Прибутковий податок із зарплати в Україні в 2022 році

Українці платять велику кількість податків, але найбільше багатьох обурює прибутковий податок заробітної плати. Потрібно сказати, що обурення не позбавлені сенсу, тому що заробітні плати в Україні і так не найвищі.

Влада любить приводити в приклад досвід європейських країн, але потрібно сказати, що там високі податки платять тільки Е люди, які, по-перше, багато заробляють, а, по-друге, отримують комфортні умови життя. Українці поки таким похвалитися не можуть, але тим не менш прибутковий податок існує і сьогодні варто обговорити, яким буде податок на зарплату в Україні 2022.

Прибутковий податок із зарплати в Україні в 2022 році

Особливості оподаткування

Ще в 2003-му році був прийнятий законопроект з приводу того, що з доходів фізичних осіб будуть зніматися податки. Основне правило всім відомо-ставка податку знаходиться на рівні 13 %.

За обсягом цей податковий платіж є найбільшим для українців. Хоча на тему того, що податковий тиск на жителів країни зараз надмірному високо, кажуть вже досить давно, але поки вирішити цю проблему неможливо.

Трансформації, які стосуються податку ПДФО^ відбуваються постійно, але сказати, що в 2022-му році щось кардинально змінитися, на жаль, неможливо. Ставка даних виплат повинна встановлюватися тільки спеціальним законом, і ніяк не указом президента, але насправді цим займається Кабінет міністрів, який очолюється президентом України і Верховною Радою, тобто податок на мінімальну зарплату в Україні 2022 року регулюється новою владою.

Податок на заробітну плату відноситься до категорії прямої системи оподаткування, тобто саме він поповнює державну казну. Щорічно йдеться про те, що в це питання необхідно вносити зміни, тому що українці платять занадто багато, але поки в кращу сторону для пересічних громадян нічого не змінюється.

У 2016-му році на той момент чинний президент ввів законопроект за яким ПДФО став 18% від заробітної плати, незалежно від того, за яким договором вона виходить. І потрібно сказати, що це відбувається неспроста, тому що з того моменту, як в Україні почалася війна, що сталося в 2014 році, саме прибутковий податок став основним джерелом доходу для державного бюджету. Відповідно, очікувати того, що ці виплати будуть знижуватися або їх скасують, точно не варто.

В цілому нескладно розрахувати, яким буде прибутковий податок із зарплати в Україні в 2022 році, тому що для цього потрібно всього лише – 18% від заробітної плати. Такий же відсоток віднімається з дивідендів, які отримують від банку, і з розрахунку лікарняного листа і так далі. До речі кажучи, перед тим, як розраховується податок на зарплату, з нього віднімається півтора відсотка військового збору.

Чи є пільги?

Природно, існують пільги з оподаткування, які також стосуються ПДФО. Теоретично пільги за законодавством покладені кожному громадянину країни. Однак є деякі вимоги, яким потрібно відповідати, для того, щоб їх отримати.

Прибутковий податок в Україні

Претендувати на пільги може тільки та людина, яка:

  • не отримує інших грошей з державного бюджету;
  • має зарплату, нижче прожиткового мінімуму або мінімального рівня зарплати, тобто менше 6000 гривень;
  • і також на податок впливає кількість дітей.

Пільга для будь-якого українця може виявитися досить значущою, тому що її розмір досягає половини прожиткового мінімуму – 1135 грн. Можливо, ближче до 2022 року цифра буде змінюватися, але поки варто орієнтуватися саме на це. Пільгові умови оподаткування передбачені для громадян з дітьми, а також тим, хто відповідає перерахованим вище критеріям. Чи не застосовується цей відрахування для людей, що працюють в якості приватних підприємців.

У будь-якому випадку, розрахувати попередній розмір виплат дозволить калькулятор податку на зарплату в Україні, куди вводяться всі необхідні дані, після чого програма проводить розрахунки самостійно і виводить на екран остаточну цифру, і якщо всі вихідні дані вірні, то податок можна вважати правильним.

У збільшеному розмірі на пільги можуть претендувати ті, хто виховують дітей-інвалідів або колись переслідувався владою за політичні погляди.

Зростання мінімальної зарплати

Сьогодні в уряді серйозно обговорюють питання з приводу того, щоб збільшити мінімальний рівень зарплати для українців до 7700 гривень. Це на 1700 гривень більше, ніж є зараз, про що розповідав Сергій Марченко – міністр фінансів.

Він вважає подібний показник досить серйозним у зростанні, тому що це сильно збільшує соціальний рівень життя, навіть при зростанні інфляції +2 %.

Міністр фінансів говорить про те, що в бюджеті України залишено фіскальний простір. Простому обивателю дуже складно зрозуміти сенс цього слова, але тут все досить просто. Йдеться про резервні гроші, які можуть витрачатися на соціальні витрати – зростання прожиткового мінімуму, збільшення заробітної плати, пенсійних виплат і так далі.

Пріоритети визначатимуться під час того, як обговорюватиметься бюджет на 2022-й – 2024 роки, але гроші на виконання цих соціальних зобов’язань вже є, про що говорить розрахунок податків на зарплату в Україні.

Додаткові податки

У пресі нещодавно з’явився документ, який говорить про те, що з України планується збирати додаткові 50 мільярдів гривень. Йдеться про те, що пропонується підвищити частину податків, які в першу чергу торкнуться екологічного податку, про що говорить весь світ, а в другу чергу – алкоголю. Щодо екології, то тут планується зростання в межах 5 %, і також подорожчає акцизна вартість пива.

І окремої уваги заслуговує питання про те, що зростуть податки на доходи фізичних осіб під час продажу третього, також кожного наступного об’єкта нерухомості. Податок виросте з п’яти до вісімнадцяти відсотків, але влада стверджує, що це торкнеться тільки ріелторів – тобто юридичних осіб.як буде на практиці він тобі покаже тільки час, тому за новинами тому питанню рекомендується стежити.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *