UKRjizn.com
Image default
Коронавірус

Повторне зараження коронавірусом. Хто в зоні ризику? Вчені називають три групи ризику

У перші дні пандемії COVID-19 повторні зараження були рідкістю, але з часом – особливо з появою варіанту «омікрон» – їх фіксували все більше. Згідно з даними британського Бюро національної статистики, омікрон спричинив 15-кратне збільшення кількості повторних заражень, повідомляє The Guardian.

Частково це пов’язано зі зниженням захисних антитіл через інфекцію та/або довше після вакцинації, а також через те, що вірус еволюціонував, щоб обійти імунітет, отриманий як після вакцинації, так і від хвороби COVID-19. Я говорю в основному про поточний підваріант omicron BA.5.

Більше інформації про COVID-19 можна знайти на домашній сторінці Gazeta.pl >>>

– Переживання зараження попередніми омікронами BA.1, BA.2, на жаль, не гарантує, що ми не захворіємо або будемо незначно заражені підваріантами BA.4 і BA.5, тобто тими, які зараз домінують. Крім того, через те, що SARS-CoV-2 постійно змінюється, зростає ризик повторного зараження, – сказав д-р Павел Змора, керівник відділу молекулярної вірусології Інституту біоорганічної хімії Польської академії наук. в Познані.

Виявляється, чим легше було попереднє зараження, тим нижчий наш захист від наступного зараження. – Ми точно знаємо, що коли ми переносимо інфекцію безсимптомно або дуже легко, рівень антитіл значно нижчий, ніж у випадку важкої інфекції, – підкреслив вірусолог. Він пояснив, що після легкої інфекції ці антитіла швидко розсіюються, а це означає, що захист триває менше, ніж у людей, які були інфіковані важче.

Дослідники з громадської охорони здоров’я Англії, організації, що працює при Міністерстві охорони здоров’я Великобританії, виділяють три групи людей, які мають найбільший ризик повторного зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Це:

Доктор Змора підкреслює, що перебіг реінфекції зовсім не обов’язково має бути легким. Він пояснює, що більш легкий перебіг вражає в основному людей, щеплених щонайменше трьома дозами вакцини від COVID-19.

***
Допоможи Україні, долучайся до збору. Ви можете сплатити гроші на pcpm.org.pl/ukraina >>>

  • нещеплені люди;
  • люди з легкою або безсимптомною попередньою інфекцією;
  • молоді люди, які, по-перше, найчастіше перенесли попередню інфекцію в легкій формі, і, по-друге, є найбільш мобільними, а значить, більш схильні до контакту з вірусом.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.