UKRjizn.com
Image default
Податки

Прибутковий податок в Україні в 2022 році

Уряд в Україні любить посилатися на європейські реалії і досвід розвинених країн, вказувати на високі ставки оподаткування. Але ось в Німеччині високі податки платять ті, у кого річний дохід обчислюється сотнями тисяч євро. Переважна більшість тих, хто платить ПДФО в 2022 році в Україні, Там було б просто звільнено від сплати податку – мало хто з українців може похвалитися, що заробляють в рік 16 тисяч євро, власники яких в Німеччині не платять державі оподаткування.

Прибутковий податок в Україні в 2022 році

Огляд ситуації

Нещодавно Український правовий портал у черговому випуску, присвяченому оподаткуванню, назвав прибутковий податок дивним нарахуванням: це найбільший за обсягом платіж громадян державі, який, на думку юристів, суперечить документам, виданим вищими органами державної влади. Податковий тиск на пересічних громадян надмірно високий, тому у прибуткового податку безліч проблем, що вимагають вирішення і правового врегулювання, якими держава займатися рішуче не має наміру.

  1. Трансформації в українському законодавстві відбуваються регулярно, але зміни в ПДФО в 2022 році в Україні все ще не включають в дію затверджену в першому десятилітті незалежності норму про те, що люди, які отримують мінімальну зарплату, не повинні платити з неї ПДФО.
  2. Ставка ПДФО в Україні може встановлюватися тільки спеціальним законом або декретом про оподаткування, але не указами президента, а в суворій реальності цим займається і Кабмін, і Президент і навіть депутати ВР.
  3. У Росії закон про ставку в 13% був прийнятий 20 років тому, а в Україні колись існував такий законопроект, але його доля залишилася невідомою, де він, і чи буде прийнятий хоч коли-небудь, поки невідомо.
  4. Приблизно так само йдуть справи і з законом» про податки…”, що передбачає зміни в податковій системі України – надій на нього було багато, але доля теж залишається невідомою.

Правознавці країни впевнені, що це суттєво полегшило б життя тих 60% українців, які, згідно зі статистичними даними, зараз перебувають за межею бідності. Дивно було б очікувати зниження ставки ПДФО від уряду, який виплачує половину бюджету за борги, а другу отримує з нових запозичень і єдину можливість поповнення бюджету бачить у зростанні податків усіх видів або штрафів за невиконання прийнятих постанов про їх збільшення.

Думку про це висловив і головний науковий консультант ЗС країни, о.Петриченко, однак воно, як і висловлювання інших авторитетних вчених і економістів, так і залишилося просто думкою, що не впливає на процеси, що відбуваються.

Розрахунок поборів

Пряме оподаткування-важлива категорія законодавства, в якій найвагомішою частиною прибутку в держскарбницю вважається саме прибутковий податок з пересічних громадян. Щороку проукраїнські видання туманно і розпливчасто говорять про намір уряду внести зміни до ПКУ. При цьому незмінно стверджується, що всі вони будуть на користь нової, процвітаючої України, але ніколи – що їх направлять на поліпшення жахливого становища пересічних громадян.

У 2016 році уряду і президенту Порошенку здалося недостатньо військового збору (який, до речі, не тільки незаконний, але і йде зовсім не на потреби армії), ПДФО став 18% від будь-якої зарплати, одержуваної за трудовим або правовим договором. Ні для кого ні секрет, що з моменту перемоги Майдану прибутковий податок є основним джерелом наповнення бюджету. Про це не соромлячись пишуть автори публікацій новинних і правових сайтів.

Прибутковий податок в Україні

Тому не варто очікувати змін податку на доходи фізичних осіб в Україні в 2022 році в бік зменшення, логічно припустити, що влада може його збільшити, щоб зменшити перманентний дефіцит бюджету.

Наводяться прості форми Розрахунку суми для сплати державі-зарплата множиться на 18%. Громадянин зобов’язаний сплатити ті ж 18% з банківських дивідендів, лікарняного листа (якщо він міг собі його дозволити), які в Україні прирівняні до зарплати. Перед цим потрібно з повної суми порахувати 1,5% військового збору, який збирається в країні, яка не веде офіційну війну і, що не перебуває на військовому становищі.

Пільги з оподаткування

Деяким громадянам належить ПСП. Гіпотетично вона покладається кожному працівнику (так і відповідають юристи на питання громадян, але потім з’ясовується, що для її отримання потрібно відповідати висунутим вимогам:

  • не отримувати ніяких інших видів забезпечення з бюджету;
  • не отримувати зарплату вище граничного розміру 3,1 тис.грн.);
  • не мати дітей, на кількість яких одному з батьків покладається ПСП.

Надана пільга ПДФО Україні може здатися вагомою тим, хто отримує зарплату в 3,1 тис.грн. – це ціла половина прожиткового мінімуму-1135 грн. Але це цифра 2021 року, а що буде з ПМ в 2022 році, і буде він застосовуватися в підрахунках такого роду, поки невідомо. Податкова пільга передбачена тільки для громадян з дітьми і тих, хто відповідає вимогам про граничний розмір зарплати. Її не застосовують до тих, хто трудиться на приватного роботодавця, самозайнятим та індивідуальним підприємцям.

У збільшеному розмірі вона покладається тим, хто виховує дітей-інвалідів або піддавався переслідуванням за політичні погляди попередньою владою.

Чого очікувати

Податки в Україні-це довгий перелік, в якому зазначено, за що житель території повинен платити державі, загальнодержавні податки і збори, місцеві збори і податки.

ПДФО з громадян України в 2022 році, в розмірі не менше 18%, виплачуються з зарплати і прирівняних до неї доходів. Українське податкове право не випадково названо складним фінансово-правовим інститутом, покликаним забезпечити відносини, контроль, оскарження та притягнення до відповідальності всіх, хто зобов’язаний платити: за авто, нерухомість, депозити, туризм, землю, майно, депозити та будь-які доходи.

Особливо насторожують повідомлення про те, що в 2021 році ведеться чергова коригування податкового кодексу, з супутнім переглядом місцевих і загальнодержавних податків. У що ці трансформації виллються для пересічного українця – поки передбачити складно.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.