UKRjizn.com
Image default
Податки

Прибутковий податок із зарплати в Україні в 2020 році

У кожній державі присутня своя система оподаткування. Саме вона являє собою основну дохідну статтю бюджету. Що стосується України, то в ній основним податком вважається саме прибутковий. З урахуванням того, що багато хто вважає актуальну ставку досить великий, у простих громадян нерідко виникають питання з приводу того, як же буде проводитися розрахунок податків на зарплату в Україні, чи зміняться ставки і про яких аспектах оподаткування обов’язково потрібно знати українцю.

податковий кодекс

Детальніше про податок та його платників

Прибутковий податок, який ще називають податком на доходи фізичних осіб – це найголовніший податок на зарплату в Україні 2020. Він являє собою загальнодержавний податок, який повинні справно сплачувати фізичні особи, які мають певне джерело доходу. ПДФО сплачується незалежно від віку людини, проведеної ним роботи, роду діяльності та безлічі інших чинників, але при цьому можливі випадки зменшення ставки для певних осіб шляхом надання їм пільг.
Всього існує три категорії платників прибуткового податку, які відрізняються своїм статусом і повноваженнями:

  1. Резиденти України-громадяни, які проживають на території держави на постійній основі. Згідно з чинним законодавством, резиденти повинні мати тільки українське громадянство. Крім того, резидентами вважаються особи, які проводять на території держави не менше 183 днів.
  2. Нерезиденти – особи, які перебувають на території країни менше 183 днів, але ведуть тут будь-яку діяльність, що приносить їм дохід.
  3. Податкові агенти – особи, якими є роботодавці, нотаріуси і не тільки, в обов’язки яких входить нарахування і сплата прибуткового податку.

Що стосується резидентів, то для них об’єктом оподаткування виступає сумарний дохід, отриманий за звітний період. Враховується навіть той дохід, який був отриманий за кордоном. Але от для нерезидентів об’єктом оподаткування виступає лише та частина доходу, яка була отримана на території України. Правда, деякі нерезиденти все ж звільняються від сплати прибуткового податку, наприклад, дипломатичні представники.

податки ни зарплату

Якою буде ставка податку на доходи фізичних осіб у 2020 році?

На даний момент немає ніякої інформації про внесення будь-яких глобальних змін у податкове законодавство в 2020 році, а тому оподаткування фізичних осіб буде здійснюватися так само, як і в минулих роках. Прибутковий податок із зарплати в Україні в 2020 році становитиме все ті ж 18%. Проте в чинному законодавстві описані випадки, коли ставка для певних осіб може бути зменшена.
Стандартна ставка застосовується не тільки до заробітної плати людини, а й преміальних виплат, пенсій, стипендій, доходів від інвестицій, депозитів і не тільки. У деяких випадках ставка зменшується до 5%, наприклад, якщо мова йде про дивіденди від акцій, корпоративних прав або ж про продаж майна, що перебуває на стадії будівництва.

Які можуть бути зміни?

Ще в 2019 році у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект, який може внести певні зміни в Податковий кодекс допомогою впровадження прогресивної шкали оподаткування. Очікувалося, що закон набуде чинності вже на початку 2020 року, але поки ніяких звісток з цього приводу немає.

Даний законопроект вносить дійсно чимало змін. У результаті ставка буде прямо залежати не від джерела доходів, а від їх розміру. Наприклад, якщо дохід особи становить не більше трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян, то в такому випадку ставка буде складати всього лише 5%. Якщо дохід не перевищує 10 прожиткових мінімумів – 15%, а якщо не перевищує 20 – 18%. Таким чином, максимальна ставка прибуткового податку складе цілих 48%, що досить багато. Творці законопроекту впевнені, що такі зміни дозволять впоратися з проблемами українського бюджету, допоможуть суттєво збільшити дохідну частину і направити більше коштів на реалізацію різних реформ і змін.

калькулятор налога

Пільги з прибуткового податку

В податковому законодавстві сказано, що на даний момент від величини доходу ставка не залежить. Саме тому стягується податок на мінімальну зарплату в Україні 2020. Водночас якщо заробіток людини ще менший і не дотягує навіть до мінімальної заробітної плати, то в такому випадку вона має право на отримання прибуткової пільги. Суть цієї пільги полягає в тому, що вона дозволяє істотно зменшити ставку даного податку.

Розмір наданої людині прибуткової пільги визначається в індивідуальному порядку з урахуванням розміру актуального прожиткового мінімуму станом на початок року. Що стосується самого прожиткового мінімуму, то на початок 2020 року його розмір склав 2073 гривні. Максимальна величина пільги становить 50%, тобто в кращому випадку людина може не сплачувати податок на суму 1035 гривень. Скористатися правом на отримання даної пільги можна за місцем роботи, подавши звичайну заяву і пакет підтвердних дохід документів. Потрібно враховувати, що пільга застосовується лише за одним місцем роботи, а багаторазове її використання злочином. До людини можуть бути застосовані штрафні санкції, які включають не тільки повне позбавлення його пільги, але і накладення штрафів, конфіскацію майна і не тільки.

налоги

Як і будь-яка інша пільга, пільга на прибутковий податок має свою порогову суму. Це сума доходу, яка дозволяє людині платити менший податок. Для її визначення необхідно провести невеликі розрахунки, а саме взяти прожитковий мінімум і помножити його на 1,4. Для всіх розрахунків можна використовувати калькулятор податку на зарплату в Україні, який визначить не тільки саму порогову суму, але і розмір пільги. У підсумку виходить, що порогова сума в 2020 році становить приблизно 2900 гривень. Якщо людина отримує дохід, який більше цієї суми, то вона повинна повною мірою сплачувати податки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.