UKRjizn.com
Image default
Календар

Посівний календар для України в Донецькій області по місяцях

Багато городників, які займаються посадкою різних городніх культур на своїй земельній ділянці досить довгий час знають, коли можна висівати насіння, висаджувати розсаду і збирати урожай. Навіть ґрунтуючись на наявному досвіді все ж багато хто часто застосовують місячний посівної календар 2022 в Україні в Донецькій області, який допомагає дізнатися, які з днів місяця будуть сприятливо впливати на зростання городніх рослин, а також, коли краще збирати урожай.

посевной календарь

Чому слід дотримуватися місячного календаря?

На думку відомих астрологів, місяць має безпосередній вплив на зростання будь-якої рослини. Наприклад, посаджена рослина в один день місяця може вирости і дати відмінний урожай, а в інший чомусь зовсім не хоче рости і навіть гине. Слід зазначити, що у нічного небесного світила є 4 фази, які можуть впливати на будь-який вид рослин. Це:

  • новомісяччя;
  • ростовий період;
  • повний місяць;
  • убування.

Кожна із зазначених фаз має безпосередній вплив на рослини, тому необхідно розглянути, яка з них буде сприятливою для саджанців, а яка може стати згубною.

Новомісяччя

Сама назва позначеної фази місяця зазначає, що небесне світило тільки починає свій цикл росту, тому вважається ще досить слабкою. Саме з цієї причини не рекомендується молодик робити висадку безпосередньо розсади у відкритий грунт, здійснювати посів насіння і навіть виробляти добриво рослин.

Ростовий період

У період початку росту місяця, рекомендується проводити посадку городніх культур, що дають плоди на поверхні грунту. Наприклад, можна висаджувати огірки, помідори, баклажани, перці. У цей період слід обов’язково стежити за вологістю ґрунту, оскільки рослини починають активно рости і відповідно їм потрібно більше вологи.

Повний місяць

Коли небесне світило перейшло в фазу повного місяця, то це вже позначає, що Місяць набрала повну силу і є деякий час константної, тому можна виконувати пересадку саджанців, тим самим забезпечивши їх подальший стабільний ріст. Рекомендується в цей період займатися безпосередньо профілактикою або знищенням з’явилися шкідників і бур’янів.

Спадаючий Місяць

Якщо місяць вже починає спадати, то в цей час бажано займатися посівом овочів, які ростуть в грунті, наприклад, картопля, моркву, буряк, цибулю. Оскільки всі соки рослини починають циркулювати зверху вниз. Також рекомендується займатися збиранням врожаю, що є коренеплодами (плоди знаходяться під землею). Це ж стосується і ягід, можна збирати ті, які вже встигли поспіти. Навіть кажуть, що квіти зрізані, коли місяць переходить і знаходиться у фазі спаду будуть довше стояти у вазі.

посівний календар

Вплив місяця на рослини в залежності від зодіакальної схильності

Крім представлених фаз небесного світила багато городників вибирають посівний календар для України в Донецькій області по місяцях і днях, оскільки зосереджують увагу, в якому саме зодіакальному знаку встановлюється місяць. Вважається, що якщо супутник Землі схильний під впливом таких знаків зодіаку, як:

Риби, Рак і Скорпіон, то це дає хороший старт для подальшого зростання посаджених рослин.

Стрілець, Козеріг, Телець і Ваги, то це вважається нейтральним періодом.

Овен, Лев, Діва, Близнюки і Водолій, то якщо місяць перейшла під впливом цих знаків Зодіаку, то найкраще відмовитися про виконання будь-яких городніх робіт.


На думку досвідчених городників, вважається, що при знаходженні небесного світила під впливом Льва і Водолія рослини приречені. Оскільки можуть просто не рости або загинути.

Городники та садівники на своєму досвіді знають, що найкращим часом для збору врожаю, який передбачається залишати на тривале зберігання буде період, коли місяць іде на спад. До того ж, добре б, щоб небесне світило знаходилося в фазі лева або Водолія. Якщо місяць знаходиться в таких сузір’ях, як Рак, Риби або Скорпіон, то овочі не тільки погано зберігаються, але і будуть мати властивий їм смак. Наприклад, картопля, буряк, морквина.

місяць

Які дії можна виконувати на грядках?

У Донецькій області можна починати підготовчі роботи вже в середині зими, а в лютому займатися роботою на грядках, так як останнім часом зима на сході України не відзначається сильними морозами.

Можна сміливо починати висаджувати насіння в теплиці, а при настанні вже стабільного тепла пересадити саджанці на постійне місце зростання. Місячний посівний календар городника в Донецькій області, таблиця якого вказана нижче надає можливість знати, в які дні місяця можна виконувати посів насіння і висадку саджанців. Також потрібно відзначити, що можна здійснювати посадку ще в липні, але в основному це відноситься до квітів.

Сприятливими в даному випадку днями для посадки вважаються 14,15, 18, 20 липня. Висаджувати квіти можна в серпні з 14 по 16 і з 19 по 21 число. А також з 16 по 19 вересня цибулинні рослини. Що стосується квітів, які сідають насінням, то їх висадка може здійснюватися тільки з 2 по 5 серпня. Більш конкретно дізнатися дати, коли будуть сприятливі дні для заняття роботами безпосередньо в саду, якщо завантажити місячний календар садівника на 2022 рік в Україні в Донецькій області.

Які дні місяця можуть негативно вплинути на врожайність у 2022 році?

Кожному новому місяці є дні, в які зовсім не можна працювати на грядках, а саме висівати посадковий матеріал або висаджувати розсаду та інші саджанці. Вкрай небажано проводити городні роботи:
• 11, 27 січня;
• 10, 26 лютого;
• 11, 27 березня;
• 10, 25 квітня;
• 10, 25 травня;
• 8, 23 червня;
• 8, 22 липня;
• 7, 21 серпня.

врожай

На завершення потрібно сказати, щоб отримати непоганий урожай, необхідно не тільки дотримуватися рекомендацій, зазначених в місячному календарі. Також слід обов’язково поливати посаджені рослини, розпушити землю навколо них, своєчасно усувати бур’яни, і звичайно застерегти себе від неврожаю, то найкращим буде роздрукувати місячний календар городника на 2022 рік в Донецькій області.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.