UKRjizn.com
Image default
Економіка

Президент України попросив світову спільноту про допомогу у розмірі 38 млрд. доларів

Президент України Володимир Зеленський у вівторок звернувся до міжнародної спільноти з проханням покрити очікуваний наступного року дефіцит державного бюджету в розмірі 38 мільярдів доларів, оскільки російське вторгнення сильно вдарило по економіці війною країни, що роздирається.

На міжнародній конференції з відновлення України, яка відкрилася сьогодні у Берліні, Зеленський закликав європейських лідерів збільшити фінансову підтримку його країні, яка бореться із російським вторгненням.

«На цій конференції нам потрібно ухвалити рішення щодо допомоги для покриття дефіциту бюджету наступного року для України, – сказав Зеленський, виступаючи з відеозв’язку. – Це дуже значна сума грошей, дефіцит у розмірі 38 мільярдів доларів».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що для відновлення України потрібно розробити «новий план Маршалла для XXI століття – завдання для покоління, вирішувати яке потрібно розпочати зараз».

Пізно увечері у вівторок Зеленський зателефонував до нового прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунаку, щоб підтвердити українсько-британські відносини.

Він написав у Твіттері, що вони відбули «відмінну розмову» і що вони «погодилися написати новий розділ в українсько-британських відносинах». Сунак, за словами Зеленського, висловив “повну підтримку перед російською агресією”.

Даунінг-стріт повідомила, що Сунак запевнив Зеленського у «незмінній підтримці з боку Великобританії».

Новий прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні підтвердила підтримку України на тлі побоювань, що Італія, де до влади прийшла права коаліція, може схилитися до Москви.

«Італія повністю належить Європі та західному світу», – сказала Мелоні у своєму першому виступі на посаді прем’єр-міністра, додавши, що країна «продовжуватиме залишатися надійним партнером НАТО у підтримці України».

У Білому домі у вівторок повідомили, що президент Джо Байден поговорив телефоном з Джорджією Мелоні та обговорив відданість її уряду справі надання допомоги Україні. Тісні зв’язки, зазначені в минулому між Москвою та двома партнерами Мелоні щодо коаліції, викликають стурбованість у союзників по НАТО.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.