UKRjizn.com
Image default
Новини

Призов в армію України в 2020 році

Багато юнаків побоюються служби в армії і зовсім вважають, що їм там робити нічого. Їх лякають не тільки страшні байки, які поширюються засобами масової інформації, але ще і сама війна, яка все ще йде на сході країни. От тільки за останні роки служба в армії серйозно змінилася, і зараз в ній немає нічого страшного. Прихід до влади Володимира Зеленського ознаменувався переглядом реформ і внесенням безлічі важливих змін. Зараз же постійно ведуться розмови про те, яким буде призов в армію України в 2020 році, як буде виглядати сама кампанія і чи може статися так, що призов все ж скасують.

Призов в армію

Що являє собою призовна кампанія?

Іноді трапляється таке, що призовну кампанію плутають з іншими явищами, наприклад, з мобілізацією. І це вселяє ще більший страх у серця юнаків, яким доведеться служити в найближчим часом. Тому потрібно вміти розбиратися в цьому питанні і розрізняти поняття. Якщо ж мобілізація являє собою приведення військ у бойову готовність всієї армії і призов військовозобов’язаних громадян з метою оборони держави, то призовна кампанія – це стандартна процедура залучення громадян до служби у військових структурах і підрозділах, що проводиться в кілька етапів. Вона не має на увазі участь у бойових діях і якнайшвидшу відправку на схід країни. Багато хто забуває і про те, скільки призовів в армію. Їх всього два на один календарний рік, один проводиться навесні, а інший – восени.

Останні новини про строкову службу

Все ще ходять чутки і завдяки засобам масової інформації з’являються новини про те, що незабаром українців повинні позбавити від примусового призову і залишиться тільки контрактна основа. Ось тільки останні новини про призов в армію в Україні підтверджують, що призовна компанія нікуди не дінеться. Представники партії «Слуга народу» вже давно дали свої пояснення з цього приводу. Поки заклик скасовуватися не буде, але в закон будуть внесені певні зміни. Справа в тому, що зараз Україна перебуває в особливому становищі, а солдати є основною бойовою одиницею ЗСУ і головним резервом на випадок повномасштабного вторгнення.

Контрактників поки не так багато, а тому кидати всі сили на їх залучення немає ніякого сенсу. Ось чому до закінчення військових дій влада хоче зосередитися на змішаній системі комплектування армії. Внесені в закон зміни стосуватимуться комплектування військ і в цілому вони стануть фундаментом для подальшого впровадження контрактної основи.

зарплати прикордонників

Є також новини, які встановлюють терміни призову в армію в 2020 році в Україні. Як і раніше, заздалегідь точні дати початку кампанії оголошуватися не будуть, але в цілому вона триватиме довше. Якщо раніше заклик тривав лише протягом двох місяців, то не так давно було вирішено трохи збільшити термін призову. Тепер кампанія триватиме цілих три місяці, а цілому два заклики будуть займати півроку. Весняна кампанія буде починатися в квітні, і триватиме до закінчення червня, а ось Осіння буде починатися в жовтні і тягнутися приблизно до кінця грудня.

Про які нюанси ще потрібно знати?

Іноді у молодих громадян виникають проблеми з-за того, що вони елементарно не знають, до якого віку закликають в армію в Україні. З початком військового конфлікту були внесені зміни, завдяки яким тепер на службу беруться особи від 20 до 27 років.

Також передбачена можливість закликати старших громадян за їх власним бажанням або ж осіб молодших, якщо вони також виявили власне бажання. Хоча кампанія завжди завершується вчасно, передбачається, що в разі серйозної нестачі людей для повної комплектації військ, заклик може продовжуватися на невизначений час. Це пов’язано з тим, що зараз повістки отримують тисячі осіб, а відгукуються на них лише десятки.

Важливо знати, що також проводиться заклик офіцерів запасу. В цьому випадку дати призову також не оголошуються заздалегідь, але все проходить в рамках загальної кампанії.

Суть полягає в тому, що кожен офіцер запасу, який раніше отримав військове звання після закінчення військової кафедри одного з вищих навчальних закладів, не повинен закликати на службу. Згідно з останніми рішеннями влади, призиватися будуть громадяни у віці до 43 років. Це стосується не тільки чоловіків, але і жінок. За бажанням призовники можуть відправлятися в покликом проведення бойових дій, але цьому передує спеціальна підготовка, яка проводиться на протязі трьох місяців. Офіцери запасу зобов’язуються відслужити цілих 18 місяців, тобто півтора року, а також для них діють стандартні правила отримання відстрочки. При цьому неявка є караною аж до позбавлення волі.

