UKRjizn.com
Image default
ПрогнозФінанси

Прогноз долара на лютий 2022 року

Прогноз курсу долара на лютий 2022 року дозволить проаналізувати позиції американської валюти і зробити висновки щодо її використання. Але такі показники будуть цікаві не тільки фінансовим організаціям, а й простим громадянам, адже економіка Росії тісно пов’язана з економічною обстановкою в світі і в великих державах.

Які фактори можуть вплинути на курс долара в лютому?

Курс долара залежить від безлічі факторів, і всі вони діляться на три категорії: зовнішні, внутрішні та непередбачувані (непрогнозовані). У лютому на позиції рубля по відношенню до американської валюти можуть впливати на всі групи, причому передбачити заздалегідь і точно, яким саме буде вплив, важко або практично неможливо.

Прогноз долара на лютий

До зовнішніх факторів відносяться:

 • вартість нафти, яка може змінюватися стрімко і різко (поки експерти глобальних змін не прогнозують);
 • ціни на золото: очікується деяке подорожчання даного дорогоцінного металу на початку 2022-го року, і через це курс американського долара буде, навпаки, падати;
 • ведуться у світі військові дії: поки ситуація нормалізувалася, збройні конфлікти в Сирії та Україні вщухли, і в найближчому майбутньому поновлюватися, швидше за все, не будуть (ймовірність військових дій в інших державах невисока, обстановка не розцінюється як напружена);
 • зовнішня політика, яку воліють вести світові держави (про неї часто можна дізнатися тільки за фактом, тобто безпосередньо після прийняття владою тих чи інших зачіпають геополітичну обстановку рішень);
 • ставки банків за вкладами (депозитами) і кредитами: глобальних змін у процентних показниках не передбачається на початку 2022-го року.

Внутрішні фактори – це те, що відноситься безпосередньо до Російської Федерації. Сюди можна віднести впливають на економічні показники Росії показники імпорту, ВВП, стан ринку нерухомості (попит громадян і їх купівельна спроможність), індекс цін. Так як економіка РФ залишається відносно стабільною, то очікувати значно впливають на курс долара негативних факторів не варто.

Нарешті, у категорію непередбачуваних факторів входять різноманітні катаклізми в природі, теракти, техногенні катастрофи, різкі зміни в напрямках політичних курсів окремих держав. Такі фактори оцінити неможливо, та їх вплив може проявитися безпосередньо в аналізований період, тобто в лютому 2022-го року.

Варіанти розвитку подій

Аналітики припускають, що курс долара по відношенню до рубля може змінюватися за кількома сценаріями:

 • Сприятливий розвиток подій. Але сприятливим воно буде, на думку експертів, виключно в Росії. Деякі фінансові аналітики пророкують настання серйозної економічної кризи, що загрожує великим світовим державам. Серед них і США: якщо економічна катастрофа станеться, відбудеться справжній обвал долара, тобто він сильно подешевшає в порівнянні з валютами інших держав. В такому випадку в Росії американська валюта може коштувати близько 55-60 рублів. Але розраховувати на цей сценарій не варто, адже влада США вживають заходів, спрямованих на пожвавлення і оновлення виробництва. І якщо така політика буде успішною, обвалу долара не відбудеться, і він, навпаки, зміцнить свої позиції.
 • Несприятливий сценарій. При ньому на Росію продовжить рухалися шквал санкцій, а нафта впаде в ціні. В такому випадку рубль дещо знеціниться, а ось Долар по відношенню до нього зміцнить позиції. І тоді курс на лютий буде коливатися в межах максимальних 100-120 рублів. Але поки що подібних негативних змін не очікується: ринок нафти не піддається сильним коливанням, а Росія поступово налагоджує стосунки із зарубіжними країнами і вибудовує з ними взаємовигідну співпрацю.
 • Нейтральна ситуація. Вона найбільш краща для Росії, так як практично не торкнеться економіки країни. При такому сценарії вартість нафти залишиться колишньою і стабільною, зовнішньоекономічна ситуація також не буде зазнавати глобальних змін, а нові санкції не втручатись. І такий варіант, на думку більшості аналітиків, найбільш очікуємо. Курс долара зміниться незначно і складе в лютому близько 64-70 рублів.

Як у підсумку розвиватимуться події? Це неможливо передбачити, і залишається тільки чекати лютого і відстежувати зміни, що відбуваються.

Прогноз долара

Прогнози експертів

Скільки коштуватиме валюта Америки в лютому 2022 року? Припущення з цього приводу зробили деякі експерти, врахувавши вплив можливих факторів, які будуть спостерігатися на початку року. Але, по-перше, будь-які стосуються валютних курсів прогнози не можуть вважатися точними: завжди присутні похибки. По-друге, ніхто не відміняв раптовий вплив непередбачуваних факторів.

Отже, розглянемо думки різних аналітиків:

 • «Ощадбанк» і його фінансові експерти вважають, що в першій половині 2022-го року буде спостерігатися зміцнення американського долара по відношенню до інших валют, але лише у випадку ведення США певної політики, спрямованої на пожвавлення економіки і зміцнення позицій на світовому ринку.
 • В ЦБ Росії також вважають, що долар зросте в ціні. Але зростання не буде стрибкоподібним і значним.
 • Аналітики «Росбанк» вважають інакше: вони впевнені, на початку 2022-го Долар може подешевшати ще на 40-70 копійок, але з весни він буде дещо дорожчати, хоча незначно. Такі події, на думку «Росбанка», будуть відбуватися через планомірно скорочується відтоку капіталу з РФ.
 • Експертами «Газпромбанку» при попередніх прогностичних розрахунках за основу береться вартість «чорного золота», тобто нафти. На їхню думку, з 1 лютого 2022-го основна світова сировина повинна коштувати приблизно на 10 доларів дорожче, ніж в кінці 2022-го. І все ж навіть подорожчання нафти не спровокує зниження доларового курсу: середні вартісні показники для валюти США збільшаться, хоча й ненабагато. Але у цій фінансовій організації зазначили, що такі прогнози будуть актуальними і достовірними, якщо Міністерство фінансів відмовиться від валютних продажів і віддасть їм розвиток національного добробуту. В такому випадку ціна за один долар становитиме 65-66 рублів.
 • Представники банку «Уралсиб» сходяться на думці, що лютнева вартість долара буде досить високою: у першій половині вона складе приблизно 72 рубля, а в наступні два тижні – від 75 до 78.
 • У «ВТБ» також прогнозується подорожчання: на початку лютого – до 72-х рублів, а до кінця останнього зимового місяця – ще до 74,5-77 руб.
 • Приблизно такі ж прогнози складені аналітиками ще одного великого банку – «Альфа-Банку».

Робити висновки

Ви дізналися останні новини про американську валюту на лютий 2022-го року. Але ні Москва, ні інші великі міста з їх аналітиками, ні навіть зарубіжні країни не можуть зробити точних і достовірних прогнозів щодо курсу долара. Припущення ґрунтуються на реальній нинішній ситуації в світі і в РФ обстановці, і вона може в будь-який момент помінятися, причому радикально. Але все ж прогнозування необхідно, так як воно дозволяє відстежувати вартість валют і аналізувати економічний стан.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.