UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Прогноз цін на нафту на 2019-2020 роки

Кілька років тому вартість нафти різко впала, що помітно відбилося на економічному становищі нашої країни. Тепер за ціною на “чорне золото” стежать навіть деякі жінки з сільської глибинки.

Нещодавно ситуація зі світовою вартістю нафти вирівнялася, але збільшення видобутку цього вуглеводню в США може знову обрушити курс покупки. Прогноз цін на нафту на 2019-2020 роки навряд чи можна назвати однозначним, до того ж різні люди мають відмінне думку.

Тара нефті та доллари

Версії агентства прогнозування економіки та Єврокомісії

У мало обізнаних в економіці осіб склалася стійка думка, що коли нафта дорожчає, тоді стає все добре. Тільки вони не знають, що різкі скачки зростання обертаються такими ж несподіваними падіннями. Обвал нафти, точніше, падіння її курсу, спостерігав світ кілька років тому. Після цього в Росії почався затяжний кризовий період.

Після цього прогнози на курс нафти і різних валют побоювалися робити багато аналітиків. Агентство прогнозування економіки висунули цілком оптимістичну версію вартості «чорного золота».

Фахівці Апекон припускають, що ціна в 2019 році поступово зростатиме, закономірно знижуючись в літній період, знову піднімаючись в ціні восени і взимку. На 2020 рік ситуація буде іншою.

Увага! Агентство аналітики АПЭкон висунуло версію, що в серпні 2020 року вартість за барель найбільш наблизиться до 100$. На думку співробітників агентства максимальна ціна за 2019-2020 роки буде 98,1 долара. Вона довго не протримається — вже з наступного місяця вартість почне падати. До кінця 2020 року нафту продаватимуть по 84,8 долара за барель.

Єврокомісія спочатку була більш стриманою в оцінці курсу, а потім і зовсім змінила прогноз. Раніше фахівці ЄК припускали, що в 2019 році максимум ціни буде 80,6$, а в 2020 р. не більше 77 доларів. Пізніше думка стала більш песимістичною-барель марки Brent коштуватиме 61$.

Ціна на нафту по рокам

Представники Єврокомісії відобразили дані у звіті, вказавши в якості причини низької ціни впевнене зростання видобутку вуглеводнів на території Канади і США.

Думка Міжнародного енергетичного агентства і Зовнішекономбанку

Вартість нафти за прогнозами МЕА не буде занадто великою. При цьому енергетичне агентство світу пророкує помірне зростання розцінок.

Очікується, що в 2019-2020 роках за барель даватимуть понад 60 доларів, але лише за певної умови. Йдеться про угоду ОПЕК, про домовленості найбільших постачальників вуглеводневої сировини.

Фахівці МЕА не просто висунули припущення про розцінки, вони прогнозують подолання позначки в 60 доларів з подальшою стабілізацією, хоча точно не вказують остаточні кордони. Тому поки їх прогноз полягає в розмірі «вище 60$».

Варто знати! Фінансисти різних країн, в тому числі і аналітики американських компаній, мають схожу на МЕА позицію. Змінюється тільки формулювання — замість слова «вище» багато хто з їх припускають, що розцінки будуть «близько 60$», що може означати як трохи більше, так і менше.

При цьому нафта дорожчає, хоча і трохи боязко. У першому кварталі 2019 року розцінки більше відповідали прогнозами МЕА. Вартість за барель перевищувала і 64 долари, але подальші перспективи курсу поки неясні. У зв’язку з цим припущення занадто розрізнені, коливання мінімального і максимального прогнозів становлять майже 40%.

Виходячи з цього Зовнішекономбанк має кілька сценаріїв розвитку російської економіки. Передбачається, що в гіршому варіанті підрахунки бюджету велися на основі цифр в 40-42$ за барель, середні значення досягали 55-58 доларів. Перевищення порогу в 62-62 долара дозволить помітно скоротити дефіцит бюджету.

При цьому аналітики ВЕБ прогнозують загальне ослаблення економічних позицій нашої країни, оскільки Росія все ще залишається сировинним державою, нездатним впливати на світові фінансові течії. До того ж ситуація напружена тим, що видобуток нафти у величезних масштабах в Америці вже впливає на її вартість на світовому ринку.

Прогнози від світового валютного фонду та Світового банку

На початку 2019 року МВФ зробив доповідь про очікувані розцінки на нафту і газ. У січневому звіті були наведені значення в 58,95 і 58,74 долара за барель на 2019 і 2020 роки відповідно.

Як видобувається нафта

Восени 2018 року Світовий валютний фонд висував більш оптимістичні значення. Тоді прогнози демонстрували ціни в 69 і 66$. Як і Єврокомісія МВФ переглянули курс через збільшення видобутку нафти в Північній Америці.

Варто знати! Багато аналітиків відзначають факт збільшення видобутку вуглеводнів в США, що не може знайти відображення на світовому ринку. Тому фахівці намагаються не висловлювати виражено оптимістичних прогнозів. Деякі кажуть яка ціна буде на «чорне золото» лише з численними застереженнями і в умовному способі.

Світовий банк у своїх припущеннях теж посилається на угоду ОПЕК і на факт високого рівня невизначеності як у самій такої домовленості, так і в питаннях подальшого ціноутворення.

Представники СБ пояснюють, що сама угода найбільших експортерів нафти поки до кінця незрозуміла фінансистам. Це може призвести до серйозних змін ринку або майже не надати значущого ефекту.

За попередні кілька місяців аналітики Світового банку вже тричі змінювали думку щодо розцінок на вуглеводневу сировину в 2019-2020 роках. При цьому вказуваний курс можна віднести до оптимістичних, тому що навіть після висловлювання більш скромних значень очікувана вартість вище, ніж в прогнозах фахівців Єврокомісії, МВФ і МЕА. Ринок вуглеводнів буде нестабільним, тому і прогнози весь час змінюються.

Розцінки в різні місяці коливалися:

  • Червень 2018 — 69$.
  • Грудень 2018 — 71$.
  • Січень 2019 — 67$.

Останні розцінки були відображені в доповіді з прогнозами “перспективи світової економіки”, представленій Світовим банком на початку 2019 року.

З урахуванням численних думок, що мають різні значення цін на вуглеводні, припущення від СБ можна вважати найбільш вірогідним, тому що в своїх прогнозах Світовий банк розташувався в середині. Втім, заплутаність угоди ОПЕК поки не дає ясного розуміння того, що буде з нафтою в найближчі 2-3 роки.

Прогноз цін на нафту на 2019-2020 роки від різних агентств і банків відрізняється на 30%. Втім, і ті, і інші можуть трохи пізніше висунути нові припущення щодо 2020 року. Поки ж залишається сподіватися, що вартість «чорного золота» продовжить плавно рости, наповнюючи казну нашої все ще сировинної країни.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.