Термін служби та дії при отриманні повістки

Законодавством встановлено, що призовники, залежно від наявності у них вищої освіти, служать протягом різних термінів. Таким чином, наприклад, термін служби в армії за призовом у 2020 році в Україні для громадян без вищої освіти становить цілих 18 місяців. Зате ті, у кого є ступінь бакалавра або магістра служать лише рік.

Як показує статистика, багато хто не обізнаний про свої дії в разі отримання повістки. Тут потрібно звернутися до українського законодавства, де викладається повний порядок дій. Перш за все, при отриманні повістки громадянин повинен прибути на призовну ділянку РВК в термін, який вказується в повістці. Важливо також знати, що неотримання порядку з якої-небудь причини не є підставою для ігнорування призову. Хоча осіб, які за власним бажанням прибувають до найближчої призовної дільниці дійсно мало. Після початку чергового призову військовозобов’язаним громадянам дається лише десять діб для того, щоб вони прибули самостійно у військовий комісаріат.

Передбачається можливість неявки з поважної причини, яка в подальшому підтверджується документально або будь-яким іншим способом. Поважною причиною може стати будь-яка непередбачена подія, наприклад, стихійне лихо, раптова хвороба, смерть близького родича і не тільки. А ось інші причини не є поважними і часто прирівнюються до ухилення від військової служби.

підвищення зарплати Нацгвардії

Отримання відстрочки від проходження військової служби

Хлопці бояться, що незабаром можуть також змінити призовний вік і зменшити його до 18 або навіть до 16 років. Але поки не планується ніяких змін в плані того, зі скількох років закликають в армію. Тому повістки надаватимуться людям, які досягли 20 років. У законодавстві сказано, що військкомат не має права закликати неповнолітніх громадян і тим, кому ще немає 20 років. Тому якщо виникла якась помилка, то потрібно вміти відстоювати свої права і при необхідності відразу ж звертатися в правоохоронні органи. Але є й ті, хто захотів служити раніше встановленого терміну. Таким людям потрібно укласти спеціальний договір і пройти невелике навчання, після чого людині надається бажана можливість.

Однак у багатьох трапляються в житті такі події, коли служба стає дійсно недоречною. Згідно із законодавством, для низки подій передбачається відстрочка від служби або навіть повне звільнення.

Осінній і весняний призов в армію 2020 року вже точно не обійдуть стороною тих, хто потрапляє у вікові рамки і не має відстрочки. Що стосується саме відстрочки, то вона являє собою певні часовий період звільнення призовника від призовної кампанії. Вона надається тільки при наявності якоїсь поважної причини. Стандартними причинами для отримання відстрочки є:

 • Виховання батьком дітей, молодше трьох років.
 • Самостійне виховання неповнолітньої дитини.
 • Проходження навчання у вищому навчальному закладі. Важливо знати, що відстрочка гарантується навіть аспірантам, але відрахування з інститутом призводить до втрати імунітету і в більшості випадків люди відразу забирають в армію.
 • Загибель близької людини, яка сталася під час його служби.
 • Призовник є сиротою.
 • Призовник підозрюється у скоєнні злочину і перебуває під слідством.
 • Особа виступає опікуном над непрацездатним родичем.
 • Дружина призовника має групу інвалідності.

Всі ці, а також деякі інші випадки дають тимчасову відстрочку або ж повне звільнення від проходження строкової військової служби. Але при цьому важливо, щоб людина могла підтвердити якось наявність у нього поважної причини. Найчастіше підтвердження здійснюється саме документально. Але це ще не все. Є певні категорії громадян, які повністю звільняються від служби в армії, а саме:

 • Призовники, у яких є багатодітні сім’ї.
 • Представники правоохоронних органів.
 • Співробітники медичних установ.
 • Громадяни, які відбували тюремний термін.
 • Особи, які не можуть проходити військову службу за станом здоров’я, а також були визнані непридатними внаслідок проходження медичної комісії.
 • Особи, які старші за максимально допустимий призовний вік.
призыв армию

Всіх цих громадян може не турбувати те, скільки служитимуть в армії призовники цього року. Всім іншим варто з серйозністю поставитися до отримання повістки, адже неявка є караною. Якщо спочатку все буде каратися штрафними виплатами, то згодом покарання стає серйозніше. При довготривалому ухиленні покаранням є тюремне ув’язнення на досить тривалий термін.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.