових зараження, а в четвер – про 1068. Вакцинація четвертою дозою має розпочатися у вересні. Міністр охорони здоров’я Адам Нєдзельскі також прогнозує чергову хвилю захворювань.

Зіткнувшись із цими повідомленнями, чи поляки все ще стурбовані коронавірусом? На це запитання відповіли учасники нового опитування IBRiS на замовлення Rzeczpospolita. Переважна більшість респондентів, аж 64,6%, налаштовані спокійно («спокійно» — 24,5%, «швидше спокійно» — 40,1%). Стурбованість наступною хвилею COVID-19 становить 31,1 відсотка. респондентів (10,7% висловлюють «певний страх», а 20,4% «скоріше хвилюються»). Решта 4,3 відс. респондентів обрали відповідь «важко сказати».

Відповідь «Я точно не хвилююся» вказали 17 відсотків. жінок і 33 проц чоловіки. «Швидше» не хвилює, поки 45 відсотків. жінок і 35 проц. чоловіки. Різні гендерні підходи до пандемії помітні й у людей, які стурбовані коронавірусом. Серед жінок це («швидше» і «однозначно») 38 відсотків, а серед чоловіків 23 відсотки.

Опитування показало, що чітких відмінностей у розподілі думок за місцем проживання чи ставленням до релігії немає, але вони помітні між електоратами попередніх парламентських виборів окремих партій.

Більше подібної інформації читайте на домашній сторінці Gazeta.pl >>>

Rzeczpospolita повідомляє, що найбільш спокійно залишаються прихильники Конфедерації, серед яких відверто активізується фракція проти вакцинації. Цілих 54 відсотки. люди в цій групі «безумовно не хвилюються», а 37 проц. “скоріше” не показує їх. Лише 9 відсотків. “швидше” хвилюється. Ніхто з цієї групи не висловлював серйозних занепокоєнь.

Подібна ситуація з виборцями PSL-Kukiz’15. У них – аж 96 відсотків. “однозначно” чи “швидше” не боїться чергової хвилі COVID-19, хоча серед цих людей явно більш помірковані погляди, ніж у Конфедерації.

Інші настрої лівого електорату. 59 відсотків її послідовники «безперечно» або «скоріше» бояться наступної хвилі. Що стосується виборців PiS і PO, то 27 і 35 відсотків відповідно. має занепокоєння.

Опитування проводилось 1-2 липня 2022 року методом CATI на групі 1000 респондентів.

***
Допоможи Україні, долучайся до збору. Ви можете сплатити гроші на pcpm.org.pl/ukraina >>>

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.