UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Прогноз економіки України на 2020 рік

Неспокійна політична і нестабільна економічна обстановка змушує сумніватися в успішному майбутньому економіки. По сьогоднішній день прогнози експертів про майбутнє України різняться. Відсутність єдності говорить про те, що країну чекають серйозні випробування. Як довго вони триватимуть, залежить від внутрішнього і зовнішнього політичного устрою країни, а також від курсу, обраного новим президентом.

прогноз економіки

Що чекає економіку України в 2020 році – розбіжності по газу

Транзит російського газу – головна складова державної скарбниці. Після ворожнечі між двома країнами РФ знизила обсяги і зайнялася розробкою проекту, що передбачають транзит блакитного палива через інших сусідів.

Обурення України досягло меж, внаслідок чого було прийнято рішення про подачу позову в Стокгольмський суд. За його рішенням російська сторона зобов’язана виплатити Україні величезну суму 4,63 млрд. грн.

Якщо таке трапиться, країна на всі 100% опиниться в програші. Штучно новий газовий конфлікт може погіршити політичну ситуацію в державі. У зв’язку з цим прогноз економіки України на 2020 рік невтішний. Доходи України від транспортування російського газу в 2020 році зменшаться, а надалі зовсім зникнуть.

В даний час РФ займається 2 проектами:

  • перший має на увазі запуск газового трубопроводу через Чорне море поблизу Туреччини;
  • другий – по дну Балтійського моря.

Питання реалізації проекту в даний час під питанням, оскільки ЄС тисне на державу. Незважаючи на це експерти впевнені про реалізацію проектів в найближчому майбутньому. Якщо таке трапиться, територія України залишиться не затребуваною, а скарбниця буде порожньою.

Новий уряд держави сподівається, що на її бік встане Німеччина. Заступившись за Україну, вона змусить виплачувати РФ грошову компенсацію. Практика показує, що цей метод є малоефективним, тому прогнози економістів для України на 2020 та інші року невтішні.

Майбутнє країни за прогнозами експертів

Як зазначалося раніше, думки експертів розділилися. При цьому велика частина впевнена, що країні не загрожують зміни. Розвиток економіки залишиться на колишньому рівні. Підтримка Міжнародного валютного фонду і нормалізація відносин на східній частині України дозволять домогтися позитивного сценарію в розвитку економіки.

Поряд з цим, українці відзначають негативні сторони реформи. Підвищення рівня зарплати, соціальних та інших виплат не врятувало країну від злиднів. Кількість бідних збільшується з кожним роком. Вирішити ситуацію допоможе залучення грамотних економістів з фінансистами. На сьогоднішній день можливо 3 сценарії розвитку економіки.

Позитивний

Американський долар залишиться на колишньому рівні і не перевищить позначки 28 грн. Зарплата буде рости за наміченим курсом. У підсумку приріст складе близько 30%. Відсоток інфляції зменшиться до показника 7,7, заборгованість перед Євросоюзом буде частково гаситися. У такий дозвіл подій мало кому віриться, оскільки без підтримки ЄС неможливо.

Без змін

Аналізуючи майбутнє України, прогнози експертів зводяться до того, що нове керівництво нічого не зробить. Тому економіка України може залишитися замороженою на рівні 2019 року. Зростання зарплат відбуватиметься як і раніше. Однак його ніхто не помітить, оскільки він буде занадто мізерним у порівнянні зі зростанням комунальних послуг і цін на продукти харчування. Заборгованість перед МВФ збільшиться.

Невтішний

Стрімке зростання цін та інфляції приведуть державу до дефолту. Керівництву країни доведеться визнати поразку.

Важливо! Незважаючи на відсутність стабільності в економіки, вірити в її процвітання потрібно обов’язково. Нова влада і нові сили допоможуть побачити колишні помилки і прийняти правильне рішення.

Зв’язок війни на Донбасі з економікою країни

Аналітика попередніх років показала, що перший невтішний прогноз стався після початку військових дій у східній частині України. Спроби введення миротворчих сил закінчилися невдачею. Сьогодні народ сподівається на нового президента і підтримки США. Можливо, нові санкції до РФ змусять переглянути ситуацію і вивести війська з території Донбасу.

Стабілізація ситуації в східній частині держави, повернення окупованих територій врятує цілісність країни, сприятливо відіб’ється на процвітанні економіки.

Думка експертів з астрологами

Багато українців вважають за краще вірити прогнозам відомих особистостей. Наприклад, розрахунки Павла Глоби призвели до того, що в 2020 році настане довгоочікуваний мир. Економіка України і добробут народу стануть відновлюватися. Проблеми в країні залишаться. Головними з них: заборгованість перед МВФ, невдоволення деяких політичних верств, напружені відносини з РФ. На його думку, на відновлення економіки піде не менше 2 років.

Не настільки оптимістичні прогнози у екстрасенса Олени Курилової. Вона вважається, що уряду варто підготуватися до несприятливого сценарію розвитку економіки. Народні хвилювання, неправильно прийняті рішення нового уряду негативно позначаться на настрої українців. Переламати хід історії можуть нові сили і шляхи вирішення. Сьогодні передбачити на 100%, що чекає економіку України в 2020 році, не погодиться жоден експерт.

Резюме

Аналітика попередніх років дозволила виділити 3 сценарії розвитку економіки, найкращих з яких є перший. Його втілення гарантує процвітання країни, поліпшення добробуту народу і наповнення державної скарбниці. Думки експертів показують, що втілення його в реальність – малоефективне.

график

Пророкування астрологів з екстрасенсами кажуть, що країну чекають не найлегші часи. Поява нової сили, прийняття правильних рішень допоможе вивести країну з кризи, домогтися процвітання економіки. Як буде насправді, залежить від стабілізації ситуації в Донбасі, нормалізації відносин з Росією і підтримки Євросоюзу. Українському народу залишається тільки сподіватися на сприятливий розвиток сценарію.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.